Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ovālais septītnieks un klasika

Pilnā sparā rit Latvijas regbija sezona. Latvijas izlases jau aizvadījušas Eiropas mačus gan klasiskajā regbijā, gan arī septītniekā. Šogad Latvijas čempionātā klasiskajā regbijā piedalās astoņas komandas, bet kausa izcīņā noskaidroti pusfinālisti. Turklāt gada pirmā balva jau ir izspēlēta — regbija klubs Miesnieki izcīnījis Latvijas kausu regbijā 7.

Diemžēl sezona sākās ne pārāk labā noskaņojumā, jo Latvijas izlase piecu komandu konkurencē palika pēdējā vietā Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A divīzijā, zaudējot vietu šajā līgā. Tā jau rudenī mūsu regbistiem būs jāspēlē 2B divīzijā, bet pretējā virzienā pārcelsies Šveices komanda. Par mūsu divīzijas uzvarētājiem kļuva Zviedrijas regbisti, kas ieguva ceļazīmi uz 1B divīziju. Atgādināšu, ka Eiropas regbija vadošās izlases spēlē Sešu nāciju turnīrā (Anglija, Francija, Īrija, Skotija, Velsa un Itālija), ko arī var saukt par slēgto klubiņu, jo neviena komanda nekrīt ārā un nenāk klāt. Tad seko divas pirmās divīzijas pa sešām komandām, četras otrās divīzijas līgas pa piecām komandām katrā, bet trīs vājākās izlases spēlē trešajā divīzijā.

Šajā spēļu ciklā, kas sākās 2010. gada rudenī, Latvijas izlase astoņos mačos izcīnīja tikai vienu uzvaru pār Maltu (2010. gada novembrī — 33:26), bet pa divām reizēm piekāpās zviedriem, lietuviešiem un horvātiem. Šajā pavasarī turnīra izskaņā latvieši piedzīvoja divas smagas sakāves — Rīgā ar 8:48, atzīstot mūsu dienvidu kaimiņu pārākumu, bet Zviedrijā, zaudējot ar 3:31.

SEPTĪTNIEKI EIROPĀ

Šomēnes gan Latvijas vīriešu, gan sieviešu regbija 7 izlases startēja Eiropas B divīzijas čempionātā. Mūsu vīru izlase sacensībās Šveicē bija tuvu tam, lai pārceltos uz A divīziju (ceļazīme uz augšu pienākas tikai divīzijas uzvarētājiem), taču izšķirošajā mačā par pirmo vietu ar 12:22 zaudēja Horvātijai. Regbija septiņniekā ducis labāko komandu spēlē Grand Prix turnīros, bet vēl pa 12 vienībām sacenšas A un B divīzijās. Grupu turnīrā Latvijas izlase apspēlēja Bulgāriju (33:0), Maltu (50:0), Norvēģiju (20:12) un Bosniju/Hercegovinu (19:0), kā arī cīnījās neizšķirti ar Šveici (19:19). Pusfinālā Ulda Bautra vadītā komanda ar 20:0 pārspēja grieķus, bet otro gadu pēc kārtas mūsējie paklupa aiz izšķirošā šķēršļa — pērn Rīgā Latvijas regbisti finālā zaudēja serbiem.

Savukārt sievietēm šogad tika mainīta Eiropas čempionāta izspēles kārtība. Agrāk mūsu komanda spēlēja A divīzijā (pēc spēka otrā līga aiz TOP 12), bet šogad A un B divīzijas tika apvienotas un sadalītas divās grupās, jo šie mači kalpoja kā atlase uz pasaules čempionātu. Katras grupas divas labākās vienības kvalificējās galvenajam atlases turnīram. Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā Latvijas izlase savā grupā uzvarēja Slovākiju (26:0), Lietuvu (38:0) un Bulgāriju (14:0), bet zaudēja Ungārijai (0:17) un Rumānijai (0:28). Spēlēs par 5.—8. vietu Valda Avotiņa trenētās meitenes ar 0:10 zaudēja austrietēm, bet ar 24:7 pieveica bulgārietes, paliekot septītajā vietā.

