Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karstām sirdīm, degošām acīm

Labākais sportā — tas ir gan ļoti konkrēts, gan nosacīts jēdziens. Uzvarot sacensībās, atlēts neapšaubāmi ir labākais, bet vai viņš tāds ir arī nākamajā dienā, nedēļu, mēnesi pēc sacensībām? Šī neziņa jau arī ir sporta magnēts un dzinējspēks gatavoties nākamajām sacensībām, kurās iespējams šo rangu mainīt. Olimpiešiem nākamā iespēja būs jau pēc gada un nepilniem deviņiem mēnešiem, kad 2016. gada 5. augustā Riodežaneiro tiks atklātas XXXI olimpiādes spēles.

Pateicoties LOK aktivitātēm, SOK Olimpiskā Solidaritāte piecpadsmit Latvijas olimpiskās komandas kandidātiem piešķīrusi stipendijas Rio 2016. Vai viņi ir paši labākie? „Iepriekšējo spēļu medaļnieki jau saņem gandrīz pietiekamu nodrošinājumu, un vēl vairāki mūsu sporta līderi Solidaritātes stipendijas saņēmuši iepriekš,” skaidrību ieviesa LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Stipendiju pretendentus pārrunās ar LOK izvēlējās federācijas. „Piecpadsmit stipendijas ir maksimālais skaits, ko Solidaritāte var piešķirt vienai nacionālajai Olimpiskajai komitejai, vienalga, vai tā ir Ķīnas, Krievijas vai Luksemburgas.” Maksimālais guvums kārtējo reizi apliecina veiksmīgu LOK sadarbību ar SOK.

„Šī nav stipendija tradicionālajā izpratnē,” norādīja Vrubļevskis. „Tas ir finansiāls atbalsts treniņu un sporta darbam papildus tiem līdzekļiem, ko sportisti jau saņem no savām sporta skolām, klubiem, federācijām un Olimpiskās vienības.” Ik mēnesi katra atlēta personiskajā rēķinā tiek ieskaitīti 140 dolāri un vēl 330 dolāri attiecīgajai federācijai, ko tā atbilstoši līgumam administrē šā sportista treniņu un sacensību izdevumu apmaksai. Stipendijas tiek maksātas līdz pat 2016. gada augustam vai arī līdz mēnesim, kurā olimpiskā kvalifikācija sportistam beidzas neveiksmīgi. Mūsējiem, protams, tā negadīsies.

„Ar vairākiem no jums mēs esam tikušies Latvijas jaunatnes olimpiādēs, Eiropas jaunatnes olimpiādēs, Pasaules Jaunatnes olimpiskajās spēlēs,” pasniedzot stipendijas Rio 2016 sertifikātus, izaugsmes secību atgādināja Aldons Vrubļevskis. „Zinu, ka sirdis jums karstas un acis deg, vēloties īstenot lielāko sapni — sekmīgu startu olimpiskajās spēlēs. Lai pietiek pacietības un gribasspēka!”