Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mākslinieks grib ceturto Latvijas titulu

Nav daudz handbolistu, kas sportista karjeras vidū pārtrauc leģionāra gaitas un atgriežas dzimtajā valstī. Jēkabpilietis Ēriks Blūms ir viens no tiem — viņš šajā sezonā pievienojies Latvijas vicečempioniem Dobeles Tenax.

Latvijas handbolists divus gadus spēlēja Vācijā 3. līgas rietumu zonas komandā VfL Edewecht, pēdējā sezonā finišējot trešajā vietā. Atvadīšanās Blūmam no komandas nebija rozēm kaisīta. Klubs vēl pirms sezonas beigām bankrotēja, paliekot visiem spēlētajiem parādā vairākus tūkstošus eiro.

Jēkabpilī dzimušajam spēlētājam trīs mēnešus bija jādzīvo uz sava rēķina. Komanda bija izveidojusies ļoti laba, tāpēc spēlētāji gribēja pabeigt sezonu, aizvadot arī pēdējos četrus mačus. Vācija 26 gadus vecajam handbolistam nesaistās tikai ar sliktām atmiņām. Jau pirmajā pusgadā no labā malējā spēlētāja komandas biedru savainojumu dēļ bija spiests pārtapt par ārējās pozīcijas spēlētāju. „Man patīk spēlēt insaidā,” stāsta sportists. „Sevi labi pierādīju, un pēc tam treneris vairāk malējā pozīcijā neļāva spēlēt. Latvijas izlasē gan vienmēr esmu bijis malējais, insaidam esmu pārāk mazs, un mums tur ir liela konkurence.”

Pirms aizbraukšanas uz Vāciju Blūms piecus gadus spēlēja Andra Gulbja trenētajā ASK, trīs reizes kļūstot par Latvijas virslīgas čempionu. Pieredze, kā kļūt par čempionu, Ērikam ir. Atliek tikai šo zelta matemātiku nodot arī komandas biedriem.

Pagājušajā sezonā Dobeles Tenax handbolisti jau otro gadu pēc kārtas cieta zaudējumu Latvijas Virslīgas čempionāta piektajā finālsērijas spēlē pret SKLatgols. Vienīgo un pēdējo reizi valsts meistarsacīkstēs dobelnieki uzvarēja 1999. gadā.

Tieši Dobeles Tenax komandā Blūms 2005./2006. gada sezonā debitēja Latvijas virslīgas čempionātā, kurai pievienojās pēc Murjāņu sporta ģimnāzijas pabeigšanas. Pēc tam sekoja pirmais mēģinājums iekarot Vāciju, uz pusgadu pievienojoties vienai no zemākās līgas komandām Idar-Oberstein, un atgriešanās Latvijā jau ASKkomandas sastāvā. Spēlējot Latvijā, Ēriks Blūms debitēja Latvijas izlasē un šobrīd regulāri iekļūst valstsvienības sastāvā. Viņu noteikti redzēsim izlases rindās arī 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēs ar Portugāli (30. oktobrī) un Igauniju (3. novembrī).

„Neesmu tipisks handbolists,” saka Blūms. „Man patīk izmēģināt dažādas jaunas lietas.” Tāpēc mani nepārsteidz, ka sarunas laikā Ēriks stāsta, ka šobrīd aizrāvies ar niršanu un zivju šaušanu. Viņš savulaik braukājis pa Latviju un veidojis īsfilmas par jaunajām grupām. Ir viens no Skatuves mākslas producentu fonda dibinātājiem, kā arī spēlē ģitāru. „Mana mīļākā dziesma ir Pink Floyd izpildītā Whish You Were Here, kuru cienīja arī mans tēvs.”

„Negribu visu dzīvi spēlēt handbolu,” turpina sportists. „Šajā sezonā ir divi mērķi — iegūt Latvijas čempiontitulu un beidzot pabeigt studijas sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmentā RISEBA.”

 

Ēriks BLŪMS

DobelesTenax handbolists

Dzimis: 1986. gada 24. decembrī

Pozīcija: labā mala, labais insaids

Augums, svars:191 cm, 91 kg

Izglītība:Murjāņu sporta ģimnāzija, RISEBA (4. kurss)

Pirmā trenere: Vita Brikmane (Jēkabpils)

Spēlējis: Jēkabpils SC, Tenax, Idar Oberstein, (Vācija), ASK, Wfl Edewecht (Vācija), Tenax

Latvijas valstsvienībā: 43 spēles

Sasniegumi: trīskārtējs Latvijas čempions, Baltijas līgas čempions, vicečempions pasaules armijas sporta spēlēs

Vaļasprieki: ģitāra, māksla, niršana