Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kurzemnieku spēle

Latvijas futbola virslīgā pirms pēdējās kārtas palicis tikai viens neatbildēts jautājums, kas būs jaunais čempions. Tuvu titulam ir FK Ventspils, kam sestdien savā laukumā ir vajadzīgs viens punkts mačā ar Skonto. Ja ventspilniekiem tomēr paslīdēs kāja, viņus var apsteigt Liepājas metalurgs, kas tajā pašā laikā spēlēs Gulbenē. Visas pārējās vietas virslīgā ir sadalītas, tāpēc jau var izvērtēt šī gada komandu veikumu.

ČETRI KONTINENTI

Vasaras sākumā šķita, ka FK Ventspils šogad kļūs par čempionu ar lielu atrāvienu — pirmajās 12 spēlēs ventspilnieki zaudēja punktus tikai Liepājā (0:0). Turklāt maijā FK Ventspils ieguva Latvijas kausu, finālā ar 3:1 apspēlējot Liepājas metalurgu. Tomēr jūnijā un jūlijā ventspilnieki četros mačos izcīnīja tikai trīs punktus, zaudējot Jelgavai, Liepājai un Skonto. Turklāt vienīgā uzvara tika izcīnīta nevis laukumā, bet Latvijas Futbola federācijas kabinetos — trešā jūlija spēle Daugavpilī beidzās neizšķirti 1:1, taču ventspilniekiem tika piešķirta tehniskā uzvara 3:0, jo Daugavai spēlē piedalījās futbolisti, kuriem tas nebija ļauts. Jāpiebilst, ka sākumā LFF Disciplinārā komiteja noraidīja ventspilnieku protestu, taču Arbitrāžas komiteja lēma citādāk.
Šosezon FK Ventspils čempionātā tā arī ne reizi neuzvarēja sīvākos konkurentus no Liepājas — pēc neizšķirta pirmajā riņķī sekoja trīs sakāves. Latvijas čempionātā dzeltenzilie Kurzemes derbijā nav triumfējuši jau kopš 2008. gada septembra, šajā laikā 12 mačos piedzīvojot astoņus zaudējumus. Tomēr visas sezonas garumā ventspilnieki parādīja stabilāku sniegumu par saviem konkurentiem.
Pēc pagājušās sezonas FK Ventspils šķīrās no dažiem komandas līderiem — pussargi Jurijs Žigajevs, Aleksejs Višņakovs un aizsargs Ritus Krjauklis aizbrauca meklēt laimi uz ārzemēm, prom devās arī Krievijas leģionārs Grigorijs Čirkins. Tāpat notika pārmaiņas vienības komandtiltiņā — itālieti Nuncio Dzavetjēri galvenā trenera amatā nomainīja Krievijas speciālists Sergejs Podpalijs. Ja pēdējā mačā ventspilnieki pārkāps suņa astei, Podpalijam tas jau būs otrais valsts čempiona tituls karjerā — 2003. gadā viņš ar Gomeļas klubu uzvarēja Baltkrievijas čempionātā.
FK Ventspils rindās sezonas laikā spēlējuši ducis leģionāru no četriem kontinentiem — pieci krievi, trīs japāņi, trīs afrikāņi un viens urugvajietis. Tieši ārzemnieki ir trīs rezultatīvākie dzeltenzilo spēlētāji — augustā atnākušais krievs Vadims Jančuks 14 mačos guvis 12 vārtus, bet urugvajieša Federiko Martinesa un nigērieša Ahmeda Abdultaofika rēķinā ir pa astoņiem rezultatīviem raidījumiem. Augustā FK Ventspils pameta viens no labākajiem leģionāriem nigērietis Maikls Tukura, kurš devās uz Krievijas premjerlīgas klubu Kazaņas Rubin.
Latvijas valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Starkova ievērību šogad izpelnījušies divi FK Ventspils pussargi — Oļegs Laizāns un Ritvars Rugins. Savukārt augumā raženais Igors Savčenkovs ar sešiem vārtu guvumiem ir rezultatīvākais čempionāta aizsargs.

