Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Čempionu pārmaiņas

Kristiāns Girvičs

Jaunā Latvijas čempionvienība FK Ventspils starpsezonu periodā izcēlās ar veiksmīgu spēli Sadraudzības kausa izcīņā Maskavā, bet īsi pirms čempionāta ventspilnieki sagādāja pāris pārsteigumus transfēru tirgū, pastiprinot sastāvu ar konkurentu Skonto un Liepājas metalurga futbolistiem. Tas liecina, ka ventspilnieki ir apņēmības pilni nosargāt iekarotās pozīcijas.

Neatkarīgi no pērnā triumfa, FK Ventspils galvenais treneris Romāns Grigorčuks jau uzreiz pēc pagājušās sezonas beigām šķīrās no vairākiem pamatsastāva futbolistiem – komandas kapteiņa lietuvieša Deimanta Bičkas, Igora Stukaļina un serba Vladana Vukoviča. Līgumu ar klubu nepagarināja arī latviešu aizsargs Kaspars Gorkšs, kura pārliecinošā spēle atvēra viņam durvis uz valstsvienību. Jau bez viņiem FK Ventspils apliecināja savas spējas Sadraudzības kausā, kur atkārtoja agrāko gadu Skonto panākumus, tiekot līdz finālam. Sezonas sākumā gan redzēsim, vai veiksmīgā spēle Maskavā nav atstājusi pēdas uz ventspilnieku sportisko formu – pērn Sadraudzības kausā piedalījās Liepājas metalurgs, kas pēc tam sezonas pirmajā pusē tā arī nespēja parādīt savu labāko spēli.

Galveno starpsezonu perioda panākumu ventspilnieki gan panāca ārpus laukuma, pamanoties noturēt savā sastāvā pagājušā gada Latvijas čempionāta labāko spēlētāju kamerūniešu aizsargu Žanu Polu Ndeki. Pēc Sadraudzības kausa izcīņas, kurā Ndeki arī tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju, reti kurš šaubījās, ka kamerūnietis pāries uz kādu bagātāku klubu kaut kur austrumu virzienā, taču visas sarunas beidzās bez rezultāta. Sezonas priekšvakarā ventspilnieki ieguva vēl pāris vērā ņemamus trumpjus. Turpmāk FK Ventspils godu aizstāvēs 27 gadus vecais Gruzijas izlases pussargs Zurabs Mentešašvili, kurš septiņas sezonas aizvadījis Skonto, bet pērn spēlēja Krievijā, un 26 gadus vecais uzbrucējs Kristaps Grebis, kurš pērn aizvadīja spilgtu sezonu Liepājas metalurga sastāvā. Ziemā Grebis devās uz Anglijas piektās līgas klubu Oxford United, taču jau pēc pāris mēnešiem abas puses saprata, ka tā viņam nav īstā vieta. FK Ventspils uzaicinājis arī vairākus leģionārus no bijušās padomijas – aizsargu Vitāliju Berezovski, pussargu Levanu Džarkavu, uzbrucējus Aleksandru Misikovu un Sergeju Sernecki.