Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ķengurs lec, odze dzeļ — karalis Ivanovs

Trešo gadu Latvijas pludmales volejbola karalis tiek noteikts īpašā turnīrā King of The Beach, kurā tradicionāli sacenšas paši meistarīgākie pašmāju spēlētāji. Tronī pirmo karali Tomu Šmēdiņu un pagājušā gada triumfatoru Aleksandru Samoilovu nomainījis Ingars Ivanovs, kuram līdzjutēji piedēvē ķengura augstos lēcienus un odzes negaidītos dzēlienus. Ivanovs ir pirmais tautas ievēlētais karalis, jo tikai un vienīgi pēc līdzjutēju balsojuma Ingars iekļuva King of The Beach dalībnieku pulkā.

Sacensību organizatori jau iepriekš bija noteikuši, ka sešas vietas tiek atvēlētas panākumiem bagātākajiem pašreiz aktīvajiem pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam, Jānim Šmēdiņam, Ruslanam Sorokinam, Tomam Šmēdiņam un Artim Caicam. Līdzjutēju balsojumā atlikušās divas vietas saņēma Ivanovs un Toms Vanags.
Lai gan 24 gadus vecais Ivanovs šovasar pārī ar Artūru Kiseļevu uzvarējis abos Zelta Open posmos Dzintaros un arī Saulkrastu kokteiļa ietveros notiekošā Knauf Baltic Open finālā zaudēja vienīgi T. Šmēdiņam un Caicam, uz Karaļa turnīra norises laiku Ingars jau bija nomainījis prioritātes, iesaistoties trenera Raimonda Vildes vadītajos klasiskā volejbola izlases treniņos. Tobrīd valstsvienības kandidāti galveno uzmanību veltīja fiziskās bāzes izveidošanai, tādēļ vēl jo vairāk pārsteigums bija Ivanova spēja fiziskās bedres apstākļos ātri vien atgriezties smilšu volejbolā un uzvarēt visus pludmales štata spēlētājus.

KATRS SAŅEM, KO PELNĪJIS

Par to bija iespēja pārliecināties King of The Beach grupu turnīrā, kuru nepārvarēja abi olimpieši Samoilovs un Pļaviņš, karaļa titulu izcīņu atvēlot Ivanovam un T. Šmēdiņam. Otrajā apakšgrupā cīņa tomēr beidzās atbilstoši rangam — tālāk tika Sorokins un J. Šmēdiņš, bet Caics un Vanags palika skatītājos. Finālčetriniekā bez uzvarām palika T. Šmēdiņš, bet atlikušie trīs spēlētāji nodrošināja īpašu izklaidi skatītājiem. Pat pēc miniturnīra viens pret vienu izspēles atkal tika fiksēts neizšķirts. Nekas cits neatlika, kā finālistus noteikt, servējot pa laukuma otrajā galā novietoto krēslu. Precīzākais bija Ivanovs, bet vēl vienā pārspēlē Šmēdiņš tomēr uzveica Sorokinu.
Fināls izvērtās tiešām izšķirošās spēles cienīgs, jo uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami visi trīs seti. Pirmajā no tiem ar 21:19 uzvarēja Ivanovs/Samoilovs, bet turpmāk arvien vairāk notikumus laukumā noteica sāncenši. Šmēdiņš/Pļaviņš uzvarēja otro setu ar 21:18, bija vērā ņemamā vadībā arī izšķirošajā setā, taču pēdējais vārds piederēja Sašam, kurš ar savu enerģiju pēdējam varoņdarbam uzlādēja arī Ivanovu. Pūles vainagojās ar triumfu 15:13.
Kopā ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta dāvāto oriģinālo kausu pludmales karalis saņēma arī īpašo LOK nozīmi un čeku par 800 eiro. Jau nākamajā dienā Ivanovs atgriezās trenera Vildes rīcībā uz treniņiem klasiskajā volejbolā.