LIEPĀJAS VIĻŅOŠANĀS

Atšķirībā no Kurzemes konkurentiem Liepājas metalurgs šosezon lika uzsvaru uz pašu spēkiem, palīgā aicinot tikai četrus lietuviešus — komandas kapteinis Tomass Tamošausks Liepājā aizvadīja jau sesto sezonu, Vitālijs Kavaļausks Latvijā spēlē otro gadu, bet Marjus Činiks un Nerjus Valskis šosezon debitēja mūsu virslīgā.
Arī Liepājas metalurgā pēc pagājušās sezonas notika galvenā trenera maiņa — vācieša Ridigera Abramčika vietā stājās bijušais futbola tiesnesis Vladimirs Osipovs, kurš ilgus gadus klubā strādājis par otro treneri. Starpsezonu periodā klubu pameta arī abi vadošie uzbrucēji — pagājušā gada virslīgas labākais snaiperis Deniss Rakels un 2009. gada čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Grebis.
Sezonas starts liepājniekiem izdevās pārliecinošs — sešas uzvaras un neizšķirts ar FK Ventspils. Tomēr maijā tika piedzīvoti divi sensacionāli zaudējumi savā laukumā Gulbenei un Jelgavai. Vēlāk Liepājas metalurgs mačos ar šīm vienībām zaudēja punktus arī viesos (Gulbenē — 0:0 un Jelgavā — 2:3), bet savu skatītāju priekšā zaudēja Skonto (0:1) un Daugavai (1:3). Jau vasaras sākumā pacietības mērs bija pilns liepājnieku kvēlākajiem atbalstītājiem — fanu kustības Metalfans biedri uzrakstīja atklātu vēstuli, pārmetot futbolistiem pašatdeves trūkumu.
Kad šķita, ka Liepājas metalurga sezona ir neglābjami sabojāta un tas var palikt vispār bez medaļām, Osipova trenētajai komandai izdevās iespaidīga panākumu sērija, kas nodrošinājusi vismaz sudraba godalgas — pēdējos 10 mačos izcīnītas deviņas uzvaras un viens neizšķirts. Lai gan Liepājas metalurgs šosezon izcīnījis 10 no 12 punktiem mačos ar FK Ventspils, pirms pēdējās kārtas daudz tuvāk zeltam ir FK Ventspils.
Pirms dažiem gadiem uz Latvijas valstsvienību tika aicināts pat pusducis Liepājas metalurga pārstāvju, šogad šādu godu izpelnījušies vairs tikai divi aizsargi — Pāvels Mihadjuks un Ritus Krjauklis (pagājušajā ziemā ilūkstietis no FK Ventspils pārcēlās uz Azerbaidžānu, taču jau vasarā atgriezās dzimtenē). Par Liepājas metalurga jauno uzbrukuma līderi šosezon kļuva Jurģis Kalns, gūstot 16 vārtu, bet vēl 11 goli ir Vladimira Kameša rēķinā.

DAUGAVPILS MEDAĻA

Pēc 14 gadu pārtraukuma pie Latvijas čempionāta medaļām tikusi Daugavpils komanda. Jau pagājušajā sezonā daugavpilieši nebija tālu no godalgoto trijnieka, bet šogad Daugava vienubrīd pat nopietni pretendēja uz čempionu titulu. Pēc pagājušās sezonas daugavpilieši saglabāja visus vadošos spēlētājus, tāpēc šāds iznākums nav ne mazākais pārsteigums.
Jūlija vidū gan notika negaidīts pavērsiens, kad pēc četru gadu darba atlūgumu uzrakstīja komandas galvenais treneris gruzīns Tamazs Pertija, bet viņa vietu ieņēma Krievijas speciālists Leonīds Nazarenko.
Sezonas sākuma pieteikumā Daugavai bija deviņi leģionāri no bijušās PSRS republikām (četri gruzīni), bet vasarā komandai pievienojās arī brazīlieši Alans un Severīno. Īpaši izcēlās gruzīnu uzbrucējs Mamuka Gongadze, kurš ar 21 vārtu guvumu kļuva par čempionāta otro rezultatīvāko spēlētāju. Nazarenko vadībā lielākās pārmaiņas skāra vārtsarga pozīciju — viens no pagājušās sezonas Daugavas un visa čempionāta galvenajiem varoņiem Māris Eltermanis pēc neveiksmīgas spēles ar FC Jūrmala (1:2) uz gandrīz trim mēnešiem pārcēlās uz rezervistu soliņu, atgriežoties vārtos tikai pagājušajā mačā ar FK Ventspils. Savukārt septembrī futbolista karjeru beidza vēl viens agrākais Daugavas balsts — trīsdesmitgadīgais aizsargs Jurijs Šeļeņkovs no Krievijas. Viņš pārkvalificējās par kluba ģenerālmenedžeri.
Sāpīgu zaudējumu Daugava piedzīvoja vasarā, kad augustā LFF Arbitrāžas komiteja par virslīgas nolikuma pārkāpšanu piešķīra daugavpiliešiem tehnisko zaudējumu 0:3 mačā ar FK Ventspils.
Šajā spēlē Daugavas rindās pamatsastāvā laukumā izgāja Jurijs Kotjukovs, bet spēles pieteikumā bija ierakstīts arī Ēriks Kokins. Abi sezonas pirmajā pusē bija izīrēti Gulbenei, tāpēc līdz vasaras transfēru periodam, kas sākās sestajā jūlijā, nedrīkstēja spēlēt nevienā citā komandā. Viss gan nebija tik vienkārši, jo pirms šīs liktenīgās spēles pats LFF Sacensību daļas vadītājs Jānis Skredelis devis atļauju abiem futbolistiem piedalīties mačā.
Šosezon Daugava dalīja punktus uz pusēm ar Liepājas metalurgu, taču ieguva tikai vienu punktu četros mačos ar FK Ventspili un nespēja uzvarēt arī Skonto — trīs neizšķirti un zaudējums.

STARKOVA ĒNA

Kopš 1993. gadā Skonto galvenā trenera amatā stājās Aleksandrs Starkovs, rīdzinieki 12 gadus pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu. Pēc Starkova aiziešanas Skonto piecus gadus palika bez zelta, bet pērn Starkovs, atgriezies pie Skonto stūres, atkal nodrošināja rīdziniekiem visaugstākā kaluma godalgas. Šogad Skonto atkal iztika bez Starkova palīdzības — galvenā trenera amatā debitēja bijušais kluba un Latvijas izlases uzbrucējs Marians Pahars, bet titulētākais Latvijas klubs otro reizi savā vēsturē palika bez medaļām, paliekot ceturtajā vietā. Pirmo reizi Skonto tik lielu neveiksmi piedzīvoja pirms četriem gadiem, kad toreiz angļa Pola Ešvorta trenēto komandu apsteidza abi Kurzemes klubi un FK Rīga.
No pagājušā gada čempionu sastāva Skonto šosezon vairs nepalīdzēja divi Latvijas izlases spēlētāji — Aleksandrs Cauņa un Andrejs Perepļotkins. Lielākā daļa pērno čempionu gan joprojām palika ierindā. Pirms sezonas komandu pastiprināja trīs pieredzējuši vīri — Juris Laizāns, Vladimirs Koļesņičenko un Deniss Kačanovs, taču neviens no viņiem neaizvadīja visu sezonu līdz beigām. Vasaras spēlētāju pāreju periodā Laizāns devās turpināt karjeru Krievijas pirmajā līgā, Koļesņičenko beidza futbolista karjeru, pārejot uz darbu klubā par komercdirektoru, bet jūlija sākumā Kačanovs tika diskvalificēts uz gandrīz diviem mēnešiem par rupju spēli pret FK Ventspils prezidenta Jurija Bespalova dēlu Vladimiru, kurš guva smagu traumu un joprojām nav atgriezies laukumā. Atgādināšu, ka Kačanovam ar Ventspils klubu ir savi rēķini — viņš ir viens no lieciniekiem Ventspils futbolistu izspiešanas lietā, kas ierosināta pret FK Ventspils direktoru Sergeju Barkovski. Pēc diskvalifikācijas izciešanas Kačanovs aizvadīja vēl tikai vienu spēli, bet tagad ir devies pelnīt iztiku Indonēzijā. Diemžēl traumu dēļ sezonas lielāko daļu izlaida divi no pagājušās sezonas varoņiem — vārtsargam Kasparam Ikstenam sezona beidzās jau aprīlī, bet aizsargs Kaspars Dubra atsāka spēlēt tikai septembrī. Neatkarīgi no kluba neveiksmēm četri skontieši tika aicināti uz pagājušā mēneša valstsvienības mačiem — vārtsargs Germans Māliņš, aizsargs Vitālijs Smirnovs, pussargi Aleksandrs Fertovs un Igors Tarasovs. Atkal lielisku sezonu aizvadīja brazīliešu uzbrucējs Natans Žuniors Karvalju, kurš ar 22 gūtajiem vārtiem vēl pirms pēdējās kārtas otro gadu no vietas nodrošinājis čempionāta labākā snaipera titulu (pērn viņš šo godu dalīja ar Liepājas metalurga Rakelu). Toties cerības neattaisnoja citi pirms sezonas atnākušie leģionāri — brazīlietis Fabio de Matos Pereira un Beilijs Smārts no Dienvidāfrikas. Neko daudz nemainīja arī vasarā Skonto rindas papildinājušie japānis Minori Sato un gruzīns Ivane Kandelaki.
Pilnīgi bez trofejām gan Skonto šogad nepalika — jūnijā Pahara trenētā komanda triumfēja Baltijas līgā, finālā pēcspēles 11 m sitienu sērijā pārspējot FK Ventspils. Savukārt Latvijas čempionu titulu izcīnīja sieviešu komanda Skonto/Cerība-46. vsk.

TIEŠI PA VIDU

Pirms sezonas lielu intrigu radīja FC Jūrmala debija virslīgā — jūrmalnieki Krievijas trenera Soferbija Ješugova vadībā bija pulcējuši konkurētspējīgu sastāvu ar septiņiem leģionāriem (pieci no Krievijas un divi afrikāņi). Debiju noteikti var uzskatīt par veiksmīgu, jo čempionāta finišā jūrmalniekus apsteidza tikai favorītu četrotne.
No Jūrmalas ārzemniekiem labāko iespaidu atstāja 28 gadus vecais nigēriešu aizsargs Daniels Ola, kurš savulaik izmēģinājis spēkus pat Itālijas augstākajā līgā. Sezonas pirmajā pusē labas atsauksmes izpelnījās arī krievu pussargs Konstantīns Belovs. Vasarā jūrmalnieki atrada labu papildinājumu arī tepat Latvijā — no ārzemēm dzimtenē atgriezās pieredzējušie uzbrucēji Vīts Rimkus un Guntars Silagailis, bet no otras Jūrmalas virslīgas komandas pārnāca Intars Kirhners un Rolands Krjauklis. 38 gadus vecais Rimkus ātri vien kļuva par komandas labāko snaiperi, 17 spēlēs gūstot 10 vārtus. Par vieniem vārtiem mazāk ir pussarga Vadima Gospodara rēķinā.
Augustā FC Jūrmala notika treneru maiņa — Ješugova vietu ieņēma bijušais Latvijas izlases pussargs Igors Stepanovs vecākais, kurš pirms tam strādāja ar pirmās līgas klubu Auda.
FC Jūrmala savā virslīgas debijas sezonā nespēja atņemt punktus tikai čempionāta līderiem FK Ventspils, toties tika pie punkta Liepājā (1:1) un ieguva četrus punktus mačos ar Daugavu (1:1 un 2:1). Visvairāk gan debitanti pabojāja nervus pagājušā gada čempioniem Skonto, ar kuriem punkti tika dalīti uz pusēm — 1:0, 1:2 un divreiz 1:1. FC Jūrmala par piekto vietu sīksti cīnījās ar FK Jelgava, bet savstarpējos mačos jūrmalnieku pārākums šaubas neradīja — 10 no 12 punktiem.

