Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mosties spēles laikā

Hanzas ielas pludmales volejbola laukuma smiltīs Viļņas Universitātes dāmu duets pirmajās padsmit minūtēs tika pieveikts ar rezultātu 21:16, un likās, ka uzvara otrajā setā un arī visā turnīrā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentēm Alisei Lecei un Martai Ozoliņai jau tūlīt, tūlīt būs rokā. Taču, sānvējam sākot purināt smalkās, saulē uzkarsušās smiltis, otrajā setā bumba te lidoja pāri pretinieču laukuma līnijām, te netika uztverta savā laukuma pusē. “Vajadzēja mosties,” vēlāk atzina jaunietes. Pēc 24 setā gūtiem punktiem, kļūstot par SELL studentu spēļu čempionēm, LSPA studentēm tas arī izdevās.

“Vienā brīdī Alise galīgi aizmiga,” sūrojās Marta, saņemot komandas biedrenes komentāru, ka, jā, laukumā kādu brīdi teju gulēts. “Nesapratu, ko teikt, ko darīt, jo likās, ka Alise vienkārši sapņo. Bet beigu galā saņēmās, un viss kārtībā,” pēc spēles secināja Marta.

TURPINĀT TRADĪCIJU

Uz LSPA abas pārnākušas no Murjāņu sporta ģimnāzijas, kur, protams, arī spēlēts volejbols. Jaunietes duetā saliktas vēl Murjāņos. “Mūs jau pirms vairākiem gadiem pārī salika treneris Ilmārs Pūliņš,” atminas jaunietes, un tā nu abas joprojām servē, ceļ un gremdē vienā pārī.

Marta, ienākot volejbolā, turpina ģimenes tradīciju — viņas saimē visi spēlējot volejbolu. Savukārt otrai dueta dalībniecei Murjāņos savulaik mācījusies māsīca, un vecāki turp veduši arī Alisi. Šādu attīstības ceļu neviena no meitenēm nenožēlo. Gluži pretēji — vairākas reizes abas uzsver, cik šāds ceļš, lai gan darbietilpīgs, ir aizraujošs.

Alise un Marta LSPA apguvušas trenera profesiju. Absolvējušas augstskolu, iegūstot pirmā līmeņa augstāko izglītību, durvis uz studiju vidi pašlaik netiek noslēgtas — abas plāno akadēmijā stāties vēlreiz. Īsi pirms akadēmiskā gada noslēguma vēl neesot izlemts. “Tad jau redzēs,” viņas sacīja.

MODES LIETA

Latvijas pludmales volejbolistu panākumi mobilizējuši šā sporta veida saimi. Abas ir pārliecinātas, ka pludmales volejbols šodien Latvijā savā ziņā ievirzījies modes gultnē — visi seko, visiem patīk. Cilvēki Latvijā ir kvēli pludmales volejbolistu fani un atbalstītāji, vērojot dažādo sacensību norisi, secinājušas jaunietes Turklāt notiek ne tikai līdzjušana labāko gaitām, bet arī pašu līdzjutēju iesaistīšanās šajā sportā. “Un ko gan citu vēl siltā vasarā darīt? Braukt uz pludmali uzspēlēt bumbu!” tam piekrīt abas.

Ambīciju nākotnei ir daudz. Pēc triumfa Latvijas čempionātā 2014. gadā, kā arī uzvaras ERGO Open 2016, šāgada maijā titulu krājkasi papildinot ar labāko pludmales volejbolistu godu studentu vidū, 11 pāru konkurencē pārspējot dāmas no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Ķīnas, tiek tēmēts uz Eiropas čempionāta posmiem, nopietni iesaistoties profesionālajā konkurencē.

VISS KĀ DZĪVĒ

Laukumā spēlētājas te viena otru uzmundrina, te priecājas, te atkal pamāca. Abas pārī sacensībās startē kopš 2011. gada, un aiz muguras ir turnīri ne tikai Eiropā vien, taču viņas vēl aizvien joko, ka viena otru nezinot. “Es viņu nepazīstu!” saka Marta, uz ko Alise atbildi parādā nepaliek. “Izkaujamies!” viņa saka. Abu starpā kā ikdienā, tā arī laukumā viss kā jau pie dāmām — te saprotas, te nesaprotas, taču kopumā sadarbība, viņu ieskatā, esot laba.

„Bumba ir apaļa,” viņas norāda. “Šis nav vīriešu pludmales volejbols — šis ir sieviešu, un tajā ir iespējams pilnīgi viss, pat no 20 punktu pārsvara iespējams nonākt iedzinējos.”

Tāpēc viss vēl ir tikai priekšā un viss ir iespējams.