Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Solidaritātes iespējas

Iepriekšējā četrgadē no starptautiskās olimpiskās Solidaritātes 138 miljonu ASV dolāru budžeta LOK projekti atbalstīti 1,4 miljonu USD apmērā. Sākusies jauna olimpiāde jeb četrgadu cikls ar līdzīgām, varbūt vēl labākām iespējām.

 

„Šo finansējumu saņemt nav vienkārši, uz to pretendē 204 nacionālās olimpiskās komitejas visā pasaulē, 49 Eiropā,” norāda LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Līdz šim esam bijuši visai sekmīgi, pateicoties koordinētai darbībai un Velgas Mizovskas pieredzei. Ņemot vērā federāciju pārstāvju vēlmi uzzināt vairāk par iespējām un principiem, kā saņemams Solidaritātes atbalsts, pirmo reizi rīkojām semināru visu 34 olimpisko sporta veidu federāciju ģenerālsekretāriem, kurā iepazīstinājām ar olimpiskās Solidaritātes apakšprogrammām nākamajai četrgadei.

Gribu akcentēt jaunas programmas, kuras pakārtotas Eiropas jaunatnes olimpiādēm un pasaules Jaunatnes olimpiskajām spēlēm. Nozīmīga ir iespēja reizi gadā rīkot 3—6 mēnešus ilgus treneru kursus. Pirmais nosacījums — ar šādu projektu jāvēršas attiecīgajā starptautiskajā federācijā un jāsaņem tās atbalsts. Šādi kursi būtu labs ieguldījums daudzu mūsu olimpisko sporta veidu treneru izglītošanā. Būs arī iespēja sūtīt vienu vai vairākus trenerus uz mācībām ārzemju augstskolās.

Jau šobrīd mums ir pieejami Solidaritātes līdzekļi 156 tūkstošu apmērā. Šis finansējums paredzēts nacionālās hokeja izlases atbalstam, sagatavošanās programmām Eiropas ziemas un vasaras olimpiādēm, kā arī 10 stipendijām jaunajiem sportistiem, kas gatavojas Soču olimpiskajām spēlēm. Stipendijas apmērs ir USD 1500 mēnesī. Maksājuma periods ir no pagājušā gada novembra līdz 2014. gada februārim.

Finansējums tiek piešķirts pakāpeniski, par iepriekš padarīto sagaidot precīzas atskaites. Tas prasa korektu un koordinētu federāciju darbību. Gaidām, kad tiks aktualizēta programma Rio 2016. Pēc dalībnieku skaita iepriekšējās spēlēs varam pretendēt uz 10 stipendijām. Šajā darbā iesaistām ne tikai federācijas, bet arī attiecīgās LOK komisijas.”

 

OLIMPISKĀS STIPENDIJAS SOČI 2014

Uz Solidaritātes stipendijām var pretendēt tikai tie sportisti, kuriem tā būtiski uzlabo treniņu procesa nodrošinājumu un kuriem nav citu alternatīvu, kā samaksāt par gatavošanos spēlēm. Stipendiāta sportiskajam sniegumam jāliecina par spēju kvalificēties olimpiskajām spēlēm, bet uzvedībai jāatbilst ētikas un godīgas spēles principiem.

Soči 2014stipendiāti

1. Tomass Dukurs  skeletons

2. Haralds Silovs     ātrslidošana

3. Oskars Melbārdis           bobslejs

4. Helvijs Lūsis        bobslejs

5. Jānis Strenga      bobslejs

6. Arvis Vilkaste        bobslejs

7. Inārs Kivlenieks               kamaniņu sports

8. Elīza Tīruma         kamaniņu sports

9. Kristaps Zvejnieks          kalnu slēpošana

10. Andrejs Rastorgujevs              biatlons

 

Latvijas Slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze:

„Solidaritātes stipendija ir attīstoša. Ļoti laba SOK prakse, kas vērsta uz jaunu un talantīgu sportistu atbalstīšanu. To nevar saņemt tie, kas olimpiskajās spēlēs jau guvuši godalgotas vietas.”

Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš:

„Biatlons nav tikai izturības sporta veids, bet arī tehnisks. Tāpat kā bobslejistiem slieces, biatlonistiem nepieciešams visai liels skaits slēpju, kas paredzētas dažādiem laikapstākļiem. Vēl šautene, munīcija… Biatlons ir dārgs ziemas sporta veids. Vismaz vienam mūsu pārstāvim — Andrejam Rastorgujevam — Solidaritātes stipendija palīdz finansiāli risināt šīs tehniskās problēmas.”

 

Olimpiskās Solidaritātes LOK projekti 2012. gadā

* Atbalsts 10 olimpiskajiem stipendiātiem, gatavojoties XXX olimpiādes spēlēm Londonā

* Peldēšanas sporta attīstības projekts ar Igaunijas eksperta līdzdalību

* Kursi peldēšanas un volejbola treneriem ar Šveices un Bulgārijas ekspertu līdzdalību

* Atbalsts Baltijas Sporta medicīnas kongresa organizēšanā Latvijā sadarbībā ar LSMA

* Vides, kultūras, izglītības un Sports visiem projekti; olimpiskās izglītības un informācijas materiālu sagatavošana

* Olimpiskā diena

* LOA pārstāvju un jauniešu dalība SOA aktivitātēs

* Starptautiskās maģistarntūras studijas sporta menedžmentā

* Atbalsts LOK deviņdesmitgades filmas veidošanā

* Atbalsts LOK informatīvo un izglītojošo izdevumu sagatavošanai — LOK brošūra, Zaļā olimpiskā rokasgrāmata skolām

No 18.janvāra žurnāls Sports atkal pārdošanā! Jautājiet žurnālu preses tirdzniecības vietās!