Procesā

Dažādās buru kaujas

Nodziestot augusta tropiskajam karstumam, Tallinas līcī parādījās vējš un varēja sākties šai pusē starptautiski plašākā regate pēc 1980. gada olimpiskajām spēlēm – pasaules čempionāts populārākajā vējdēļu klasē Formula Windsurfing jauniešiem, junioriem, dāmām un Master (vecāki par 35 gadiem) kungiem, kurā tika pārstāvētas 20 valstis, Austrāliju ieskaitot.

Tveice vēju no līdzsvara tomēr bija izsitusi tik pamatīgi, kas tas tā arī nespēja atgūt cienījamu stabilitāti, dienas laikā mainot virzienu par 90 grādiem, bet stiprumu no viena līdz 17 metriem sekundē. Pēc pirmās dienas četriem braucieniem par sacīkšu līderi kļuva divkārtējais olimpietis Ansis Dāle (1., 3., 3., 1. v.). Viņam pa pēdām sekoja igaunis Martins Ervins un norvēģis Anderss Loekens. Turpinājums latvietim nebija gluži tik sekmīgs (8., 3., 6., 5. v.), tomēr cerības uz čempiona titulu nebija zudušas. Pēdējo regates dienu Dāle sāka no kopvērtējuma trešās pozīcijas, tikai dažus punktus zaudējot igaunim un norvēģim. Devītajā braucienā Ansis finišēja trešais, Martins septītais, Anderss tikai 11., toties pirmo uzvaru guva Lielbritānijas sērfotājs Ksavjērs Ferlets. Nākamajā reizē uz finišu pirmais nāca rīdzinieks, diemžēl neparedzēta vēja maiņa viņu piespieda izdarīt lieku pagriezienu, kas maksāja četras vietas. Ar tādu pašu rezultātu beidzās arī pēdējais brauciens, kurā otro uzvaru guva brits (3., 2., 4., 3., 4., 1., 3., 1. ieskaites vieta), kļūstot par pasaules vicečempionu (21 p.) un tikai vienu punktu atpaliekot no Andersa Loekena (2., 1., 1., 1., 7., 4., 3. v.). Ansim Dālem ar 24 punktiem tāpat kā iepriekšējos gados Beļgijā un Austrālijā – bronza.

Pašmāju vēji nepalīdzēja latvieša sīvākajiem konkurentiem Baltijā Martinam Ervinam (24) un Erno Kāsikam (36), kuri palika tūlīt aiz pjedestāla. Visus ieskaites braucienus labāko desmitniekā beidza arī rīdzinieks Aleksandrs Leontjevs, kopvērtējumā izcīnot astoto vietu. Reizi labāko trijniekā finišēja arī Mārtiņš Grobiņš – 16. vieta. 26. Tālis Pētersons, 30. Romualds Zelčs, 45. Agnis Liepiņš, 50. Valdis Cibuls, kuram arī 14. vieta Grand Master vērtējumā.

Junioru konkurencē, kurā uzvarēja polis Roberts Baldiga, potenciālais olimpietis Rihards Akmentiņš izcīnīja 26. vietu, 30. un 37. rezultāts brāļiem Rūdolfam un Mārtiņam Krūkļiem, kuri jauniešu vērtējumā (U-17) ieņēma sesto un septīto vietu.

Sprintam līdzīgajā vienu pēcpusdienu garajā Hansabankas kausa izcīņā Daugavā starp Akmens un Vanšu tiltiem kārtējo uzvaru guva Gunārs Rozenbergs, lētākās godalgas atstājot Egonam Būmanim un olimpietei Ilonai Grīnbergai-Dzelmei. Jauniešu konkurencē triumfēja Rihards Osis, lietuvietis Andrus Šļuburs un Emīls Ķepītis, ar Formula Windsurfing vējdēļiem – Kristaps Vītols, Ričards Omanbriedis un Māris Birzulis. Interesanti, ka uzvarētājus personīgi sveica seškārtējais pasaules čempions vindsērfingā dažādās klasēs Voijceks Brozovskis no Polijas.

Šīs nedēļas nogalē buru kaujas turpināsies Ķīšezerā, kur risināsies Latvijas čempionāts Raceboard klasē.

Dainis CAUNE

Pasaulē labākie māsteri. Čempions norvēģis Anderss Loekens, vicečempions Ksavjērs Ferlets no Lielbritānijas un bronzas laureāts Ansis Dāle