Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zelta Felpss

Māra Jurševica

Pasaules peldēšanas čempionāts Melburnā pagājis ar amerikāņa Maikla Felpsa triumfu. 21 gadu vecais sportists izcīnīja septiņas zelta medaļas, laboja piecus pasaules rekordus, no kuriem četrus individuālajās disciplīnās un vienu stafetē. Maiklam bija iemesls cerēt uz vēl vienu godalgu, taču 4×100 m kombinētās stafetes favorīti pirmo reizi čempionātu vēsturē netika līdz finālam, jo vienā stafetes posmā viņa komandas biedrs Aiens Krokers ūdenī ieleca par sekundes simtdaļu ātrāk nekā Neils Vokers bija sasniedzis finiša sienu.

Sieviešu konkurencē austrālietei Lisbetei Lentonai pieci čempiones tituli.

No Latvijas sportistiem Melburnā augstāko vietu sasniedza Romans Miloslavskis. 50 metros uz muguras, kas nav viņa kroņa distance, liepājnieks ieguva 41. vietu.

Torpam lielas problēmas

Daudzkārtējais olimpiskais čempions Aiens Torps karjeru sportā beidza pērn novembrī, pēc tam veiksmīgi sākot parfimērijas un apakšveļas biznesu. Taču tagad 24 gadu vecais sportists iekļuvis pamatīgās nepatikšanās. Pērn sacīkstēs maijā, kā izrādās, viņa dopinga prove bijusi pozitīva. Austrālijas Peldēšanas federācija to zinājusi un noklusējusi. Tagad starptautiskā federācija pieprasa notikušo atkārtoti izmeklēt. Tikmēr Aiens Torps īpaši sasauktā preses konferencē pavisam nepārliecinoši no iepriekš uzrakstītas lapiņas nolasīja rakstīto, sevis attaisnošanai.

Māra JURŠEVICA