Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 317 Olimpiāde

Sirds un vēders

Te var aprunāties ar Lietuvas basketbola līderiem, braukt liftā kopā ar tenisa superzvaigzni Džokoviču, kas apmeties dažus stāvus zemāk, pa gājēju celiņu paiet garām Francijas prezidentam Olānam ar svītu tumšzilos uzvalkos. Te brīžiem ir sajūta, ka esi tāds pats kā jebkurš pasaules varenais, jo te šobrīd arī ir pasaules centrs. Te gaisā trīs tūkstošiem cerību kļūt par pirmo un vislabāko pasaulē — par olimpisko čempionu. Tāds ir olimpiskais ciemats, kurā mitinās 205 valstu visspēcīgākie atlēti.

Būtībā tas ir pie mūžamežiem klātiem pakalniem svaigi uzcelts apjomīgs mikrorajons, kurš drīz kļūs par ekskluzīvu Rio guļamrajonu. Bet pagaidām tajā atlētiem ne tikai jāguļ, bet arī gandrīz reizē visiem jāēd, jātrenējas un jāatgūst spēki nākamajām cīņām. Tādēļ tajā baltiem šķūņiem līdzīgās milzu teltīs iekārtotas gan olimpiešu ēdnīcas, gan trenažieru zāles. Gargabalnieki un soļotāji met līkumus pa īpašiem celiņiem ārpus ciemata. Vieglatlētiem jābrauc uz savu treniņu stadionu, pludmales volejbolistiem treniņlaukumi iekārtoti Kopakabanā, blakus sacīkšu arēnai, savs treniņbaseins ir peldētājiem, bet, piemēram, stenda šāvēji šķīvīšus varēja šķaidīt tikai līdz spēļu sākumam.

Latvijas karogi un pīnes raksti olimpiskajā ciematā lepni grezno divus vidusstāvus vienai no ieejai tuvākajām augstceltnēm. Atlēti dzīvo apartamentos, kuros ir pa divām vai trim divvietīgām guļamistabām, halle, balkons, pat virtuves lete un viss pārējais ikdienā nepieciešamais. Šādās telpās iekārtoti arī divi masāžas kabineti, medicīnisko procedūru telpa un delegācijas birojs.

Šeit sveic uzvarētājus un mierina zaudētājus, kuru ir desmitkārt vairāk.