Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Futbola virslīgas labākais students

Pērn Latvijas futbola virslīgā daudzu simpātijas iekaroja čempionāta debitanti FS METTA/LU. Par vienu no studentu galvenajiem atklājumiem kļuva divdesmitgadīgais uzbrucējs Mārtiņš Milašēvičs, kurš ar desmit gūtajiem vārtiem kļuva par komandas labāko snaiperi. Sezonas izskaņā Milašēvičs arī izpelnījās uzaicinājumu uz Latvijas valstsvienību, kā arī FS METTA/LU aptaujā tika atzīts par kluba Gada futbolistu.

 

„Skolā jau pirmajā klasē mani trenēties futbolā uzaicināja treneris Juris Docenko. Man uzreiz ļoti iepatikās,” stāsta Mārtiņš Milašēvičs. „Visu laiku man blakus bijis treneris Andris Riherts, ar kuru kopā esmu nonācis līdz virslīgai. Paralēli futbolam divus gadus esmu trenējies arī handbolā. Man patīk visi komandu sporta veidi. Ģimenē gan neviens cits nopietni nav sportojis. Futbolā mans elks vienmēr bijis itālietis Alesandro Del Pjēro. Arī tagad sekoju līdzi, kā viņam sokas Austrālijas čempionātā.”

FSMETTA/LUdroši var saukt par studentu komandu, jo futbolistiem ir iespēja apvienot futbola spēlēšanu ar studijām Latvijas Universitātē. Arī Milašēvičs studē LU, kur Sociālo zinātņu fakultātē apgūst komunikācijas zinātni. Cik viegli vai grūti ir apvienot futbolu ar mācībām?

„Brīžiem ir grūtāk. Jāizstrādā savs grafiks un, ja zini, ko dari, tad nevajadzētu būt problēmām. Man ir arī labi kursabiedri, kuri izpalīdz, kad pārāk iegrimstu futbolā. Universitāte mums nekādas lielās atlaides nedod, viss ir jādara tāpat kā citiem,” atklāj FS METTA/LU labākais snaiperis. „Pagājušā sezona izdevās ļoti laba, tagad sāku domāt par profesionāla futbolista karjeru. Sākumā tādas domas nebija, bet tagad jūtu, ka tas ir iespējams.”

GADA ATKLĀJUMS

Pagājušās sezonas sākumā Milašēvičs netika pieskaitīts pie FSMETTA/LU vadošajiem spēlētājiem, reti tiekot virslīgas debitantu pamatsastāvā, bet turnīra gaitā Mārtiņš pamazām kļuva par komandas spilgtāko spēlētāju. Šīs pārvērtības vislabāk apliecina statistika — čempionāta pirmajā pusē Milašēvičs FS METTA/LU sākumsastāvā izgāja tikai 4 no 18 spēlēm, bet otrajā pusē viņš jau visos mačos devās laukumā starta vienpadsmitniekā. Milašēvičs ar desmit gūtajiem vārtiem pārliecinoši kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Mārtiņš arī divreiz tika nominēts virslīgas mēneša labākā spēlētāja titulam (septembrī un oktobrī/novembrī), bet pēc sezonas Latvijas Futbola federācijas Nacionālo izlašu treneru daļa iekļāva viņu virslīgas otrajā simboliskajā izlasē.

„Protams, man bija liels pārsteigums, ka šī sezona izdevās tik veiksmīga. Necerēju gūt tik daudz vārtu. Sākumā vajadzēja izkarot vietu sastāvā, sāku ticēt saviem spēkiem, komandas biedri arī palīdzēja. Tā sanāca izšaut,” atzīst Milašēvičs. „Īpaši spilgtā atmiņā palikušas pēdējā riņķa spēles ar Gulbeni un Rīgas Daugavu, kur guvām svarīgas uzvaras pār tiešajiem konkurentiem, bet man izdevās gūt pa diviem vārtiem. Kaut kas neticams bija arī hettriks pret Jūrmalas Spartaku. Tāpat jāatzīmē arī čempionāta pēdējā spēle pret Liepājas metalurgu, kad sakodām zobus un izrāvām uzvaru, kas nodrošināja mums palikšanu virslīgā.”

DEBIJAS SEZONA

Milašēviča veikumu augstu novērtēja arī komandas biedri, kluba aptaujā atzīstot Mārtiņu par FS METTA/LU Gada spēlētāju.

„Es pats balsoju par Romānu Rožkovski, kurš sezonas lielāko daļu bija komandas kapteinis, jo traumas dēļ nespēlēja mūsu pamata kapteinis Marsels Vapne. Runājot par visu virslīgu, ļoti izcēlās liepājnieks Vladimirs Kamešs. Ļoti kvalitatīvs spēlētājs. Ne velti viņš arī tika atzīts par virslīgas labāko spēlētāju. Es arī atdotu viņam savu balsi,” uzskata Milašēvičs.

Kādi ir Mārtiņa galvenie trumpji laukumā?

„Jāsaka krievu vārdiem — ņuhs, čujs unpoņa. Bieži izdevās īstajā laikā atrasties īstajā vietā, jāsaka paldies arī komandas biedriem par piespēlēm, iekrita arī pāris devītnieki. Var teikt, ka futbola dievi bija manā pusē,” klāsta Milašēvičs.

Debijas sezonā FS METTA/LU virslīgā finišēja astotajā vietā. Kā izdevās iejusties virslīgā, un uz ko studenti tēmē nākamajā sezonā?

„Vienmēr var labāk. Pagājušajā sezonā mums viss bija jauns, tāpēc varbūt kādreiz nevarējām parādīt sevi no labākās puses. Beigās viss aizgāja un sasniedzām to mērķi, ko varējām. Es nebiju spēlējis virslīgā, tāpēc sākumā vajadzēja pierast — šķita, ka tas ir pavisam cits līmenis. Kad iespēlējos, tad vairs nešķita tik traki,” stāsta Milašēvičs. „Nākamsezon jāmēģina tikt kādu vietu augstāk. Esam iespēlējušies, sastāvs arī nav mainījies, tā ka jābūt labai spēlei.”

JAUNI APVĀRŠŅI

Milašēviča rezultatīvā spēle nepaslīdēja garām arī Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Aleksandram Starkovam, kurš sezonas beigās uzaicināja Mārtiņu uz izlases treniņnometni un pārbaudes spēli ar Latvijas virslīgas izlasi (0:0).

„Tas bija negaidīti. Domāju, ka tikšu virslīgas izlasē. Spēlēt izlasē ir liels gods. Bija patīkami tikt pamanītam. Šajā mačā bija arī lieliska iespēja gūt vārtus, bet aizsargs nobloķēja sitienu. Starpsezonu periodā bija arī individuālie treniņi pie Starkova. Treniņos viņš teica tikai labu, bet tā jau treneriem jādara. Vēl jau ir Latvijas U-21 izlase, tagad vairāk ir jākoncentrējas uz to,” atzīst Mārtiņš.

Daudzi jaunie futbolisti ar nepacietību gaida iespēju doties spēlēt uz ārzemēm, tāpat FS METTA/LU uzbrucējs noteikti nav palicis nepamanīts arī turīgākajiem Latvijas klubiem. Vai nav bijuši piedāvājumi mainīt komandu?

„Piedāvājumu no citām komandām nav, bet mani arī tas neinteresē. Gribu pierādīt sevi šajā komandā, te varu apvienot spēlēšanu ar mācībām. Ārzemes? Neskatos tik tālu. Jāspēlē un jāpierāda sevi šeit. Saprotu, ka tā bija tikai viena sezona,” atzīst Milašēvičs.

 

Mārtiņš MILAŠĒVIČS

Futbolists

Dzimis: 1982. gada 12. februārī Rīgā

Augums, svars: 189 cm, 81 kg

Pozīcija: uzbrucējs

Klubs: : FS METTA/LU

Pirmais treneris: Juris Docenko

Izglītība: beidzis Rīgas 85. vidusskolu, LU Sociālo zinātņu fakultātē studē komunikācijas zinātni

No 18.janvāra žurnāls Sports atkal pārdošanā! Jautājiet žurnālu preses tirdzniecības vietās!