Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mandāts nākamajai olimpiādei

Rio spēles aizvadītajā četrgadē jeb olimpiādē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbībā nebija vienīgais, bet gan tikai jaunākais lielais notikums. Šajā ciklā, piemēram, ietilpst arī nesenās ziemas olimpiskās spēles Sočos, pēc kurām sabiedrībā skanēja skaļas optimisma fanfaras. To labi saprata LOK Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesijas dalībnieku absolūtais vairākums, neļaujoties opozīcijas aicinājumam pēc atgriešanās no Rio tūlīt visu jaukt nost, mainīt un būvēt no jauna. Netika arī piedāvāts ne jaunās konstrukcijas projekts, ne java un ķieģeļi. Par LOK prezidentu aizklātā balsojumā atkārtoti tika ievēlēts Aldons Vrubļevskis, kuru atbalstīja 77 delegāti. Otrs kandidāts – olimpietis, Carnikavas novada domes deputāts Roberts Raimo, saņēma 11 balsis.

“Paldies jums, olimpiskās saimes locekļi. Cilvēks nestrādā viens, bet gan vienotā komandā un tas darbs, ko esat novērtējuši, ir visa LOK kolektīva un manu kolēģu nopelns”, atzina Aldons Vrubļevskis. “Vēlos arī pateikties otram prezidenta amata kandidātam Robertam Raimo par piedalīšanos LOK prezidenta vēlēšanās, jo tas tajās ienesa svaigumu. LOK turpinās iesāktos darbus un uzsāks jaunus, lai varētu izpildīt mūsu pašu izvirzītos uzdevumus. Kopā strādājot un sadarbojoties, mums tas izdosies.”

LOK ģenerālsekretāra amatam bija izvirzīts viens kandidāts – līdzšinējais šo pienākumu veicējs, olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, kurš atklātā balsojumā saņēma 91 balsi. Pēc atkārtotas ievēlēšanas amatā Tikmers apņēmās darīt visu, lai LOK, Latvijas sportistiem, federācijām, kā arī visai sporta saimei kopumā izdotos paveikt iecerēto. 

Par LOK individuālajiem locekļiem no olimpisko sporta veidu federāciju izvirzītiem 44 kandidātiem tika ievēlētas 23 personas:Ingrīda Amantova, Jānis Baiks, Gunta Baško-Melnbārde, Raimonds Bergmanis, Inesis Boķis, Agra Brūne, Dainis Caune, Andrejs Ceļapīters, Dainis Dukurs, Zane Grundiņa-Arāja, Ivo Lakučs, Aivars Lembergs, Sandis Prūsis, Ineta Radēviča, Andris Rāviņš, Jānis Rozenbergs, Juris Titovs, Maija Tīruma, Uļjana Semjonova, Uldis Sesks, Jānis Upenieks, Igors Vihrovs un Marita Vilciņa.

Par LOK Izpildkomitejas locekļiem tika ievēlēti Jānis Baiks, Raimonds Bergmanis, Baiba Broka, Dainis Dukurs, Andris Feldmanis, Einars Fogelis, Igo Japiņš, Jānis Kols, Kārlis Lejnieks, Aivars Lembergs, Kirovs Lipmans, Jānis Mežeckis, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, Jevgeņijs Saproņenko, Atis Sausnītis, Uldis Sesks, Jānis Upenieks un Valdis Voins.

 Par LOK viceprezidentiem ievēlēja Raimondu Bergmani, Einaru Fogeli un Valdi Voinu. 

Turpmākos četrus gadus Revīzijas komisijā strādās Agra Brūne, Edgars Jaunups un Māris Liepiņš.