Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar Ķīšezera vēju skolu

Lai arī burāšanas regatē, kas risinājās jūras līcī pie Engures, bija pārstāvētas 14 pašvaldības, visus čempionus bija sagatavojuši divi treneri. Jahtās četras zelta medaļas, kā arī divus sudrabus un vienu bronzu izcīnīja olimpietes Žaklīnas Litaunieces Rīgas jahtklubā trenētie burātāji. Savukārt vindsērfingā neuzvarami bija viņas Ķīšezera Jaunciema krasta kaimiņa Arņa Kraukļa sporta skolas Rīdzene audzēkņi.

Kā parasti meitenes startēja kopā ar puišiem un arī sarežģītajos laikapstākļos, kādi valdīja jaunatnes olimpiādes regatē, nekautrējās apliecināt dzimumu līdztiesības iespējamību burāšanā. Optimist klasē ar brāļiem Muciņiem un Emīlu Haraldu Amsilu katrā braucienā par uzvaru cīnījās arī Agate Einause un Karlīna Vaivode. Agatei to izdevās gūt ceturtajā braucienā un vēl trīs reizes finišēt trešajai, šādu vietu izcīnot arī 33 jahtu absolūtajā vērtējumā. Par šādā veidā iegūtām zelta un sudraba medaļām jaunietēm īpašs prieks.

Savukārt Laser 4,7 klasē, kurā par uzvaru punkts punktā cīnījās Roberts Štāls-Buls un Eduards Pļaviņš, šo puišu aizņemtību savstarpējā duelī izmantoja Elza Cibule, regati sākot ar otro vietu un beidzot ar uzvaru, kas viņai dāvāja čempiones titulu jauno dāmu konkurencē.

Vindsērfingā (Bic Techno 293) gan puiši ārkārtīgā nopietnībā visas lietas kārtoja tikai savā starpā. Dāvis Mazais uzvaru izcīnīja tikai pašā pēdējā sestajā braucienā, turklāt ar viena punkta pārsvaru. Sudraba un bronzas medaļas savā starpā sadalīja Edijs Bušmanis un Jēkabs Čeže, katrs izcīnot pa divām uzvarām, divām trešajām vietām un pa reizei finišējot kā otrajiem.

Patīkami, ka divas medaļas (savam novadam olimpiādē vienīgās) izcīnīja arī regates saimnieki engurieši.

 

BURĀŠANA

Optimist

5 braucieni

Jaunietes

1. Agate Einause (Rīga) 5

2. Karlīna Vaivode (Rīga) 6

3. Šārona Caune (Jūrmala) 13

Jaunieši

1. Eduards Muciņš (Rīga) 6

2. Emīls Haralds Amsils (Jelgava) 7

3. Ričards Muciņš (Rīga) 9

Laser 4,7

6 braucieni

Jaunietes

1. Elza Cibule (Rīga) 5

2. Paula Laipniece (Rīga) 11

3. Leila Helga Sāra Tolstika (Engure) 15

Jaunieši

1. Eduards Pļaviņš (Rīga) 7

2. Roberts Štāls-Buls (Rīga) 7

3. Kārlis Dubra (Engure) 15

Bic Techno 293

6 braucieni

Jaunietes

1. Viktorija Gailuma (Rīga) 5

2. Kate Eglīte (Ķekava) 16

3. Dārta Cīrule (Ķekava) 18

Jaunieši

1. Dāvis Mazais (Babīte) 9

2. Edijs Bušmanis (Carnikava) 10

3. Jēkabs Čeže (Rīga) 10

Dainis Caune
Dainis Caune