Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

REGBIJS

Regbijā (7: 7) sacentās sešas zēnu un trīs meiteņu komandas. Jauniešu vidū Rīgas komandas jaunie regbisti apakšgrupas spēlē nezaudēja nevienu punktu, un ar interesi tika gaidīts fināls, kur pretim stājās Jelgavas regbisti.

Pretinieki bija labi pazīstami, jo Rīgas komandas kodolu veidoja regbija kluba Eži, bet Jelgavas — RK Mītava sportisti. Viens no mūsu regbija speciālistiem Arvis Pilenieks stāsta, ka bija gaidīta sīvāka cīņa, taču jelgavnieki neizturēja svarīgās spēles sasprindzinājumu un pieļāva nepiedodamas kļūdas. Rīdzinieki tās izmantoja un, pateicoties arī savām ātruma īpašībām, svinēja uzvaru — 15:7.

Arvis Pilenieks norādīja, ka vairāki regbisti vēl iepriekšējā olimpiādē spēlēja tikai pieskāriena regbiju (spēle bez kontakta), bet, izjutuši spēles principus un garšu, tagad jau droši cīnījās klasiskajā 7:7 regbijā.

Meitenēm par favorītēm tika minētas Rīgas (regbija kluba Imanta) meitenes, no kurām vairākas spēlē arī Latvijas sieviešu izlasē.

Arī pirmā spēle (komandas tikās katra ar katru) neliecināja, ka prognozes būtu neprecīzas — rīdzinieces Jelgavas novada regbistes pieveica ar 22:19.

Skanot finālspēles beigu signālam, rīdzinieces izdarīja pārkāpumu, bet, pēc regbija noteikumiem, tas ir jāizspēlē. Zaudētāju lomā (13:15) esošās jelgavnieces precīzi veica piezemējumu un svinēja uzvaru — 17:15. Uzvarētāju kapteine Alise Mitkus pēc spēles atzina, ka ticību uzvarai viņas nav zaudējušas ne mirkli un spēles galaiznākums ir tikai loģisks.

Abu komandu vadošās spēlētājas neslēpj, ka viņas ir gatavas jaunam izaicinājumam — kandidēt uz vietu ieceru līmenī esošajā Latvijas sieviešu izlasē lielajā regbijā (15:15). Šo klasisko regbija spēli sievietes līdz šim pie mums nav spēlējušas.

 

REZULTĀTI

Jaunietes.1. Jelgavas novads, 2. Rīga, 3. Jūrmala

Jaunieši. 1. Rīga, 2. Jelgava, 3. Baldones novads, 4. Vecumnieku novads, 5. Ķekavas novads, 6. Jūrmala