Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Dāmu duets Nr. 1

Latvijas sieviešu pludmales volejbola šāgada labākais duets neapšaubāmi ir Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Viņas šovasar uzvarēja Latvijas čempionāta Ergo Open visos četros posmos, ieskaitot finālturnīru, kā arī Eiropas čempionātā Jūrmalā no četriem Latvijas dāmu duetiem bija pārliecinoši labākās. Graudiņa un Kravčenoka izcīnīja dalītu piekto vietu, pirmo reizi karjerā tiekot arī pie sieviešu pludmales volejbolam iespaidīgas naudas prēmijas. Pašreiz gatavošanās jaunajai sezonai notiek šķirti, jo Tīna uzreiz pēc sekmīgā turnīra Jūrmalā aizlidoja uz ASV, lai Dienvidkalifornijas universitātē gan studētu, gan trenētos un spēlētu pludmales volejbolu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs bija līdz šim Latvijā notikušās augstākās raudzes pludmales volejbola sacensības. Latvija pilnībā izmantoja iespēju Jūrmalas smiltīs startēt ar maksimāli lielāko dalībnieku skaitu. Kopumā Eiropas čempionātā spēkus izmēģina astoņi bīčvolejbola dueti, ieskaitot četrus sieviešu pārus. Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka turnīru iesāka ar uzvarām visās trijās apakšgrupas spēlēs, bet pēc tam guva uzvaru arī izslēgšanas turnīra otrajā kārtā. Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas duets ar 0:2 zaudēja ar pirmo numuru izliktajām vācietēm Šantalai Laboureirai un Džūlijai Zūdei, izcīnot dalīto piekto pozīciju un 4000 ASV dolāru naudas prēmiju.

Pārējie trīs Latvijas pāri — Agnese Caica/Ilze Liepiņlauska, Inese Jursone/Ance Olte, Alise Lece/Marta Ozoliņa — ieņēma dalītu 25. vietu.

“Uz katru spēli ar Anastasiju devāmies ar maksimālu gatavību — lai uzvarētu,” uzsver Tīna Graudiņa. “Tā tas bija arī apakšgrupu spēlē pret nākamajām Eiropas čempionēm Nadju Glencki un Džūliju Gresneri, kuras uzvarējām divos setos. Līdz ar to apakšgrupu turnīru pabeidzām ar perfektu bilanci — trīs uzvaras trijās spēlēs, uzvarēti visi seši seti. Atmiņā paliks arī milzīgais līdzjutēju atbalsts, kas ļoti palīdzēja parādīt labāko sniegumu. Jūrmalā piedzīvotie emocionālie brīži noteikti palīdzēs starpsezonas grūtajos treniņos.”

— Kā vērtējama Jūrmalā izcīnītā piektā vieta?

— Lielākais prieks bija par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, — saka Anastasija Kravčenoka. — Uzzinot, kādas būs sāncenses apakšgrupā, secinājām, ka ir iespēja uzvarēt visās trijās spēlēs, bet slikta snieguma gadījumā — arī zaudēt visos mačos. Dzīvē īstenojās labākais variants, jo apakšgrupā ne tikai izcīnījām pirmo vietu, bet arī izslēgšanas turnīrā pārspējām spānietes. Ceturtdaļfinālā pret vācietēm nebija viegli, piedzīvojām zaudējumu, taču palika pārliecība — nākamgad mēs jau spēsim revanšēties! Esam vēl jaunas sportistes, tādēļ arī citi pludmales volejbola speciālisti Jūrmalā uzsvēra — mums noteikti ir lieliskas iespējas progresēt. Esam jaunpienācējas pieaugušo pludmales volejbolā, jo līdz šim jau lielākie panākumi gūti dažādos vienaudžu turnīros.

— Eiropas čempionāta finālturnīra organizatori bija izvēlējušies par čempionāta sejām padarīt Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu un jūsu duetu.

— Protams, nebija viegli, jo pirms turnīra Jūrmalā bija daudz dažādu pasākumu, kas nebija saistīti ar treniņu procesu, — komentē Anastasija.— Tas bija ļoti interesanti, un tika gūta vērtīga pieredze, piemēram, kā sniegt interviju radio. Ieraugot mūs ar Tīnu fotogrāfijā uz akreditācijas kartēm jau radās iespaids, ka mēs esam lielākas zvaigznes par Samoilovu un Šmēdiņu! Tagad šos visus notikumus labprāt atceros, taču nešaubīgi, ka visas aktivitātes nebija viegli apvienot ar profesionālo sportistu režīmu, ieskaitot divus treniņus dienā.

— Kad radās šobrīd Latvijas spēcīgākais duets?

— Pirmā reize, kad mūs salika kopā ar Tīnu, bija 2013. gadā Latvijas jaunatnes izlases treniņnometnē Ingunas Minusas un Ingas Ikaunieces vadībā, — stāsta Anastasija. — Atceros, ka tas bija liels šoks, jo līdz tam bijām tikušās tikai katra savā tīkla pusē. Ātri vien sapratām, ka kopā varam veidot vēl spēcīgāku duetu. Katrai no mums ir sava loma — Tīna darbojas blokā, bet es nodrošinu aizsardzību. Skaidrs, ka tieši es laukumā runāju daudz vairāk, bez tā nevaru iedomāties savu spēli. Protams, spēles pārtraukumos visus taktiskos risinājumus apspriežam kopīgi.

— Kuri treneri ieguldījuši darbu un īstenojuši savu redzējumu, lai jūsu duets kļūtu vēl labāks?

