Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zelts Vaiņodei un Dobelei, Skrīveri — sudrabā

Handbols Latvijas Jaunatnes olimpiādē bija viens no retajiem sporta veidiem, kurā netika pārstāvēta galvaspilsēta. Spuņņciemā to veiksmīgi izmantoja Vaiņodes un Dobeles novads, izcīnot uzvaras puišu un meiteņu konkurencē.

Sacensībās varēja piedalīties 1994.—1997. gadā dzimuši sportisti. Cīņām olimpiādē pieteicās septiņas zēnu un četras meiteņu komandas.
Izšķirošajā spēlē ar Skrīveriem Vaiņodes novada handbolisti pēdējās minūtēs atspēlēja divu vārtu deficītu, izraujot uzvaru un izcīnot olimpiskās zelta medaļas — 15:14. Vienīgo zaudējumu turnīra uzvarētājiem sagādāja Dobeles handbolisti, pēdējā turnīra mačā izcīnot panākumu ar 20:17.
Meiteņu konkurencē cīņa nebija tik smaga. Dobelnieces izcīnīja trīs vieglas uzvaras un triumfēja Latvijas olimpiādē otro reizi pēc kārtas. Ne skrīverietes, ne salaspilietes, ne ludzānietes nespēja pretinieču komandas vārtos iemest vairāk par divdesmit bumbām. Gan puišu, gan meiteņu konkurencē sudraba medaļas izcīnīja Skrīveru novada komandas, apliecinot šā sporta veida stabilitāti Braslas, Dīvajas un Daugavas krastos.

KĀRĻA SPĒLE AR SEKUNDĒM

Par galveno varoni Vaiņodes komandā mačā ar Skrīveriem kļuva Kārlis Tiškus, kura raidītā bumba dažas sekundes pirms mača beigām nodrošināja viņa vienībai uzvaru Latvijas Jaunatnes olimpiādē.
„Pirmajā mirklī nezināju, ko darīt,” pēdējās mača sekundes atceras Kārlis. „Vienkārši izgriezos un metu bumbu brīvajā vārtu stūrī.” Latvijas čempionātā Vaiņodes komandai neizdevās izcīnīt zelta medaļas, tāpēc olimpiādei kurzemnieki gatavojas ļoti cītīgi: „Piestrādājām pie fiziskās sagatavotības un aizsardzības, kā arī ar labiem rezultātiem piedalījāmies turnīrā Moldovā un aizvadījām vēl vairākas pārbaudes spēles. Daudz darba ieguldīja mūsu treneris Zigmunds Mickus.”
Arī nākamie mērķi Kārlim ir skaidri: 17 gadus vecais handbolists jaunajā sezonā grib sevi pierādīt Vaiņodes komandas sastāvā Latvijas Virslīgas čempionātā, kā arī pacīnīties par iekļūšanu Latvijas U-18 izlases sastāvā.
Raitis PURIŅŠ

HANDBOLS
Jaunieši
Vaiņodes novads 5 – 0 – 1 – 10
Skrīveru novads 5 – 0 – 1 – 10
Ludzas novads 3 – 0 – 3 – 6
Jūrmala 3 – 0 – 3 – 6
Ogres novads 2 – 0 – 4 – 4
Dobeles novads 1 – 1 – 4 – 3
Jēkabpils 1 – 1 – 4 – 3
Jaunietes
Dobeles novads 3 – 0 – 0 – 6
Skrīveru novads 3 – 2 – 0 – 1 – 4
Salaspils novads 1 – 0 – 2 – 2
Ludzas novads 0 – 0 – 3 – 0