Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvija Fair Play kongresā Baku

Latvijas Olimpiešu klubs, kas vieno mūsu olimpiešus — sportistus, trenerus, citas spēlēs akreditētās personas un interesentus, aktīvi darbojas, īstenojot vairākus sociālus projektus. To uzdevums izglītot sabiedrību, popularizējot olimpisma idejas, tostarp godīgas spēles (Fair Play) principus.

Nacionālajās olimpiskajās komitejās ir izveidotas komisijas vai norīkotas atbildīgās personas, kas rūpējas par Godīgas spēles principu popularizēšanu un skaidrošanu. Latvijas Olimpiskā komiteja šo uzdevumu veic sadarbībā ar Latvijas Olimpiešu klubu.

Pērn Rīgā norisinājās Latvijas Olimpiešu kluba rīkotais Eiropas Fair Play kustības kongress un Ģenerālā asambleja, kas pulcēja dalībniekus no 28 Eiropas valstīm un deva pamudinājumu Latvijas Olimpiešu klubam aktīvāk pievērsties Fair Play principu popularizēšanai. Patlaban tiek gatavota grāmata, kas skaidros Godīgas spēles principus Latvijas skolēniem.

Šogad Eiropas Fair Play kustības kongress norisinājās jau 21. reizi no 7. līdz 11. oktobrim Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, pulcējot arī starptautiskās Fair Play komitejas dalībniekus. Tajā piedalījās Latvijas Olimpiešu kluba valdes priekšsēdētāja, olimpisko spēļu laureāte kamaniņu sportā Ingrīda Amantova un izpilddirektore Baiba Veisa.

Baku, kur vasarā notika pirmās Eiropas spēles, lepojas ar savu sporta infrastruktūru, plašām iespējām sadarboties un neizmērojamu viesmīlību, ko apliecināja arī pieņemšana pie Azerbaidžānas Republikas prezidenta Ilhama Alijeva.

Godīga spēle sportā — tikai ideāls? Šis provokatīvais jautājums izaicināja daudzus kongresa referentus. Viena no būtiskākajām aktualitātēm Eiropā un šobrīd arī Latvijā ir spēļu rezultātu sarunāšana. Cīņā pret to jau paveiktajā un vēl darāmajā dalījās Eiropas Padomes eksperti. Latvijas Olimpiešu kluba pārstāves guva priekšstatu arī par kaimiņvalstīs notiekošajām aktivitātēm un saņēma uzaicinājumu iesaistīties Eiropas projektos, lai veicinātu Godīgas spēles principu ievērošanu mūsu ikdienā.

Attēlā: Ingrīda Amantova (no kreisās) un Baiba Veisa kopā ar Eiropas Nevalstisko sporta organizāciju asociācijas (ENGSO) prezidentu Karlosu Kardoso, Azerbaidžānas Olimpiskās komitejas viceprezidentu Hazaru Isajevu un Eiropas Fair Play kustības prezidentu Kristianu Hinterbergeru.