Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LSFP vada EK projektu

AGON — šī projekta abreviatūru antīko olimpisko spēļu radītāji grieķi uztvertu kā aicinājumu sacensties. Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) patiesi sacentās 78 pieteikumu konkurencē, iegūstot otro vietu un tiesības parakstīt līgumu ar Eiropas Komisiju par finansējuma saņemšanu Erasmus + programmas ietvaros, lai īstenotu savu projektu, kura mērķis iedrošināt jauniešus nodarboties ar komandu sporta veidiem.

AGON — šoreiz šis aicinājums sacensties galvenokārt veltīts tiem, kam sports pagaidām nav ikdiena, tiem, kurus nomāc liekā svara problēma vai apstākļi ģimenē, kurā neviens nerūpējas, lai bērni pievērstos veselīgam dzīvesveidam. „Mums ir 15 partneri no piecām valstīm, Starptautisko Florbola federāciju ieskaitot,” stāsta projekta koordinatore Dace Kaspare. „Sportā iesaistām, izmantojot handbola un florbola iespējas,” Daces kolēģe Ingrīda Zauere runā tagadnē, jo jau notikuši gan rokasbumbas, gan florbola turnīri, kas papildināti ar īpašām aktivitātēm.

„Apkopojot visu valstu pieredzi, izstrādāsim labās prakses metodoloģijas rokasgrāmatu,” par galamērķi stāsta Dace Kaspare. „Šajā jomā galvenie darītāji būs Starptautiskā Florbola federācija un Čehijas Handbola federācija.”

Vasaras beigās AGON ietvarā Liepājā notika starptautiska konference treneriem un sporta skolotājiem Esi aktīvs — izvēlies komandu sporta spēles! Tai interneta tiešsaitē sekoja 1340 personu no visas Eiropas. Nākamgad uz līdzīgu pasākumu jāgatavojas tiem, kuri ieinteresēti labas pārvaldības principos sportā.

Projekta ietvaros tiks radīti arī divi interneta rīki. „Kolektīvā finansēšanas platforma sporta pasākumiem palīdzēs savākt līdzekļus arī nelieliem, lokāliem pasākumiem,”stāsta Dace Kaspare. „Bet automātiskais sporta rakstu ģenerators atbrīvos no darba žurnālistus. Tas gan vairāk attiecas uz jauniešiem, kuriem nekad nav laika. Pietiks pēc sacensībām programmā ievadīt statistikas datus, un dators tos apkopos saistošā tekstā.”

Sekojiet notikumiem www.AGONproject.eu.