Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mehiko svētība

Dainis Caune 

Ar Denisa Čerkovska ceturto vietu Pasaules kausa izcīņas pirmajā kārtā Mehiko sākusies starptautiskā modernās pieccīņas sezona, kurā mums šogad ir trīs mērķi – Rīga, Berlīne un Pekina.

Rīgā jūnija sākumā notiks Eiropas čempionāts, kurā dāmas un kungi izcīnīs pa astoņām ceļazīmēm uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Starp citu, divi pirmie olimpieši jau zināmi – tie ir februārī kronētie Āfrikas čempioni ēģiptieši Aia Medani un Amro El Geziri. Berlīnē augusta vidū risināsies pasaules meistarsacīkstes, bet 15. septembrī Pekinā – Pasaules kausa izcīņas fināls, kas vienlaikus būs arī olimpiskais tests.

Kurš gan negrib gadu iepriekš iejusties olimpiskajās arēnās? Diemžēl tas būs ļauts tikai 36 labākajiem. Priekšroka rīkotājiem, pasaules čempioniem, vēl kādam. Reāli, lai iegūtu tiesības startēt PK finālā, pasaules rangā jāiekļūst labāko trīsdesmitniekā. Tāpēc mūsu kungu komanda nelaida garām Pasaules kausa izcīņas pirmo kārtu tālajā Mehiko augstkalnē.

 

"Pasaules kausa izcīņa notiek sešās kārtās, no kurām tiek vērtētas trīs labākās," skaidro Latvijas izlases vecākais treneris Juris Krastiņš. "Ceturtā kārta notiek vienlaikus ar pasaules čempionātu militārpersonām, kurā mūsējiem jāaizstāv Latvijas armijas gods. Piektā ir ļoti neizdevīga, jo risinās divas nedēļas pirms Eiropas meistarsacīkstēm Rīgā. Tādējādi manevra iespēju nav daudz. Var uzskatīt, ja trīs reizes PK esi bijis desmitniekā, tad vieta finālā nodrošināta."

Mūsējie Mehiko augstkalnē (2200 m virs jūras līmeņa) ieradās bez aklimatizācijas. "Ir divas iespējas," turpina treneris. "Vai nu atbraukt un tūlīt startēt, lai izvairītos no fiziskās kondīcijas bedres, kas parasti sākas sestajā septītajā dienā, vai arī augstkalnē aklimatizēties vismaz divas nedēļas, kā to bija darījuši ukraiņi, poļi, vācieši. Mūsu taupības metode kaitēja tikai Sandrim Šikam, kuram skābekļa trūkums ietekmēja rezultātu tieši viņa stiprākajā disciplīnā – paukošanā. Būtu pieticis pat ar vienu abpusēju zaudējumu, lai arī Sandris iekļūtu finālsacensībās. Šoreiz viņš palika pirmais aiz strīpas."

Toties to pārvarēja Ģirts Volframs, kurš pēc divu gadu  ilgas traumu ārstēšanas sāk atgriezties PK apritē. "Finālsacensībās šaušanā Ģirtam bija trešais rezultāts, 16. paukošanā, peldēšanā viņš pieļāva tehnisku kļūdu, jāja sekmīgi, lai arī startēt nācās ar sliktāk sagatavotu rezerves zirgu, un skriešanā demonstrēja potenciālu, ar kuru nākotnē var kompensēt rezultātus peldēšanā," komentē treneris, uzskatot, ka ar veiksmes palīdzību Ģirts varēja pat tikt augstāk par savu piecpadsmito vietu.

Vieta desmitniekā – tāds bija Denisa Čerkovska mērķis, kuru viņš ne bez sakostiem zobiem pārpildīja. "Pēc labākā rezultāta paukošanā Deniss no desmitās vietas pārcēlās uz otro, peldēšana viņu atbīdīja uz trešo pozīciju," fināla gaitu restaurē Krastiņš. "Jāšanā Deniss nogāza četrus šķēršļus. Viena barjera mazāk un būtu bronzas medaļa. Iedzīšanas krosu viņš sāka piektais un atkal daudz netrūka, ka būtu noķēris krievu Turkinu, kas uz goda pjedestāla kāpa trešais."

Uzvarēja poļu līderis Marcins Horbačs, aiz sevis atstājot krievu jauno zvaigzni Iļju Frolovu un mūsu Denisa ilggadējo sāncensi Alekseju Turkinu. Lietuviešus ar astoto vietu sekmīgi reprezentēja jaunais Justins Kinderis. Nepiedalījās kaimiņu (un arī pasaules) līderi Edvīns Krungolcs un Andrejs Zadņeprovskis, krievu olimpiskais čempions Andrejs Moisejevs un vēl daži. Bet arī viņi zina, ka teorētiski līdz Pekinai var aizkļūt caur trijām PK kārtām.

Īsi pirms došanās uz Mehiko saslima mūsu ceturtais vīrs Mihails Jefremenko, toties viņš Rīgā sagaidīja savu pirmdzimto. Savukārt Jeļena Rubļevska trenējās ASV olimpiskajā augstkalnes bāzē Kolorādospringsā. Plānots, ka uz otro PK kārtu, kas 22. martā sāksies Kairā, mūsējie dosies piecatā.

Dainis CAUNE