VIETĒJĀS CĪŅAS

ŠogadLivland Latvijas meistarsacīkstēs piedalās astoņas komandas — tas ir par vienu vairāk nekā pērn, jo klāt nākusi Liepājas komanda Vikingi/Grobiņa. Vispirms komandas aizvadīs viena riņķa sacensības, bet pēc tam tās sadalīsies divos četriniekos, kur aizvadīs vēl divus riņķus. Kā redzams, šosezon regbisti atteikušies no pagājušā gada eksperimenta, kad Latvijas čempioni tika noteikti izslēgšanas mačos. Galvenie favorīti gan joprojām ir palikuši tie paši vecie — pagājušā gada čempioni Kalve, pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēji LDE/Miesnieki un 2010. gada valsts čempioni un kausa ieguvēji LMT/Eži. Jāpiebilst, ka miesnieki šogad varēs visus spēkus veltīt valsts meistarsacīkstēm, jo klubs vairs nepiedalās Lietuvas čempionātā, kur spēlēja piecus gadus (atgādināšu, ka 2009. gadā miesnieki pat nepiedalījās Latvijas čempionātā, dodot priekšroku kaimiņu turnīram). Šosezon notikusi jau pirmā favorītu trio savstarpējā tikšanās, kur Eži ar 17:10 revanšējās Kalvei par zaudējumu pagājušā gada finālā.

Latvijas meistarsacīkstēs komandas vēl tikai uzņem apgriezienus, bet kausa izcīņā jau tuvojas izšķirošie notikumi. Pirmajā posmā septiņas komandas tika sadalītas divās grupās, bet divas labākās vienības iekļuva pusfinālā. A grupā uzvarēja Kalve, atstājot otrajā vietā miesniekus (savstarpējā mačā Kalve uzvarēja ar 31:20), bet B grupā pirmās divas vietas izcīnīja Eži/EK Sistēmas un Banku Eksperti (RK Miesnieki otrā komanda). Tātad kausa pusfinālos, kas risināsies jūlija beigās, tiksies eži ar miesniekiem un Kalve ar Banku Ekspertiem.

RK Miesnieki jau izcīnījuši šīs sezonas pirmo trofeju, uzvarot Latvijas kausa izcīņā regbijā 7, kurā piedalījās 12 vienības. Finālmačā LDE/Miesnieki dramatiskā mačā ar 19:17 uzvarēja vienību Kurši/Livonia, kas vēl dažas minūtes pirms spēles beigām bija vadībā ar 17:12. Par mača galveno varoni kļuva miesnieks Valters Raņķis, kurš veica izšķirošo piezemējumu un izrāva uzvaru ar precīzu realizācijas sitienu. Raņķis arī tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju.

Savukārt sievietēm par Latvijas kausu kopā ar piecām mūsu komandām cīnījās arī Polijas čempiones un divas Lietuvas vienības. Diemžēl finālā iztika bez Latvijas pārstāvniecības, bet galvenā balva aizceļoja uz Poliju — Gdaņskas regbistes ar 33:0 sagrāva Marijampoles komandu. Latvietes cīnījās par trešo vietu, kur Selena ar 5:0 uzvarējaImantu.

Notikuši arī pirmie divi no četriem Latvijas regbija 7 čempionāta posmiem. Daiļajam dzimumam mazā regbija čempionātā sacenšas sešas komandas. Līderos izvirzījušās Imantas regbistes, par diviem punktiem apsteidzot Selenu. Vīriem septītnieka čempionātā aizvadīts pirmais posms, kurā sacentās ducis komandu. Pirmo vietu izcīnīja LDE/Miesnieki, kas finālā ar 24:14 pārspēja Baldoni.

 

EIROPAS NĀCIJU KAUSA 2A DIVĪZIJA

Noslēguma tabula

Zviedrija 8 – 6 – 1 – 1 – 235:150 – 29

Lietuva 8 – 5 – 1 – 2 – 233:125 – 29

Malta 8 – 4 – 0 – 4 – 146:135 – 20

Horvātija 8 – 3 – 0 – 5 – 162:170 – 16

Latvija 8 – 1 – 0 – 7 – 96:292 – 7

 

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

LMT/Eži3 – 3 – 0 – 0 – 192:18 – 14*

LDE/Miesnieki3 – 3 – 0 – 0 – 95:20 – 13

Kalve3 – 2 – 0 – 1 – 160:22 – 10

Garkalne/Livonia2 – 1 – 0 – 1 – 56:35 – 6

RK Baldone 2 – 1 – 0 – 1 – 63:50 – 5

Fēnikss3 – 1 – 0 – 2 – 73:79 – 5

LLU 3 – 0 – 0 – 3 – 22:158 – 0

Vikingi/Grobiņa3 – 0 – 0 – 3 – 10:289 – 0

*regbijā par uzvaru tiek piešķirti četri punkti, neizšķirtu — divi, bet vēl dabūt papildpunktu par četriem piezemējumiem vai zaudējumu ar mazāk nekā septiņiem punktiem