SAVIEM SPĒKIEM

Pagājušajā sezonā FK Jelgava kļuva par gada lielāko pārsteigumu, savā virslīgas debijas sezonā iegūstot Latvijas kausu un izmēģinot spēkus Eiropas līgā. Pirms šīs sezonas FK Jelgava galvenais treneris Dainis Kazakevičs izvirzīja uzdevumu valsts meistarsacīkstēs tikt vismaz par vienu pozīciju augstāk nekā pērn, izcīnot piekto vietu. Jelgavnieki tomēr palika pagājušā gada pozīcijās, taču neatkarīgi no tā nekādā gadījumā nevar teikt, ka zemgalieši aizvadījuši sliktu sezonu. Arī šogad Kazakeviča vadītā komanda sagādāja ne vienu vien pārsteigumu, atņemot punktus visiem čempionāta medaļniekiem. Visvairāk no jelgavniekiem cieta Liepājas metalurgs, kas piedzīvoja divus zaudējumus — 0:1 Liepājā un 2:3 Jelgavā. Jelgavā tukšā palika arī FK Ventspils (0:2), kas jelgavniekus reizi nespēja pieveikt arī savā laukumā — 0:0. FK Jelgava tikai punktu ieguva mačos ar Daugavu (1:1), bet jelgavnieku neērtākais pretinieks bija Skonto, kam viņi neatņēma ne punktu.
FK Jelgava ir vienīgā virslīgas komanda, kas šosezon iztika gandrīz bez ārzemju spēlētāju palīdzības — tikai sezonas sākumā zemgaliešu rindās bija deviņpadsmitgadīgais kolumbietis Davids Armero, taču viņš ne reizi netika starta vienpadsmitniekā, pavasarī piecos mačos izejot laukumā uz maiņu. Daiņa Kazakeviča vadītajā komandā toni noteica tie paši futbolisti, kas pērn sensacionāli triumfēja Latvijas kausa izcīņā. Visu sezonu Jelgavā aizvadīja arī Latvijas valstsvienības pussargs Artis Lazdiņš, uz izlasi regulāri tiek aicināts arī uzbrucējs Vladislavs Kozlovs, kurš šogad virslīgā guvis 14 vārtus, čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ierindojoties uzreiz aiz pirmā trijnieka. Vasarā gan jelgavnieki zaudēja vienu no komandas līderiem — uzbrucējs Oļegs Malašenoks, kurš 14 mačos guva 6 vārtus, pārcēlās uz Krievijas pirmās līgas klubu Astrahaņas Volgarj-Gazprom. Augustā FK Jelgava pastiprinājās ar citu labu pazīstamu uzbrucēju — bijušo valstsvienības spēlētāju Gati Kalniņu, taču viņa labākie gadi jau aiz muguras. Gatis pārsvarā devās laukumā uz maiņu, gūstot vienus vārtus. Vēl jāuzteic aizsargs Mārcis Ošs, kurš izcēlies ar pieciem vārtu guvumiem.

GULBENES PĀRSTEIGUMI

Pagājušā gada pirmās līgas uzvarētāji FB Gulbene debijas sezonu virslīgā beidza septītajā vietā. Lai arī varbūt gulbenieši cerēja uz kaut ko vairāk, Mihaila Koņeva trenētā komanda pabojāja nervus mūsu vadošajiem klubiem, paliekot tukšā tikai mačos ar Daugavu. Gulbenieši izcīnīja pa četrām acīm spēlēs ar Liepājas metalurgu (2:1 un 0:0) un Skonto (1:0 un 1:1), kā arī reizi cīnījās neizšķirti ar FK Ventspils (1:1).
Pēc uzvaras pirmajā līgā Gulbenes komandai krietni pamainījās sastāvs. Gulbenieši meklēja papildspēkus ārpus Latvijas robežām — sezonas laikā Vidzemē spēlēja 10 leģionāri (pieci gruzīni, trīs japāņi, viens horvāts un krievs). No Gulbenes futbolistiem vislielāko uzmanību sev pievērsa 21 gadu vecais uzbrucējs Arevšats Hačatrjans, kurš guvis deviņus vārtus. Jāpiebilst, ka Latvijā dzimušais Hačatrjans aicināts arī uz Armēnijas U-21 izlasi, taču priekšroku devis Latvijai. Joprojām ierindā ir 36 gadus vecais aizsargs Igors Korabļovs, kurš vienīgais ir pārsniedzis 400 virslīgas spēļu robežu.

IZDZĪVOŠANAS REŽĪMĀ

Pagājušajā sezonā Vladimira Babičeva trenētā FK Jūrmala-VV finišēja uzreiz aiz pirmā četrinieka, bet šogad jūrmalnieki sagādāja lielu vilšanos, paliekot priekšpēdējie. Tas gan nav sliktākais iznākums, jo vienubrīd bija lielas šaubas, vai Jūrmala-VV spēs pabeigt čempionātu — augustā komanda pat nopelnīja tehnisko zaudējumu 0:3 par to, ka nespēja savākt 11 spēlētājus uz mājas spēli ar Daugavu.
Pirms sezonas gan šķita, ka Jūrmala-VV varēs vismaz pacīnīties nosargāt pērn iekaroto pozīciju, jo komanda ne tikai saglabāja pagājušās sezonas kodolu, bet Jūrmalā-VV sezonu sāka pieci leģionāri no Krievijas un Ukrainas, kā arī klāt nāca vairāki pazīstami vietējie futbolisti (Raivis Hščanovičs, Andrejs Butriks, Intars Kirhners). Tomēr drīz vien klubam sākās finansiālās problēmas, tāpēc vasarā daudzi futbolisti pameta komandu — prom devās trīs leģionāri, kā arī vairāk nekā pusducis vietējo futbolistu (Kalniņš, Kirhners, Rolands Krjauklis, Butriks, Valērijs Čistjakovs, Mareks Zuntners, Artūrs Biezais). Vasarā Jūrmalai-VV regulāri nonāca dīvainā situācijā, kad rezervē palika tikai viens vai divi spēlētāji.
Septembrī komandu pameta arī galvenais treneris Babičevs kopā ar spēlējošo menedžeri Igoru Stepanovu junioru (bijušais Londonas Arsenal aizsargs izgāja laukumā pāris spēlēs). Babičeva vietu ieņēma Jurijs Popkovs, kurš pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezies pie Jūrmalas kluba stūres.
Jūrmalniekiem arī izdevās sameklēt papildinājumu ārzemēs, lai varētu pabeigt sezonu — brazīlieti Leonardu da Silvu un pāris gruzīnus. Oktobrī Leonardu izcēlās ar četru rezultatīvu maču sēriju, gūstot sešus vārtus.

BEZ VARIANTIEM

Lai gan viena no galvenajām šīs virslīgas sezonas iezīmēm bija komandu spēku samēru izlīdzināšanās, diemžēl viena komanda izteikti krita ārā no kopējā ansambļa — Olimps 31 spēlē guvis tikai sešus punktus. To, ka Olimpu gaida grūti laiki, varēja paredzēt vēl pirms sezonas — pēc pagājušās sezonas, kur olimpieši arī nebūt nespīdēja, nomainījās vairāk nekā puse komandas. Šosezon Olimpa pārsvarā spēlēja 1992.—1994. gadā dzimušie futbolisti. Tiesa, sezonas laikā Olimpā spēlējuši arī pusducis Gruzijas leģionāru, kuri gan visi arī vēl bija junioru vecumā.
Sezonas pirmo pusi Olimpu trenēja bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Mihails Miholaps, bet augustā viņu galvenā trenera amatā nomainīja no Daugavas aizgājušais Tamazs Pertija. Pirmajā riņķī Miholapa vadībā olimpieši izcīnīja pa punktam mačos ar abām Jūrmalas vienībām, bet trešajā riņķī jau Pertijas vadībā tika izcīnīta arī vienīgā uzvara pār Jūrmalu-VV — 2:1. Vēl punktu Olimps izcīnīja pirms mēneša spēlē ar Gulbeni. Pie abiem treneriem Olimps cieta daudzus graujošus zaudējumus — septiņas reizes Olimps zaudējis ar vismaz piecu vārtu starpību, bet smagāko sakāvi piedzīvoja jūnijā, savā laukumā ar 0:8 atzīstot FK Ventspils pārākumu.
Viens Olimpa futbolists gan ir ieguvis pirmo vietu — 22 gadus vecais Artjoms Osipovs ir vienīgais čempionāta futbolists, kurš nopelnījis vairāk par 10 dzeltenajām kartītēm (Osipova rēķinā ir 12 brīdinājumi).

