Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Roberta Zvejnieka ieskrējiens

 

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Brašovā vistuvāk medaļai bija Ventspils 1. ģimnāzijas 8. klases skolnieks Roberts Zvejnieks, kurš 500 m šorttrekā izcīnīja 4. vietu, bet 1000 m finišēja piektais.

 

Roberts atzīst, ka tūlīt pēc finiša patiesi juties vīlies, jo medaļa bijusi tik tuvu! Taču pēc kāda laiciņa apjautis, ka arī gūtās vietas ir gana vērtas, jo sacensties nācies pat ar divus gadus vecākiem sportistiem. Turklāt iespēju finišēt pirmajā trijniekā latvietis pazaudēja pašā startā, aizķeroties aiz rumāņu sportista slidas.

Piecpadsmit gadus vecais ventspilnieks šorttrekā trenējas piekto gadu. Līdz tam spēlējis basketbolu, kas gan nav bijis pārāk nopietni. Par iespēju startēt olimpiādē Roberts zinājis jau laikus un kopš septembra mērķtiecīgi trenējies, lai sekmīgi startētu, pēc viņa domām, svarīgākajās sezonas sacensībās. Šorttrekā puisim viss liekas nopietni — ar tālejošu uzdevumu reiz iegūt tiesības piedalīties lielajās olimpiskajās spēlēs. Ieskrējiena laiks — pieci gadi.

Šorttreks Robertu saista ar savu daudzpusību, jo sportistam jābūt gan spēcīgam, gan ātram un tehniskam, gan pietiekami pašpārliecinātam, jo šajā sporta veidā, it īpaši īsajās distancēs, bez veselīgas nekaunības (gan noteikumu robežās) iztikt nevar. Sportista treneris Māris Birzulis uzskata, ka Brašovā rezultāts būtu vēl labāks, ja vien trenerim būtu iespēja savu audzēkni atbalstīt klātienē. Arī pats sportists piekrīt, ka tas noteikti būtu bijis spēcīgs morāls atbalsts.

Pagātnē gan Roberts lieki nekavējas, jo tūlīt svarīgs starts atlases sacensībās Polijā, lai iegūtu tiesības startēt Eiropas junioru meistarsacīkstēs, kurās sacentīsies vien sešpadsmit Eiropas labākie šorttrekisti.

Šķiet, ka Roberts Zvejnieks šorttrekā ir uz ilgu laiku. Uz ledus viņš trenējas sešas reizes nedēļā plus vēl individuālās nodarbības. Interesanti, ka savos 15 gados Roberts jau ir trešais ātrākais šorttrekists Latvijā.