Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Triatlonā trīs medaļas Daugavpilij, bet…

Vienīgo zelta godalgu medaļu Carnikavas novadam atveda triatlonists Artūrs Liepa, kurš spraigā cīņā aiz muguras atstāja divus Daugavpils sportistus. Meiteņu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja rīdziniece Kristiāna Maskava.

Kamēr apkārt zibeņoja un bira krusa, triatlona olimpiāde patīkamos laika apstākļos risinājās Ozolniekos. Dalībnieki sacentās sprinta distancē — jānopeld 350 m Ozolnieku ezerā, ar velosipēdu jānobrauc 10 km un jāveic 2,35 km skrējiens apkārt ezeram. Sacensībās varēja piedalīties dalībnieki, kuri dzimuši 2001.—2004. gadā.

Puišu konkurencē izvērtās sīva un taktiska sacensība. Pēc četras minūtes ilgā peldējuma vadībā izvirzījās Liepa, bet viņam uz papēžiem mina abi daugavpilieši — Daņila Proščinko un Sandis Kornijenko, kuri atpalika tikai 10 sekundes. Kamēr Liepa maiņas zonā tika līdz velosipēdam, Kornijenko viņu bija jau iedzinis, turpat bija arī otrs daugavpilietis. Velotrasē trio sagrupējās cieši kopā. “Varēja redzēt, ka daugavpilieši strādāja taktiski, iesēžoties aizvējā, lai kāds no viņiem aizmuktu no Liepas,” komentēja Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss. Tomēr daugavpiliešu stratēģija nenostrādāja, un pēdējo maiņas zonu trijnieks sasniedza nemainīgi kopā. Skrējienā favorīts jau bija Proščinko, taču Liepa nodemonstrēja raksturu — carnikavietis noskrēja Daugavpils pārstāvi, izcīnot skaistu uzvaru ar 14 sekunžu handikapu! Bronza — Kornijenko, kurš acīmredzot pulveri izšāva, atbalstot komandas biedru veloetapā, skrējienā samazinot tempu.

Meitenēm ātrākā visās trijās disciplīnās bija Kristiāna Maskava no Rīgas. Interesanta izvērtās cīņa par sudrabu. Daugavpiliete Darja Beļeviča pēc peldēšanas bija tikai piektajā pozīcijā, taču riteņbraukšanā panāca otrajā vietā esošo Elīzu Zvīguli un skrējienā apsteidza ādažnieci, izcīnot sudrabu un nodrošinot Daugavpilij trešo medaļu triatlonā. “Labas sacensības izdevās!” rezumēja Strauss.

 

TRIATLONS

Jaunieši

1. Artūrs Liepa (Carnikavas novads) 29:02

2. Daņila Proščinko (Daugavpils) 29:16

3. Sandis Kornijenko (Daugavpils) 30:35

Jaunietes

1. Kristiāna Maskava (Rīga) 34:01

2. Darja Beļeviča (Daugavpils) 37:23

3. Elīza Zvīgule (Ādažu novads) 37:55

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns