Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpiskajā vienībā ar Procter&Gamble atbalstu

Jau pirms olimpiskajām spēlēm Londonā uzņēmums Procter & Gamble sāka sadarbību ar Latvijas Olimpisko komiteju, lai atbalstītu jaunus un talantīgus sportistus. Tagad tā vainagojusies ar konkrētām stipendijām 10 jauniešiem, kuru sporta veidi līdz šim nebija pārstāvēti Latvijas Olimpiskajā vienībā.

 

Līdz 30. jūnijam risinājās akcija Palīdzi atbalstīt topošos Latvijas olimpiešus, kad, pērkot kompānijas Procter & Gamble produktus, kuru zīmolu skaitā ir Tide, Ariel, Pampers, Always, Bonux, Pantene, Lenor, Fairy, Blend-a-med, Oral-B, Duracell, Head & Shoulders, Wella, Gillete, Ace, zināma summa tika ziedota nākamo olimpiešu atbalstam. Šādi LOK saņēma ziedojumu 27 143 latu apmērā.

Pēc tam sadarbībā ar 10 vasaras olimpisko sporta veidu federācijām, kuru atlēti līdz šim nav bijuši LOV sastāvā, tika noteikti 10 jaunie talanti, no kuriem vairākums gatavojas Pasaules II Jaunatnes olimpiskajām spēlēm, kas nākamgad risināsies Nandžingā Ķīnā. Katrs no viņiem šogad LOV darbības ietvaros saņems finansiālu atbalstu 1150 latu apmērā.

„Jūs varēsiet iepazīties ar LOV prasībām, labāk iepazīt savas iespējas un izšķirties sportam atdot ne tikai mazo pirkstiņu vien,” sveicot nākamos olimpiešus, teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

„Šis man ir trīspadsmitais gads kopš es nodarbojos ar taekvondo. Man ir melnā josta (..) daudz medaļu un kausu par manām uzvarām. Man taekvondo ir vairāk nekā vienkāršs sporta veids, tas ir mans dzīvesveids, jo es gribu piedalīties un pārstāvēt Latviju 2016. gada olimpiskajās spēlēs Rio. Tāpēc ar taekvondo es nodarbojos katru dienu. Es esmu Latvijas patriots.” Tā savā motivācijas vēstulē raksta Rīgas Kultūru vidusskolas audzēknis Imants Kopjevs.

„Lai nu kā, bet laukumā mans lielākais pretinieks esmu es pati. Es spēlēju pret sevi un laukumu, nevis spēlētāju man blakus. (..) Sevi pārvarēt ir visgrūtāk. Tieši to es daru, katru reizi uzsākot astoņpadsmit bedrītes.” Šīs ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieces golferes Annas Diānas Švankas domas.

Pēc sezonas par Procter & Gamble atbalsta programmas dalībniekiem būs iespējams kļūt arī jaunajiem olimpisko ziemas sporta veidu pārstāvjiem.

Attēlā jaunākie Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieki.No kreisās: Kristaps Smilga (šaušana), Ralfs Ausmanis (bokss), Artūrs Sprukts (triatlons), Insana Mahauri (galda teniss), Imants Kopjevs (taekvondo), Jekaterina Romanova (badmintons), LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, Ričards Zvilna (burāšana), LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Laura Penele (jātnieku sports), Kārlis Akots Gribulis (loka šaušana) un Anna Diāna Švanka (golfs). Foto: f64

No 18.janvāra žurnāls Sports atkal pārdošanā! Jautājiet žurnālu preses tirdzniecības vietās!