Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Atskats

Ierakumu karš turpinās

Ar Latvijas desmito vietu stafetē Berlīnē beidzās pasaules čempionāts modernajā pieccīņā, kurā, individuāli izcilas vietas neizcīnot, Jeļena Rubļevska, Sandris Šika un Deniss Čerkovskis tomēr palielināja savas izredzes pēc gada startēt olimpiskajās spēlēs Pekinā.

Modernā pieccīņa nav biatlons. Lai startētu stafetē, ar ierašanos pasaules čempionātā vien ir daudz par maz. Šai neolimpiskajai (iespējams, pagaidām), bet interesantajai disciplīnai jākvalificējas iepriekš. Galvenokārt tāpēc, ka rīkotāji nevar nodrošināt neierobežotu, vienādi sagatavotu zirgu daudzumu jāšanas sacensībām. 

Berlīnē starēt ļāva četrpadsmit spēcīgāko valstu komandām, pirmo reizi arī Latvijai, kas šīs tiesības ieguva ar sesto vietu Eiropas čempionātā Rīgā. Šaušanu mūsu trijotne (Deniss Čerkovskis, Sandris Šika, Mihails Jefremenko) galvenokārt Mihaila pārliekā stresa dēļ beidza trīspadsmitajā vietā, toties sasniedza otro labāko rezultātu paukošanā un pārcēlās uz vienpadsmito aili kopvērtējumā. Peldēšanā mūsējie pārspēja paši sevi, finišējot sestie un pēc trim disciplīnām jau ieņemot astoto pozīciju. Jāšanā vēlreiz tika sasniegts otrais labākais rezultāts, bet kopvērtējumā vietu uzlabot neizdevās.

"Visi zirgi bija labi sagatavoti un zemajiem maršruta šķēršļiem viegli tika pāri," situāciju komentē Sandris Šika. "Tāpēc šajā disciplīnā šoreiz labākie nevarēja iegūt ievērojamu handikapu." Krosa distancē mūsējie devās astotie, bet diemžēl nenoturēja francūžu un poļu spiedienu. Starp citu, Francija skriešanā bija ātrākā komanda, bet Polija sasniedza ceturto rezultātu.

Individuālās sacensības apstiprināja kungu izlases galvenā trenera Jura Krastiņa pavasarī pausto tēzi, ka mums cīņa par  36 olimpiskajām ceļazīmēm būs ilgstošs ierakumu karš. Tas nozīmē, ka vislielākās izredzes saņemt caurlaides uz Pekinu būs, izcīnot augstu vietu reitingā, kas tiks noslēgts nākamā gada 1. jūnijā. Sandris Šika Berlīnē bija vienpadsmitais šaušanā, piektais paukošanā (20 uzvaras), 26. peldēšanā, 16. jāšanā, krosā un sacensībā kopumā finišēja 18. vietā. Deniss Čerkovskis šoreiz nepaspīdēja nevienā disciplīnā – 23. vieta. Tomēr abi ieguva vērtīgus reitinga punktus. Starp citu, līdzšinējais pasaules čempions lietuvietis Edvīns Krungolcs neiekļuva finālsacensībās un olimpiskajā reitingā ir tālu aiz mūsējiem.

Olimpiskā vicečempione Jeļena Rubļevska sāka ar 21. rezultātu šogad viņai tik nesekmīgajā šaušanā, situāciju uzlaboja ar devīto labāko sniegumu paukošanā, 29. finišēja peldēšanā, 88 soda punktus nopelnīja jāšanā – 28. rezultāts un ar krosa palīdzību augstāk par 21. vietu tikt nevarēja.

Pārsteidza lietuviete Laura Asadauskaite, kura līdz šim bija tikai stabila fināliste. Berlīnē Laura šāva vēl sliktāk par mūsu Jeļenu, paukošanā tāpat guva 20 uzvaras, peldēja nedaudz ātrāk, toties uzvarēja savā līdz šim vājākajā disciplīnā – jāšanā un krosā no 13. vietas aizskrēja līdz bronzas medaļai.

Starp citu, ar augstām vietām jāspīd nākamgad, jo sevišķi augustā Pekinā. Olimpiskajā reitingā Jeļena Rubļevska patlaban atrodas 16. vietā, bet Sandris Šika un Deniss Čerkovskis ar 60 punktiem dala 32. pozīciju. Spēlēs startēs 36 atlēti…

Dainis CAUNE

Foto: Dainis Caune, Sports

PASAULES ČEMPIONĀTS

Dāmas

 1. Amēlija Kaze (Francija)         5600

 2. Lēna Šoneborna (Vācija)      5584

 3. Laura Asadauskaite (Lietuva)          5552

 4. Lada Jienbalanova (Kazahija)                   5536

 5. Hiu Hiu (Ķīna)  5516

 6. Hanna Arhipenko (Baltkrievija)       5456

21. Jeļena Rubļevska (Latvija)    5268

Kungi

 1. Viktors Horvāts (Ungārija)    5704

 2. Iļja Frolovs (Krievija)  5696

 3. Roberts Nemets (Ungārija)   5692

 4. Gebhards Stefens (Vācija)    5692

 5. Andrejs Moisejevs (Krievija) 5620

 6. Andrejs Zadņeprovskis (Lietuva)    5588

18. Sandris Šika (Latvija) 5396

23. Deniss Čerkovskis (Latvija) 5328

Stafete

 1. Vācija     5568

 2. Ķīna       5520

 3. Čehija     5512

 4. Ungārija  5510

 5. Lietuva    5468

 6. Krievija   5418

 7. Ēģipte     5408

 8. Francija   5376

 9. Polija      5340

10. Latvija (Denis Čerkovskis, Sandris Šika, Mihails Jefremenko)         5276