Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Biru, Biru, Latvia!

Grandiozajā pludmales volejbola stadionā slavenajā Kopakabanas pludmalē Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pirmajā mačā visi brazīlieši, kuri vien šo spēli redzēja, jūsmoja par Latviju. Trešajā spēlē vēl azartiskāk itin visa Brazīlija bija pret latviešiem.

Neizprotamu iemeslu dēļ olimpiskā kauja mūsējiem sākās tieši pusnaktī pēc vietējā laika un beidzās otrajā rīta stundā. Ar pretiniekiem — kanādiešiem Čeimu Šelku un Benu Sekstonu — iepriekš bija spēlēts vairākkārt un tikai pēdējā reizē izdevies uzvarēt. Arī šī cīņa gāja punkts punktā, ziemeļamerikāņiem līdz pat seta beigām paliekot iedzinēju lomā 17:21. Turpinājumā kanādieši, savu līdzjutēju braši atbalstīti, kļuva agresīvāki un veiksmīgāki. Tagad Samoilovam/Šmēdiņam punktu pa punktam nācās deldēt atstarpi. Lai arī sets tika zaudēts (18:21), skatītāju tribīnēs tika gūta sākotnēji neizskaidrojama uzvara. Brazīliešu līdzjutēji, kuri bija absolūtā vairākumā, arvien noteiktāk un pārliecinošāk sāka atbalstīt mūsējos. Drīz viss stadions monotoni dārdēja mums mazliet neizprotamā sauklī: “Biru, Biru, Latvia!”

Skatītāji atcerējās to, ko bija ievērojuši jau iepriekšējā gadā, kad latvieši te uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmā. Izrādās, Aleksandrs Samoilovs ar savām lauvas krēpēm ļoti atgādina kādu senāk populāru brazīliešu futbolistu vārdā Biru. Bet, ne jau tikai pateicoties šai līdzībai, mūsējie trešo setu (15:13) un visu spēli noslēdza savā labā.

Mūsu apakšgrupas noslēpumainākais un bīstamākais spēks bija mazpazīstamie kubieši Nivaldo Diass/Serhio Gonsaless. Pret viņiem izdevās uzvarēt tikai vienā setā 1:2 (21:23, 21:19, 9:15). Nu nākotnes liktenis atkal bija mūsējo un Brazīlijas rokās. Bīčvoleja supervaras otrais pāris Pedru Solbergs Salgadu/Evandru Gonsalvešs Oliveira pirmajā setā nebija ņemami 16:21. Otrajā, parādot izmisuma zobus (22:20), izdevās tikt pie trešā, kurā atkal nebija variantu — 7:15.

Par grupas uzvarētājiem kļuva kubieši, kas visu turnīru noslēdza dalītā piektajā vietā. Trim pārējām komandām bija vienāda uzvaru un zaudējumu bilance, bet sliktākas mazo punktu attiecības dēļ Samoilovs/Šmēdiņš turpmākai spēlei kļuva lieki, paliekot dalītā 19. vietā.

 

PLUDMALES VOLEJBOLS

Kungi

1. Brazīlija (Alisons Seruti, Oskars Šmits Brunu)

2. Itālija (Daniēle Lupo, Paolo Nikolai)

3. Nīderlande (Aleksandrs Brauvers, Roberts Meuvsens)

4. Krievija (Vjačeslavs Krasiļņikovs, Konstantīns Semjonovs)

5. Kuba (Nivaldo Nazirs Diass Gomess, Serhio Rejnaldo Gonsaless Bajards)

5. Nīderlande (Reinders Nimerdors, Kristiāns Varenhorsts)

5. Krievija (Dmitrijs Barsuks, Ņikita Ļamins)

5. ASV (Filips Dalhauzers, Nikolass Lusena)

19. Latvija (Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš)