11 vārti Kanādai

Nākamajā dienā pēc neveiksmes cīņā par vietu pasaules astoņu labāko izlašu pulkā Latvijas florbolisti mērojās spēkiem ar Kanādas valstsvienību. Emociju nebija daudz, taču Latvijas izlases meistarības pārākums pār sāncensi bija tik milzīgs, ka tika gūta graujoša uzvara — 11:1. Līdz ar to Latvija nodrošināja vismaz desmito vietu pasaules čempionātā.

Latvija un Kanāda dienu pirms savstarpējās tikšanās aizvadīja astotdaļfināla spēles. Latvija dramatiskā cīņā pēcspēles metienos zaudēja Dānijai, bet Kanāda bezcerīgi paspēlēja Igaunijai — 4:16.

Kanādas vārtu iekarošanai Latvijai bija nepieciešamas trīsarpus minūtes, bet pirmais periods tika pabeigts ar 3:0. Šoreiz spēles iznākums bija skaidrs jau pēc otrās trešdaļas, kad laukuma saimnieki bija panākuši 8:1. Latvija uzvarēja ar 11:1. Šo panākumu klātienē gan vēroja tikai daži simti līdzjutēju, jo spēle notika ceturtdienas pusdienlaikā.

Latvijas izlases rindās par labāko tika atzīts Artūrs Jurševskis. Viņa rēķinā pirmais vārtus guvums un rezultatīva piespēle Tomam Akmeņlaukam.

PČ FLORBOLĀ. PUSFINĀLS PAR 9. — 12. VIETU

Kanāda — Latvija 1:11 (0:3, 1:5, 0:3)

Latvijas sastāvs. Pirmā maiņa. Pēteris Trekše — Artis Raitums — Rolands Kovaļevskis; Jānis Rajeckis — Ingus Laiviņš. Otrā maiņa. Kārlis Bulāns — Aleksandrs Abramovs — Gints Klēģers; Andris Malkavs — Mārtiņš Rajeckis. Trešā maiņa. Toms Akmeņlauks — Andris Rajeckis — Toms Bitmanis; Artūrs Jurševskis — Mikus Valpēters. Ceturtā maiņa. Atis Blinds; Morics Krūmiņš. Vārtsargs. Jānis Salcevičs (rezervē Andis Blinds).

Gūtie vārti.3:31 (0:1) Jurševskis (Kovaļevskis, vair.); 10:38 (0:2) Akmeņlauks (Jurševskis); 11:09 (0:3) Raitums (Laiviņš); 27:33 (0:4) Bitmanis (A. Rajeckis); 28:52 (0:5) Abramovs (Bulāns); 35:53 (1:5) Robilārs; 38:16 (1:6) Klēģers (Bulāns); 39:13 (1:7) Bitmanis; 39:59 (1:8) Raitums (J. Rajeckis); 44:28 (1:9) A. Rajeckis (Raitums, vair.); 49:45 (1:10) Akmeņlauks (Bitmanis); 55:51 (1:11) Bulāns (M. Rajeckis).

Noraidījumi. 2:34 (2 min) Smits; 19:20 (2 min) Baks; 43:23 (2 min) Rukemens — 30:23 (2 min) Abramovs; 45:21 (2 min) Abramovs; 47:02 (2 min) Akmeņlauks.

Vārtsargi. Teilors Retta-Šips, 12 atvairītie metieni; Bendžamins Amdurs, 8 atvairītie metieni — Jānis Salcevičs, 21 atvairītais metiens.

Labākie spēlētāji. Felikss Robilārs — Artūrs Jurševskis.