PIRMĀ LĪGA

Olimpam gan vēl ir iespējas saglabāt vietu virslīgā, jo šosezon neviena komanda automātiski neizkrīt uz pirmo līgu, bet virslīgas neveiksminieci gaida pārspēles ar pirmās līgas otrās vietas ieguvējiem. Pagājušās nedēļas nogalē ceļazīmi uz virslīgu izcīnīja Rīgas Metta/LU, kas triumfēja pirmajā līgā. Otrās vietas liktenis izšķirsies tikai pēdējā kārtā. Pagaidām otrajā vietā ar 50 punktiem atrodas Liepājas metalurga otrā komanda, par punktu atpaliek Jūrmalas Spartaks, bet vēl par aci mazāk ir Rīgas Futbola skolai. Lai gan sen jau pieņemts, ka virslīgas dublieru komandas pirmajā līgā spēlē ārpus konkurences bez tiesībām pacelties augstāk, šogad pirmās līgas reglamentā nekādas atrunas nav ierakstītas. Pēdējā kārtā liepājnieki viesosies Daugavpilī pie Daugavas dublieriem, Spartaks savā laukumā tiksies ar līgas absolūtajiem pastarīšiem Ogri, kas 23 mačos ieguvuši tikai vienu punktu, bet RFS ciemosies Tukumā. Interesanta situācija izveidosies, ja Liepājas metalurgs-2 nosargās otro vietu un tiešām atsauksies uz reglamentā neierobežotajām tiesībām piedalīties pārspēlēs…
Kristiāns GIRVIČS
LATVIJAS VIRSLĪGA
FK Ventspils 31; 22; 4; 5; 75:19; 70
Liepājas metalurgs 31; 21; 4; 6; 71:26; 67
Daugava 32; 19; 6; 7; 58:30; 63
Skonto 31; 17; 8; 6; 62:21; 59
FC Jūrmala 31; 12; 7; 12; 45:42; 43
FK Jelgava 31; 12; 4; 15; 44:53; 40
FB Gulbene 31; 7; 7; 17; 39:66; 28
FK Jūrmala-VV 31; 5; 5; 21; 34:75; 20
JFK Olimps 31; 1; 3; 27; 18:114; 6
Rezultatīvākie spēlētāji: Natans Žuniors Karvalju (Skonto) — 22, Mamuka Gongadze (Daugava) — 21, Jurģis Kalns (Liepājas metalurgs) — 16, Vladislavs Kozlovs (FK Jelgava) — 14, Vadims Jančuks (FK Ventspils) — 12, Vladimirs Kamešs (Liepājas metalurgs) — 11, Vīts Rimkus (FC Jūrmala) — 10.

Pēdējās kārtas spēles
Sestdiena, 5. novembris, plkst. 14.00
FK Ventspils — Skonto
FB Gulbene — Liepājas metalurgs
FK Jūrmala-VV — FC Jūrmala
JFK Olimps — FK Jelgava

Pirmā līga
FS Metta/LU 23; 16; 5; 2; 59:13; 53
Liepājas metalurgs-2 23; 16; 2; 5; 85:29; 50
JPFS/Spartaks 23; 15; 4; 4; 62:21; 49
RFS 23; 14; 3; 5; 65:23; 48
SFK Varavīksne 23; 12; 3; 8; 55:37; 39
FK Ventspils-2 23; 8; 7; 8; 43:31; 31
BFC Daugava 23; 8; 5; 10; 36:55; 29
FK Auda 24; 8; 4; 12; 35:48; 28
Valmieras FK 23; 9; 1; 13; 32:47; 28
Rēzeknes BJSS 23; 8; 3; 12; 36:50; 27
FK Tukums-2000/TSS 23; 5; 7; 11; 33:51; 22
FK Jelgava-2 23; 5; 5; 13; 29:55; 20
SC Ogre/FK 33 23; 0; 1; 22; 19:138; 1