VISMAZ VIENS SOLIS UZ AUGŠU

„Naktī pirms turnīra gulēt devos ar domu — King of The Beach nepieciešams cienīgi nospēlēt,” intervijā Sportam stāstīja Ingars Ivanovs. „Pie balsošanas anketām publicētajā tekstā jau solīju, ka iebalsošanas gadījumā apsolos parādīt savu pašu labāko sniegumu un centīšos nepievilt līdzjutējus. Minimālais mērķis bija uzvara vismaz vienā no trijām pirmā posma spēlēm. Pirms diviem gadiem šajā turnīrā paliku bez uzvarām.”
— Vai pirms turnīra izvērtēji, ar kuru pārinieku ir lielākas izredzes uzvarēt spēli seta garumā?
— Pēc grupu izlozes prognozēju, ka tieši pārī ar Aleksandru Samoilovu es varētu tikt pie uzvaras setā. Tā kā gan Mārtiņš Pļaviņš, gan Toms Šmēdiņš arī ir aizsargi, tad Sašas variants šķita visreālākais. Dzīvē viss bija citādāk, un pārī ar Šmēdiņu izdevās uzveikt mūsu olimpisko duetu. Šis bija papildu stimuls cīņai ar Pļaviņu/Samoilovu. Tieši šī pārliecinošā uzvara arī pavēra ceļu uz finālgrupu.
— Visās spēlēs sāncenši servēja tieši uz tevi, sagaidot vismazāk briesmu uzbrukumā.
— Klasiskā volejbola izlasē nedēļu divreiz dienā treniņos bijām veltījuši fiziskajai sagatavotībai un bumbas rokā neņēmām. Līdz ar to Dzintaros jau pēc pirmajām trijām spēlēm bija pirmās pazīmes, ka kājas sāk vilkt krampji. Par pārsteigumu pašam sev tomēr izdevās izturēt un vēl uzvarēt!
— Viena no turnīra svarīgākajām epizodēm bija servju izpildīšana pa krēslu, no trijiem līderiem atsijājot vienu lieko.
— Nekad iepriekš kaut ko tādu nebiju darījis! Manis bieži izpildītā planējošā serve nelielā lēcienā bieži sasniedz sesto zonu, kur tiesneši arī bija nolikuši krēslu. Atlika vien trāpīt!
— Tavs fināla pārinieks Aleksandrs Samoilovs uzsvēra, ka uzvarēja spēlētājs, kurš visvairāk to vēlējās.
— Varētu viņam piekrist. Pirms fināla neloloju lielas cerības, jo pretī stājās viens no pasaules Top-15 pāriem, kas turklāt ir lieliski saspēlējies. Prognozēju zaudējumu ar 0:2, taču, līdzjutēju atbalsta dzīts, tomēr cīnījos par maksimāli labāko rezultātu. Publikas emocijas pārņēma mani, papildus uzkurināja arī Saša. Nešaubīgi, ka arī Samoilovam bija liela vēlme parādīt, ka Pļaviņš/Šmēdiņš nepavisam nav tik nepārprotami Latvijas pāris numur viens.
— Lai arī cik dīvaini būtu, taču pludmales karalis smiltīs vairs nebūs redzams?
— Līdz ar šo turnīru pludmales volejbolam šovasar pielikts punkts, jo Zelta Open trešā posma laikā izlasei būs pārbaudes turnīrs Igaunijā, bet vēl pēc nedēļas valstsvienībai būs citi pārbaudes mači. Prieks, ka vasaras sezonai pielikts patiešām labs punkts. Pašreiz izvirzīts nākamais mērķis — iekļūt Latvijas izlasē klasiskajā volejbolā!