— Sākām pie Minusas un Ikaunieces, bet pēc tam darbs turpinājās pie Aigara Birzuļa. Tagad trenējamies pie Genadija Samoilova. Vienā no intervijām pēc Eiropas čempionāta Jūrmalā treneris pat sacīja, ka esot priecīgāks par mūsu sasniegto rezultātu nekā par Samoilova/Šmēdiņa otro vietu. Protams, klātienē treneris daudz vairāk uzmanības veltīja zaudētās spēles analīzei, norādot uz kļūdām, kas neļāva mums uzvarēt vācietes un pacīnīties par medaļām.

— Kāpēc studijām tika izvēlētas ASV?

— Dienvidkalifornijas universitātes (USC) pārstāvis mani jau iepriekš bija uzrunājis, piedāvājot pilnībā nosegt visas izmaksas, kas saistītas ar studijām, treniņiem un uzturēšanos, — skaidro Tīna. — Pēdējos trijos gados USC ir bijusi labākā ASV tieši pludmales volejbolā. Tai ir perfekta infrastruktūra treniņiem, profesionāla treneru komanda un apkalpojošais personāls. Līdz ar to man būs lieliska iespēja īstenot savu mērķi — iegūt augstāko izglītību — un pilnveidot meistarību pludmales volejbolā. Sacensību sezona ilgs līdz aprīlim, bet maija sākumā beigsies arī studiju gads. Tad varēšu doties uz Latviju, lai turpinātu darbu kopā ar Nastju. Latvijā gan esmu iecerējusi pabūt arī Ziemassvētkos, kad arī iecerēts rast laiku pludmales volejbola kopīgiem treniņiem ar pārinieci.

— Kāda ieplānota starpsezona?

— Skaidrs, ka turpināšu trenēties, lai ieliktu fiziskās sagatavotības bāzi jaunajai sezonai, kā arī pilnveidotos tehniski, — informē Anastasija. — Piedalīšos arī treniņnometnē Ēģiptē, kur tradicionāli sezonai gatavojas arī Latvijas labākais vīriešu duets. Ceru, ka Tīnai neradīsies nekādas neplānotas aizkavēšanās un maijā jau varēsim sākt kopīgu darbu. 2018. gada vasarā piedalīsimies Eiropas U-22 čempionātā, bet pārējie turnīri jau būs pieaugušo konkurencē. Iespēju robežās mēģināsim spēlēt arī FIVB Pasaules tūres posmos, kā arī zemāka ranga turnīros.

 

Tīna GRAUDIŅA

Pludmales volejboliste, studente

Dzimusi: 1998. gada 9. martā Rīgā

Augums: 184 cm

Izglītība: Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas absolvente, Dienvidkalifornijas universitātes Losandželosā (USC) studente

Pirmie treneri: vieglatlētikā — Andis Austrups;

volejbolā — Jānis un Astra Rubeņi (Rīgas Volejbola skolas Bolderājas grupa);

pludmales volejbolā — Andris Krūmiņš

Volejbolā: no 11 gadu vecuma

Citi sporta veidi: pieci treniņu gadi tenisā, astoņi gadi vieglatlētikā, nedaudz peldēšanā. Vieglatlētikā dalība Latvijas ziemas un vasaras čempionātos, izcīnot godalgotas vietas gan pieccīņā un septiņcīņā, gan augstlēkšanā un 60 metru barjersprintā. Pēdējais starts kā vieglatlētei — 2017. gada Latvijas ziemas čempionātā, augstlēkšanā izcīnot bronzu (1,73 m)

Lielākie panākumi volejbolā: dalība Latvijas U-19 izlases sastāvā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtā

Lielākie panākumi pludmales volejbolā: 2014. gada pasaules U-17 čempionātā Akapulko bronzas medaļa pārī ar Lindu Grambergu; 2015. gada Eiropas U-18 čempione Rīgā pārī ar Paulu Ņečiporuku; 2015. gada CEV Sattelite Vaducā (Lihtenšteina) otrā vieta pārī ar Inesi Jursoni; duetā ar Anastasiju Kravčenoku; 2016. gada Eiropas U-22 čempione Salonikos (Grieķija); 2016. gada CEV Masters Jūrmalā — 5. vieta; 2016. gada Eiropas U-22 čempionātā Bādenē (Austrija) — 5. vieta; 2017. gada pasaules U-21 čempionātā Naņdzjinā (Ķīna) — 5. vieta; 2017. gada CEV EEVZA Sattelite turnīrā Viļņā (Lietuva) — 2. vieta; 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Jūrmalā — 5. vieta

Vaļasprieki: literatūra, kino, mūzika

Ģimene: vecāki un divi jaunāki brāļi

 

Anastasija KRAVČENOKA

Pludmales volejboliste, studente

Dzimusi: 1997. gada 19. janvārī Daugavpilī

Augums: 178 cm

Izglītība: Daugavpils 3. vidusskolas absolvente; studē Daugavpils Universitātē sporta un sociālo zinību specialitātē

Pirmā trenere: Natālija Novikova

Volejbola karjera: Daugavpils sporta skolas absolvente, Daugavpils kluba miLATss spēlētāja

Pludmales volejbolā: no 13 gadu vecuma

Lielākie panākumi pludmales volejbolā: visi duetā ar Tīnu Graudiņu: 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Jūrmalā — 5. vieta; 2016. gada Eiropas U-22 čempione Salonikos (Grieķija); 2014. gada Pasaules Jaunatnes olimpiādē Naņdzjinā (Ķīna) — 9. vieta; 2017. gada CEV EEVZA Sattelite turnīrā Viļņā (Lietuva) — 2. vieta

Favorīte pludmales volejbolā: trīskārtējā olimpiskā čempione Kerija Lī Velša-Dženingsa (ASV)

Labākā mūzika pirms spēles: dziesmas ar enerģisku, stipru un skaistu vokālu

Vaļasprieks: literatūra

Ģimene: vecāki un māsa Jeļizaveta