Latvija tikai desmitā

Latvijas izlases florbolistiem neizdevās pasaules čempionātu pabeigt ar uzvaru, jo spēles par devīto vietu papildlaikā ar 5:6 tika piedzīvots zaudējums Slovākijai. Līdz ar to 11. pasaules čempionātu latvieši pabeidza ar vēsturiski sliktāko rezultātu — desmitā vieta.

Slovākijas izlase pirms četriem gadiem izcīnīja astoto vietu, bet pirms diviem gadiem palika desmitā. Nešaubīgi, ka Slovākijas florbolistiem svarīgs bija panākums šā pasaules čempionāta noslēguma spēlē. Tieši tādēļ slovāki nepadevās trešā perioda vidū, kad bija vēl zaudētājos ar 3:5. Līdz trešdaļas beigām atlikušajā laikā Slovākija guva divus vārtus, atliekot uzvarētāju noteikšanu uz papildlaiku. Slovākiem bija nepieciešamas nepilnas divas minūtes, lai Mihals Dudovičs panāktu 6:5.

Latvijas izlases sastāvā par labāko tika atzīts Gints Klēģers, kurš savu milzīgo cīņassparu pārvērta arī rezultātā. Lielvārdes/FatPipe pārstāvis guva divus vārtus.

PČ FLORBOLĀ. SPĒLE PAR 9. VIETU

Slovākija — Latvija 6:5 (0:1, 2:2, 3:2, 1:0)

Latvijas sastāvs. Pirmā maiņa. Pēteris Trekše — Artis Raitums — Rolands Kovaļevskis; Jānis Rajeckis — Ingus Laiviņš. Otrā maiņa. Toms Akmeņlauks — Atis Blinds — Gints Klēģers; Andris Malkavs — Mārtiņš Rajeckis. Trešā maiņa. Kārlis Bulāns — Andris Rajeckis — Toms Bitmanis; Artūrs Jurševskis — Morics Krūmiņš. Ceturtā maiņa. Aleksandrs Abramovs — Mikus Valpēters. Vārtsargs. Jānis Salcevičs (rezervē Andis Blinds).

Gūtie vārti.14:53 (0:1) Klēģers; 24:18 (0:2) Krūmiņš (A. Rajeckis, vair.); 25:06 (1:2) Kubovičs (Gals); 38:17 (2:2) Komačka; 39:21 (2:3) Bulāns; 44:34 (2:4) A. Rajeckis; 46:29 (3:4) Nehila (Dudovičs); 47:33 (3:5) Klēģers (Akmeņlauks); 53:37 (4:5) Rezaņina (Komačka); 56:51 (5:5) Gals (Rezaņina); 61:50 (6:5) Dudovičs (Komačka).

Noraidījumi. Slovākija. 24:15 (2 min) Dudovičs.

Vārtsargi. Rastislavs Mazaks, 31 atvairītais metiens — Jānis Salcevičs, 18 atvairītie metieni.

Labākie spēlētāji. Vaclavs Komačka — Gints Klēģers.