Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Neuzvaramā Ludza

Latvijas Jaunatnes olimpiāde noslēdzās ar handbola turnīru, kurā gan puišu, gan meiteņu konkurencē triumfēja Ludza. Zīmīgi, ka ludzāniešu jauniešu komandu Latvijā vēl neviens nav uzvarējis sešos gados, kopš vienība izveidota…

Handbola turnīrā startēja 2002.—2004. gadā dzimušie sportisti. Puišu konkurencē spēkiem mērojās astoņas komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās. A apakšgrupā sacentās Ludzas novads, Vaiņodes novads, Ogres novads un Inčukalna novads; B grupā — Salaspils novads, Jūrmala, Dobeles novads un Stopiņu novads. Turnīra formāts paredzēja, ka apakšgrupas uzvarētāji uzreiz tiekas zelta spēlē, bet 2. vietu ieguvēji — mazajā finālā noskaidro bronzas ieguvēju.

Pārliecinošu sniegumu demonstrēja Ludzas novads, izcīnot trīs uzvaras trīs spēlēs. Ludzānieši vispirms pārliecinoši ar 37:12 apspēlēja Inčukalna novadu, kam sekoja uzvaras arī pret Vaiņodes novadu (33:19) un Ogres novadu (38:10). Savukārt otrā grupā spēcīgākā bija Dobeles novada komanda, kas smagākā cīņā pieveica Jūrmalu (19:13), Stopiņu novadu (15:8) un Salaspils novadu (22:16).

Finālspēlē Ludzas novads turpināja demonstrēt rezultatīvu handbolu, taču Dobele iesāka apņēmīgi, liekot pretiniekiem panervozēt. Tad cīņu savās rokās paņēma Endijs Kušners, kurš ar iespaidīgu individuālo meistarību un spēku gan bombardēja pretinieku vārtus, gan piesaistīja aizsargu uzmanību sev, atbrīvojot rokas partneriem. Vairākas kļūdas pieļāva dobelnieku vārtsargs, un vilciens bija aizbraucis… Pēc pirmā puslaika ludzānieši bija vadībā ar 15:8, bet visā spēlē uzvarēja ar 32:19. Trešo vietu izcīnīja Vaiņodes novads, kas aizraujošā bronzas spēlē tikai ar divu punktu pārsvaru pārspēja Stopiņu novadu.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva pieminētais Kušners, kurš četrās spēlēs guva 42 vārtus. Endijs ir vienīgais no savas komandas, kurš spēlē Ludzas virslīgas vienībā Latgols. Turklāt 16 gadus vecais puisis nevis vienkārši ir sastāvā, bet atsevišķās cīņās jau nodemonstrējis, ka savā vecumā spēj būt līderis pat virslīgas play-off līmenī.

“O! Sajūta ir forša. 1. vieta — tas ir labs rezultāts,” ar patīkamu saviļņojumu sarunu iesāka Endijs Kušners, “uz zeltu gājām, zeltu dabūjām. Turnīru nospēlējām stabili, uzvarot visās spēlēs ar +10. Finālā sākumā mačs ritēja punkts punktā, bet cīņas gaitā soli pa solim mums izdevās sniegumu uzlabot. Viss kārtībā.”

“Gribu savu dzīvi saistīt ar handbolu un spēlēt profesionālā līmenī,” kodolīgi izsakās talantīgais puisis. Viens no Ludzas komandas treneriem pastāstīja, ka Kušners šovasar dosies sevi pierādīt uz slaveno Parīzes Saint-Germain klubu, ar kuru līgumu nesen parakstīja Latvijas handbola jaunāko laiku etalons Dainis Krištopans.

“Mēs, Ludzas novads, Latvijas Jaunatnes olimpiādē kopumā izcīnījām 13 medaļas, no kurām sešas ir zelta,” sarunu patriotiski iesāka komandas galvenais treneris Gunārs Dalibo. “Mums ir pierdzējušāks sastāvs nekā Dobelei — septiņi komandas spēlētāji ir Latvijas U-17 izlases pamatsastāvā. Ar šo vienību Latvijā vēl neesmu zaudējis, kopš strādāju ar to sešus gadus,” atklāja treneris, korekti piebilzdams, ka tas skaidrojams ar zemo konkurenci.

Arī meiteņu konkurencē Ludzas novads bija pārliecinoši labākais. Olimpiādē startēja piecas komandas, aizvadot viena apļa turnīru, kurā arī tika sadalīts medaļu komplekts.

Ludzānietes uzvarēja visās četrās spēlēs — pret Jēkabpili (29:19), Dobeles novadu (25:13), Salaspils novadu (21:13) un Vaiņodes novadu (33:18). Otro vietu izcīnīja Jēkabpils pilsētas komanda, kas vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Ludzu, bet pēdējā spēļu dienā dramatiskā cīņā ar +3 pieveica Dobeli, pretinieces atstājot trešajā vietā. “Ja mums būtu vairāk laika, mēs šo spēli būtu uzvarējušas,” pēc cīņas pārliecināta bija dobelniece Patrīcija Prūse. Latvijas junioru izlases spēlētāja uzsver, ka komanda atspēlējusies no mīnus astoņi. “Turnīra sākumā mums veicās kā paredzēts — viegli. Tad trešajā spēlē pret Ludzu diskvalificēja vienu no mūsu līderēm, un tas atņēma mums izredzes cīnīties par zeltu.”

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar 38 gūtiem vārtiem kļuva Ludzas handboliste Linda Krole.

 

HANDBOLS

Puiši

1. Ludzas novads

2. Dobeles novads

3. Vaiņodes novads

Meitenes

1. Ludzas novads

2. Jēkabpils pilsēta

3. Dobeles novads

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns