Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pasaules labākais florbols Rīgā

Pasaules florbola 11. čempionāts vīriešu izlasēm no 3. līdz 11. decembrim notiks Rīgā, pulcējot 16 valstu pārstāvjus cīņā par labākās komandas titulu. Latvijas valstsvienība sāks turnīru ar atklāšanas maču pret astoņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem, turpinās ar spēlēm pret Čehiju un Norvēģiju. Latvijas florbolisti piedalījušies visos pasaules čempionātos, četras reizes izcīnot piekto vietu. Nešaubīgi, ka trenera Normunda Gruncka vadītajai izlasei līdzjutēji novēl tieši savu skatītāju priekšā Arēnā Rīga sasniegt vēsturiski labāko rezultātu.

Latvijas florbolisti kā pasaules čempionāta saimnieki kvalifikācijas sacensībās nepiedalījās, bet par atlikušajām 15 vietām cīņā iesaistījās 32 valstsvienības, startējot vienā no četriem turnīriem Eiropā vai arī spēkojoties par ceļazīmēm Amerikā vai Āzijas un Okeānijas apvienotajā grupā. Nešaubīgi lielāko pārsteigumu sagādāja Taizemes valstsvienības, kas pirmo reizi iesaistījās pasaules čempionātu apritē, bet savā laukumā Pataijā ieguva vienu no trijām ceļazīmēm uz Rīgu, izšķirošajā mačā šokējot daudz pieredzējušākos florbolistus no Japānas.

AR LĪDZVĒRTĪGU SASTĀVU

Latvijas izlases sastāvā šim pasaules čempionātam pieteikti 20 spēlētāju. Lielākā pārstāvniecība ir no 2016. gada valsts čempionvienības Lielvārdes/Fatpipe — seši spēlētāji. Četri spēlētāji ir no Cēsu Lekringa. Izlasē iekļauti arī četri florbolisti, kuri ikdienā pārstāv citu valstu klubus, — divi no Somijas un viens no Šveices un Zviedrijas. Septiņiem Latvijas puišiem šis būs pirmais pasaules čempionāts.

— Latvijas florbola izlasē šogad pulcēts ļoti daudz meistarīgu spēlētāju, no kuriem var izveidot trīs spēcīgus virknējumus. Iespējams, ka šis būs pirmais pasaules čempionāts, kurā nebūs izteiktu līderu. Protams, tikai spēļu laikā varēsim pārliecināties par šīm prognozēm, par katra spēlētāja aktuālo fizisko sagatavotību, taču esmu pārliecināts, ka jebkura no maiņām šoreiz būs spējīga izšaut! Noteikti treneriem būs iespēja variēt ar sastāvu, nepieciešamības gadījumā mainīt sadalījumu pa uzbrucēju trijniekiem vai aizsardzības duetiem, — sarunā ar žurnālu Sports uzsver Latvijas izlases kapteinis Atis Blinds.

— Kā izveidojies Latvijas izlases kolektīvs?

— Skaidrs, ka pieaugušo izlasēs vienmēr būs daudz pieredzējušie veterāni un šāda līmeņa čempionātu debitanti. Prieks, ka izlase izveidojusies par lielisku kolektīvu, kura nebūt nav tik svarīgs vecums vai iepriekšējā pieredze. Atceros, ka pirms padsmit gadiem, kad pats iekļuvu pieaugušo izlasē, nemaz tik viegli neklājās, taču pamazām visi procesi kļūst vienkāršāki. Protams, attiecīgā situācijā varam pavilkt uz zoba kādu jauniņo, taču tas jau vairāk jautrības pēc.

— Mūžīgais jautājums — vai Latvija tuvojas pasaules florbola lielajam četriniekam?

— Sekoju līdz notikumiem pasaules florbolā, tādēļ visai droši var apgalvot, ka Latvijas florbols divu gadu laikā kopš pēdējā pasaules čempionāta tomēr ir spēris soli uz priekšu savā attīstībā. Arvien vairāk tuvojamies lielajam četriniekam. Protams, izņēmums ir Zviedrija, kuru noķert ir grūti jebkurai citai valstij, bet Latvijai tomēr izdodas tuvoties Šveicei un Čehijai. Īpaši vēlētos uzsvērt Latvijas vadošo spēlētāju progresu florbola izpratnes paaugstināšanā — mākā uztvert un realizēt laukumā iecerēto spēles zīmējumu. Latvijas florbolisti ir kļuvuši daudzveidīgāki savās prasmēs, vairs nav tikai pāris taktisko risinājumu, kurus varam sekmīgi izpildīt. Ja kādreiz lielāko uzmanību veltījām aizsardzībai un mēģinājumiem izjaukt sāncenšu ieceres, tad pašlaik jau esam gatavi arī darbībai sāncenšu laukuma pusē.

— Kādas ir Latvijas izlases stiprās puses?

— Latvijas izlases ir viena no pasaules labākajām komandām fiziskās sagatavotības ziņā. Par to var pārliecināties nevis turnīru ievadā, bet jau laikā, kad sāk parādīties nogurums. Pasaules čempionāts ir īpašs ar savu milzīgo fizisko slodzi, jo vairums valstsvienību deviņās dienās aizvada septiņas spēles. Iepriekšējos turnīros esam saņēmuši ne mazums komplimentu no pretiniekiem un florbola speciālistiem par to, ka pat piektajā, sestajā, septītajā spēlē Latvijas florbolisti ir gatavi skriet un sisties jebkurā situācijā. Ar šo tad arī varam kompensēt to, ka vadošās četras izlases varētu būt pārāki par mums taktiskajās niansēs. Vēl jo vairāk pašmāju līdzjutēju atbalsts noteikti mums palīdzēs saliedēties kā vienai dūrei, kas var satriekt ne vienu vien sāncensi!

SVARĪGĀKAIS IR LAUKUMĀ NOTIEKOŠAIS

— Čempionāta atklāšanas spēlē Latvija tiksies ar astoņkārtējo pasaules čempioni Zviedriju. Tā ir laba iespēja pārvarēt starta drudzi?

— Spēļu secības priekšrocība vienmēr bijusi tik mānīga. Pirms diviem gadiem Zviedrijā pārliecinājāmies, ka pirmā spēle pret mājiniekiem daudzo skatītāju priekšā nebūt ne visiem Latvijas florbolistiem bija tas zemākais punkts čempionātā. Ne mazums spēlētāju, kuri labi spēlētāju labi cīnījās pret zviedriem, tomēr nespēja turpmāk vēl progresēt savā sniegumā. Savukārt citiem izdevās aizmirst pirmā mača neveiksmes, turpmāk kāpinot savu lietderīgumu.

Es drīzāk spēles sarindotu pēc to svarīguma. Galvenais mačs noteikti ir pret norvēģiem, tad pret čehiem. Nosacīti spēle pret zviedriem mums ir vismaznozīmīgākā. Es kā kapteinis uzrunā komandas biedriem pirms cīņas ar Zviedriju uzsvēršu, ka šis ir lielisks treniņmačs, kas palīdzēs mums sagatavoties spēlēm pret čehiem un norvēģiem. Atklāšanas mačs savu daudzo skatītāju priekšā jādodas laukumā pret pasaules čempioniem — kāds no mūsējiem noteikti pārdegs, taču nepieciešams maksimāli izvairīties no visiem šiem papildu aspektiem!

— Izcīnot vienu no pirmajām divām vietām apakšgrupā, vieta ceturtdaļfinālā jau garantēta. Ieņemot trešo vai ceturto vietu, gaida vēl papildu mačs astotdaļfinālā.

— Skaidrs, ka īpaša rēķināšana nav nepieciešama. Jo augstāka vieta apakšgrupā, jo labākas izredzes izslēgšanas turnīrā! Latvijai jācīnās par uzvaru spēlē pret Norvēģiju, kā arī otro reizi pasaules čempionātu vēsturē jāmēģina uzveikt čehus. Zinot Latvijas izlases florbolistus, nešaubos, ka arī atklāšanas spēlē dosimies cīņā par uzvaru arī ar zviedriem. Tas ir goda jautājums — neatdot nevienu centimetru laukumā arī zviedriem, savu līdzjutēju priekšā parādīt visu maksimālo!

— Pasaules čempionāta norise pašu mājās bieži tiek vērtēta visai atšķirīgi, jo līdzjutēji var būt ne tikai kā sestais spēlētājs un papildu dzinulis, bet arī kā lieks stresa avots?

— Šobrīd, kad līdz pirmajai spēlei vēl atlikušas divas nepilnas nedēļās, stress nav iekarojis nevienu no manām smadzeņu puslodēm. Šis man būs jau astotais pasaules čempionāts pieaugušo konkurencē, tādēļ varu pavisam droši apgalvot — nav tik svarīga turnīra norises vieta, jo režīms jau sacensību laikā ir gandrīz identisks. Čempionāta laikā nodarbojamies ar četrām lietām — guļam, ēdam, trenējamies, spēlējam. Arī Latvijas izlase dzīvos viesnīcā, tādēļ ne ar ko neatšķirsimies no citām izlasēm. Mūsu lielākais pluss būs tas, ka uzturēsimies zināmā vidē — nebūs jāuztraucas, piemēram, par ēdināšanu un ēdienu atbilstību mūsu gaumei! Iepriekš zinām arī spēļu norises vietu. Tas noteikti mazina uztraukumu pirms čempionāta sākuma un spēļu norises laikā! Savukārt spēļu norise Arēnā Rīgā nepalielina uztraukumu, jo ikvienā mačā dodos laukumā ar atbildības sajūtu par parādīto sniegumu un sasniegto rezultātu.

LATVIJAS VĪRIEŠU FLORBOLA IZLASES SPĒLĒTĀJI

Nr. 1 Andis Blinds

Vārtsargs

Dzimis1983. gada 26. oktobrī

Augums184 cm

KlubsTriobet/Ulbroka

Pasaules čempionāti2004., 2006., 2008., 2010., 2014. g.

PČ statistika27 spēles

 

Nr. 3 Andris Malkavs

Aizsargs (labais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1983. gada 8. februārī

Augums: 191 cm

Klubs: Lekrings

Pasaules čempionāti: 2004., 2006., 2008., 2010.,2012., 2014. g.

PČ statistika: 33 spēles, 12 punkti (4+8), 6 soda minūtes

 

Nr. 4 Morics Krūmiņš

Aizsargs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1992. gada 6. decembrī

Augums: 187 cm

Klubs: Nokian KrP (Somija)

Pasaules čempionāti: 2012., 2014. g.

PČ statistika: 13 spēles, 6 punkti (2+4), 2 soda minūtes

 

Nr. 5 Mārtiņš Rajeckis

Aizsargs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1983. gada 31. jūlijs

Augums: 183 cm

Klubs: SK Pārgauja

Pasaules čempionāti: 2006., 2008., 2010., 2012., 2014. g.

PČ statistika: 28 spēles, 17 punkti (9+8), 8 soda minūtes

 

Nr. 6 Aivis Kusiņš

Aizsargs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1991. gada 1. jūlijā

Augums: 178 cm

Klubs: Lielvārde/FatPipe

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 10: Atis Blinds

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1983. gada 26. oktobrī

Augums: 179 cm

Klubs: Lielvārd/FatPipe

Pasaules čempionāti: 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014. g.

PČ statistika: 39 spēles, 52 punkti (23+29), 34 soda minūtes

 

Nr. 11 Ingus Laiviņš

Aizsargs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1982. gada 29. oktobrī

Augums: 175 cm

Klubs: SKPārgauja

Pasaules čempionāti: 2002., 2004., 2006., 2008., 2010., 2012., 2014. g.

PČ statistika: 39 spēles, 29 punkti (15+14), 12 soda minūtes

 

Nr. 12 Aleksandrs Abramovs

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1991. gada 2. martā

Augums: 185 cm

Klubs: Lekrings

Pasaules čempionāti: 2010., 2012. g.

PČ statistika: 13 spēles, 9 punkti (3+6)

 

Nr. 13 Mikus Valpēters

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1991. gada 30. novembrī

Augums: 188 cm

Klubs: Lielvārde/FatPipe

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 14 Toms Bitmanis

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1995. gada 5. septembrī

Augums: 187 cm

Klubs: Granlo BK (Zviedrija)

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 17 Kārlis Bulāns

Uzbrucējs (labais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1989. gada 10. decembrī

Augums: 179 cm

Klubs: Triobet/Ulbroka

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 19 Toms Akmeņlauks

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1994. gada 6. janvārī

Augums: 175 cm

Klubs: Lielvārde/FatPipe

Pasaules čempionāti: 2012. g.

PČ statistika: 6 spēles, 2 punkti (1+1)

 

Nr. 21 Artis Raitums

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1987. gada 21. decembrī

Augums: 182 cm

Klubs: TPS (Somija)

Pasaules čempionāti: 2006., 2008., 2010., 2012., 2014. g.

PČ statistika: 26 spēles, 27 punkti (17+10)

 

Nr. 22 Pēteris Trekše

Uzbrucējs (labais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1999. gada 20. aprīlī

Augums: 188 cm

Klubs: Lekrings

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 23 Andris Rajeckis

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1992. gada 11. jūlijā

Augums: 183 cm

Klubs: Lekrings

Pasaules čempionāti: 2012., 2014. g.

PČ statistika: 13 spēles, 5 punkti (2+3), 2 soda minūtes

 

Nr. 24 Jānis Rajeckis

Aizsargs (labais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1992. gada 11. jūlijā

Augums: 185 cm

Klubs: Kloten-Bulach Jets (Šveice)

Pasaules čempionāti: 2010., 2012., 2014. g.

PČ statistika: 19 spēles, 3 punkti (2+1)

 

Nr. 41: Artūrs Jurševskis

Aizsargs (labais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1994. gada 31. jūlijā

Augums: 177 cm

Klubs: Triobet/Ulbroka

Pasaules čempionāti: 2014. g.

PČ statistika: 7 spēles, 4 punkti (4+0)

 

Nr. 44 Gints Klēģers

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1986. gada 22. septembrī

Augums: 181 cm

Klubs: Lielvārde/FatPipe

Pasaules čempionāti: 2012. g.

PČ statistika: 6 spēles, 1 punkts (1+0), 2 soda minūtes

 

Nr. 69 Jānis Salcevičs

Vārtsargs

Dzimis: 1989. gada 14. novembrī

Augums: 184 cm

Klubs: Lielvārde/FatPipe

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Nr. 88 Rolands Kovaļevskis

Uzbrucējs (kreisais nūjas tvēriens)

Dzimis: 1996. gada 1. novembrī

Augums: 176 cm

Klubs: FK Kurši

Pasaules čempionāti: debitants

PČ statistika: nav

 

Galvenais treneris — Normunds Grunckis, treneris — Andris Pīlups, vārtsargu treneris — Mārtiņš Krūms, fiziskās sagatavotības treneris — Ivars Čākurs, ārste — Lilita Lazdiņa, ārsts — Aleksandrs Matjuņins, ekipējuma menedžeris — Arsēnijs Potapovs, fizioterapeite — Jolanta Tauriņa-Ieveniece, treneris — Oskars Lundins, menedžere — Santa Kazaine.

 

PASAULES FLORBOLA ČEMPIONĀTA APAKŠGRUPAS

A grupa

Somija (2. vieta pasaules rangā), Šveice (3.), Vācija (7.), Igaunija (8.)

B grupa

Zviedrija (1.), Čehija (4.), Latvija (5.), Norvēģija (6.)

C grupa

Slovākija (9.), Dānija (12.), Polija (14.), Austrālija (16.)

D grupa

ASV (10.), Kanāda (13.), Singapūra (18.), Taizeme (35.)

 

PASAULES FLORBOLA ČEMPIONĀTA SPĒĻU KALENDĀRS

(izslēgšanas turnīra kalendārā iespējami grozījumi, ņemot vērā Latvijas izlases sasniegtos rezultātus)

Sestdiena, 3. decembris

Plkst. 11.00 Arēna Rīga Igaunija — Šveice

Plkst. 12.00 Elektrum OC ASV — Taizeme

Plkst. 13.45 Arēna Rīga Vācija — Somija

Plkst. 15.00 Elektrum OCDānija — Austrālija

Plkst. 16.30 Arēna Rīga Čehija — Norvēģija

Plkst. 18.00 Elektrum OCKanāda — Singapūra

Plkst. 19.30 Arēna Rīga Latvija — Zviedrija

Svētdiena, 4. decembris

Plkst. 12.30 Arēna Rīga Polija — Slovākija

Plkst. 12.30 Elektrum OC Vācija — Igaunija

Plkst. 15.15 Arēna Rīga Somija — Šveice

Plkst. 15.15 Elektrum OC ASV — Kanāda

Plkst. 18.15 Arēna Rīga Latvija — Čehija

Plkst. 18.15 Elektrum OC Taizeme — Singapūra

Pirmdiena, 5. decembris

Plkst. 12.00 Elektrum OC Dānija — Polija

Plkst. 13.00 Arēna Rīga Austrālija — Slovākija

Plkst. 15.00 Elektrum OC Taizeme — Kanāda

Plkst. 15.45 Arēna Rīga Somija — Igaunija

Plkst. 19.30 Arēna Rīga Zviedrija — Norvēģija

Otrdiena, 6. decembris

Plkst. 11.15 Arēna Rīga Slovākija — Dānija

Plkst. 12.00 Elektrum OC Singapūra — ASV

Plkst. 13.45 Arēna Rīga Šveice — Vācija

Plkst. 15.00 Elektrum OC Austrālija — Polija

Plkst. 16.30 Arēna Rīga Zviedrija — Čehija

Plkst. 19.30 Arēna Rīga Norvēģija — Latvija

Trešdiena, 7. decembris

Plkst. 10.00 Arēna Rīga A4 — D1

Plkst. 12.00 Elektrum OC D3 — C4

Plkst. 13.00 Arēna Rīga A3 — D2

Plkst. 15.00 Elektrum OC C3 — D4

Plkst. 16.00 Arēna Rīga B3 — C2

Plkst. 19.30 Arēna Rīga B4 — C1

Ceturtdiena, 8. decembris

Plkst. 10.00 Arēna Rīga B3/C2 zaudētājs — A4/D1 zaudētājs

Plkst. 13.00 Arēna Rīga A3/D2 zaudētājs — B4/C1 zaudētājs

Plkst. 16.00 Arēna Rīga B2 — A3/D2 uzvarētājs

Plkst. 19.00 Arēna Rīga B1 — B3/C2 uzvarētājs

Piektdiena, 9. decembris

Plkst. 10.00 Arēna Rīga spēle par 11. vietu

Plkst. 12.00 Elektrum OC spēle par 15. vietu

Plkst. 13.00 Arēna Rīga spēle par 9. vietu

Plkst. 15.00 Elektrum OC spēle par 13. vietu

Plkst. 16.10 Arēna Rīga A2 — B3/C2 uzvarētājs

Plkst. 19.00 Arēna Rīga A1 — B4/C1 uzvarētājs

Sestdiena, 10. decembris

Plkst. 10.00 Arēna Rīga pusfināls par 5. — 8. vietu

Plkst. 12.45 Arēna Rīga pusfināls par 1. — 4. vietu

Plkst. 16.30 Arēna Rīga pusfināls par 1. — 4. vietu

Plkst. 19.30 Arēna Rīga pusfināls par 5. — 8. vietu

Svētdiena, 11. decembris

Plkst. 9.00 Arēna Rīga spēle par 7. vietu

Plkst. 12.00 Arēna Rīga spēle par 5. vietu

Plkst. 14.45 Arēna Rīga spēle par 3. vietu

Plkst. 17.40 Arēna Rīga spēle par 1. vietu

 

PASAULES FLORBOLA ČEMPIONĀTU VISI MEDAĻNIEKI

Gads (rīkotājvalsts: 1. vieta, 2. vieta, 3. vieta, Latvija

1996. (Zviedrija): Zviedrija, Somija, , Norvēģija, 9.

1998. (Čehija): Zviedrija, Šveice, Somija, 9.

2000. (Norvēģija): Zviedrija, Somija, Šveice, 7.

2002. (Somija): Zviedrija, Somija, Šveice, 7.

2004. (Šveice): Zviedrija Čehija Somija 6.

2006. (Zviedrija): Zviedrija, Somija, Šveice, 5.

2008. (Čehija): Somija, Zviedrija, Šveice, 5.

2010. (Somija): Somija, Zviedrija, Čehija, 5.

2012. (Šveice): Zviedrija, Somija, Šveice, 6.

2014. (Zviedrija): Zviedrija, Somija, Čehija, 5.