SAMOILOVS: INGARS VISVAIRĀK VĒLĒJĀS UZVARĒT

2010. gada King of The Beach titula ieguvējs Aleksandrs Samoilovs vienmēr rūpējas par skatītāju izklaidi, emocijām un pludmales volejbola skatāmību. Ne vienmēr viņam izdevies šovu apvienot ar rezultātiem. Tieši tādēļ 2009. un 2011. gadā Saša palicis ārpus finālčetrinieka, taču vienmēr piedalījies finālmačos. Pirms diviem gadiem Samoilovs pārī ar Andri Krūmiņu tomēr zaudēja Tomam Šmēdiņam un Mārtiņam Pļaviņam, bet šoreiz Aleksandrs spēlēja ļoti būtisku lomu uzvarā pār Pļaviņu un Jāni Šmēdiņu.
„Ingars Ivanovs uzvarēja tikai tāpēc, ka bija maksimāli motivēts cīņai šajā turnīrā,” sarunā ar Sportu uzsvēra Aleksandrs Samoilovs. „Ingars cīnījās par katru punktu. Ar šādiem spēlētājiem ir patīkami kopā doties laukumā. Un tieši šādiem volejbolistiem kā Ivanovs arī jākļūst par karaļiem! Vēl jo vairāk situācijā, kad visu turnīra laiku uz Ingaru tika servēts. Viņš izturēja arī fiziski. Apakšgrupu turnīrā gan es, gan Mārtiņš spēlējām pārāk vieglprātīgi, neiekļūstot labāko četriniekā. Mēs šajā dienā noteikti nebijām pelnījuši neko vairāk.”
Fināls tiešām izvērtās par īstenu baudījumu pludmales volejbola mīļiem, jo visos trijos setos beigās duetus šķīra ne vairāk par trijiem punktiem.
„Līdzjutējus, kuri visu dienu sēdēja saulē un gaidīja finālu, nedrīkstējām pievilt,” par notikušo izšķirošajā mačā sacīja Samoilovs. „Līdz ar to no sevis izspiedu maksimāli visu labāko, lai cīņa būtu interesanta. Tikai pēc tik aizraujoša fināla skatītāji dosies mājās un aicinās savus paziņas pēc gada klātienē vērot King of The Beach. Protams, mums ar Ingaru neklājās viegli, jo gandrīz pēc katras bumbas izspēles vajadzēja ātri izrunāt darāmo nākamajā reizē. Mārtiņam un Jānim bija daudz vieglāk, jo viņi ikdienā spēlē kopā, saprot viens otru no pusvārda un var izmantot dažādas iepriekš apgūtas sadarbības. Prieks, ka izšķirošajā setā man izdevās uzlabot spēli blokā, dodot iespēju Ingaram pacelt bumbas aizsardzībā. Prieks, ka pūles nebija veltas — uzvara mums, karaļa tituls Ivanovam.”
Renārs BUIVIDS

King of The Beach rezultāti
A apakšgrupa. Aleksandrs Samoilovs/Toms Šmēdiņš — Mārtiņš Pļaviņš/Ingars Ivanovs 18:16, Samoilovs/Pļaviņš — Ivanovs/T. Šmēdiņš 11:17, Samoilovs/Ivanovs — Pļaviņš/T. Šmēdiņš 15:17.
T. Šmēdiņš 3, 2 — 1, 52:42, 5
Ivanovs 3, 1 — 2, 48:46, 4
Samoilovs 3, 1 — 2, 44:50, 4
Pļaviņš 3, 1 — 2, 44:50, 4
B apakšgrupa
Ruslans Sorokins/Jānis Šmēdiņš — Artis Caics/Toms Vanags 17:13, Sorokins/Caics — Vanags/J. Šmēdiņš 14:17, Sorokins/Vanags — Caics/J. Šmēdiņš 26:28.
J. Šmēdiņš 3, 3 — 0, 62:53, 6
Sorokins 3, 1 — 2, 57:58, 4
Vanags 3, 1 — 2, 56:59, 4
Caics 3, 1 — 2, 55:60, 4
Finālgrupa
T. Šmēdiņš/Sorokins — J. Šmēdiņš/Ivanovs 10:17, T. Šmēdiņš/J. Šmēdiņš — Sorokins/Ivanovs 10:17, T. Šmēdiņš/Ivanovs — J. Šmēdiņš/Sorokins 10:17.
Trijiem no četriem dalībniekiem identiski rezultātu un vietu sadalījums tika noteikts spēlēs viens pret vienu, kā arī precīzā servēšanā.
Ivanovs 3, 2 — 1, 44:37, 5
J. Šmēdiņš 3, 2 — 1, 44:37, 5
Sorokins 3, 2 — 1, 44:37, 5
T. Šmēdiņš 3, 0 — 3, 30:51, 3
Fināls
Ivanovs/Samoilovs — J. Šmēdiņš/Pļaviņš 2:1 (21:19, 18;21 15:13).

King of the Beach visi laureāti
Gads 1. vieta, 2. vieta, 3. vieta
2009. Toms Šmēdiņš; Andris Krūmiņš; Ruslans Sorokins
2010. Aleksandrs Samoilovs; Mārtiņš Pļaviņš; Ruslans Sorokins, Toms Vanags
2011. Ingars Ivanovs; Jānis Šmēdiņš; Ruslans Sorokins
* 2010. gadā tika piešķirtas divas trešās vietas, jo Ruslans Sorokins un Toms Vanags finālčetriniekā sasniedza identiskus rezultātus.