FUTBOLS

Patiesi dramatiski notikumi risinājās futbola turnīrā, kur puišiem gan abos pusfināla mačos, gan finālā uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešama pēcspēles 11 m sitienu sērija. Tā sauktajā futbola loterijā veiksmīgākie bija Rīgas jaunieši. Toties meitenēm visai pārliecinoši triumfēja Liepājas futbolistes.

Jauniešiem pēc priekšsacīkstēm, kurās startēja vairāk nekā 400 spēlētāju, finālsacensībās piedalījās astoņas komandas, kas vispirms bija sadalītas divās grupās pa četrām. Grupu turnīrā simtprocentīgu rezultātu guva Rīgas un Liepājas futbolisti, izcīnot pa trim uzvarām. Tomēr pusfinālā Mārtiņa Jaunskalžes trenētie liepājnieki izstājās no cīņas par pirmo vietu, pēcspēles 11 m sitienu sērijā (pamatlaiks beidzās bez vārtu guvuma) ar 1:3 piekāpjoties Aleksandra Opekunova vadītajai Daugavpils vienībai. Arī otrajā pusfinālā bija nepieciešama pendeļu sērija (pamatlaiks beidzās neizšķirti 1:1), kur Sergeja Semjonova un Vladimira Beļajeva trenētie rīdzinieki ar 3:1 bija pārāki par Anda Rozīša vadīto Smiltenes novada vienību. Arī finālā viss izšķīrās tikai pēcspēles 11 m sitienu sērijā, kur Rīgas komanda ar 3:1 pārspēja daugavpiliešus. Bronzas godalgas saņēma liepājnieki, kuri spēlē par trešo vietu neatstāja cerības smilteniešiem — 5:0.

Meitenēm Ventspilī sacentās tikai trīs komandas. Pirmajā mačā Rīgas komanda pēdējās minūtēs izrāva uzvaru 2:1 pār Rēzeknes vienību. Tādā veidā čempionu titula liktenis lielā mērā izšķīrās jau otrajā mačā, kur Liepājas meitenes pirmajā puslaikā ieguva divu vārtu pārsvaru pār rīdziniecēm, pēc pārtraukuma nosargājot šo pārsvaru — 2:0. Pēdējā mačā Vladimira Draguna trenētās liepājnieces apliecināja savas tiesības uz pirmo vietu, ar 5:0 sagraujot rēzeknietes. Uzvarētāju rindās jāizceļ Anastasija Tarasova, kura divās spēlēs guva četrus vārtus.

REZULTĀTI

Jaunietes

Rīga — Rēzekne 2:1, Rīga — Liepāja 0:2, Rēzekne — Liepāja 0:5.

Liepāja 2 – 2 – 0 – 0 – 7:0 – 6

Rīga 2 – 1 – 0 – 1 – 2:3 – 3

Rēzekne 2 – 0 – 0 – 2 – 1:7 – 0

Jaunieši

A grupa

Daugavpils — Rēzekne 2:0, Jelgava — Rīga 1:4, Rīga — Daugavpils 1:0, Rēzekne — Jelgava 3:0, Rēzekne — Rīga 0:3, Daugavpils — Jelgava 4:0.

Rīga 3 – 3 – 0 – 0 – 8:1 – 9

Daugavpils 3 – 2 – 0 – 1 – 6:1 – 6

Rēzekne 3 – 1 – 0 – 2 – 3:5 – 3

Jelgava 3 – 0 – 0 – 3 – 1:11 – 0

B grupa

Valmiera — Liepāja 0:5, Smiltenes novads — Tukuma novads 0:0, Tukuma novads — Valmiera 0:0, Liepāja — Smiltenes novads 2:0, Liepāja — Tukuma novads 5:1, Valmiera — Smiltenes novads 0:1.

Liepāja 3 – 3 – 0 – 0 – 12:1 – 9

Smiltenes nov. 3 – 1 – 1 – 1 – 1:2 – 4

Tukuma nov. – 3 0 – 2 – 1 – 1:5 – 2

Valmiera 3 – 0 – 1 – 2 – 0:6 – 1

Pusfināli

Rīga — Smiltenes novads 1:1 (pēcspēles 11 m — 3:1), Liepāja — Daugavpils 0:0 (11 m — 1:3)