Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kā ierasts — ne soli atpakaļ

Pēc braši jau oktobrī ierībinātās Siguldas ledus trases šobrīd mūsu kamaniņu braucēji aizvadījuši trīs treniņu nedēļas četrās Eiropas trasēs, lai Vinterbergā sāktu cīņu par Pasaules kausu.

Šoruden kārtējo reizi pārvēlētais Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKF) prezidents Atis Strenga atzīst, ka sagatavošanās periodā viss noticis kā iecerēts — sportisti atbildīgi aizvadījuši fiziskās sagatavotības treniņus, kopējiem spēkiem uzlabota un pilnveidota tehnika, treneru saimei pievienojusies pieredzējusī Maija Tīruma, kas vairākus gadus trenēja franču kamaniņu braucējus, savās zināšanās dāsni dalās titulētais Mārtiņš Rubenis. Prezidents iepriecināts, ka ne tikai LOK, Latvijas Sporta federācijas padome, Izglītības un zinātnes ministrija sniedz atbalstu, bet turpinās sadarbība arī ar BMW oficiālo pārstāvi Latvijā Inchcape un Lattelecom, kas jau otro sezonu rādīs Pasaules kausa (PK) izcīņas posmus savā televīzijā. Prieks, ka beidzot atrasts atbalsta plecs junioru un jauniešu izlasei, — finanšu tehnoloģijas uzņēmums SIAWestStein. Atis Strenga cer, ka tas palīdzēs jaunajiem sportistiem ātrāk klauvēt pie pieaugušo izlases starta vārtiem.

Izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis norāda, ka pirmsolimpiskā sezona solās būt smaga un nopietna. Kaut arī olimpiskās ceļazīmes šoziem vēl netiks dalītas, katrs sportists centīsies iekarot pēc iespējas labāku starta pozīciju, lai olimpiskās sezonas sākumā vieglāk kvalificētos četrgades lielākajām sacensībām Phjončhanā. Šosezon mūsējie startēs visos PK posmos.

Treneris uzteic mūsu sportistu nopietno pieeju fiziskās sagatavotības uzlabošanā, radošo pieeju tehnikas pilnveidošanā. Pērn veiksmīgas bijušas Elīzai Caucei būvētās kamanas. Pielāgojot šo modeli sportistu individuālajām vajadzībām, uzlabotas vairākas citas kamanas. Treniņbraucieni rāda, ka arī tās kļuvušas ātrākas un stabilākas.

Jau iezīmējušās izlases kontūras. Lielākā konkurence valda vīru starpā, kur par tiesībām greznoties trīs olimpiskajos tērpos sacentīsies pieci mūsu sportisti — pieredzējušais Inārs Kivlenieks, joprojām progresējošais Riks Kristens Rozītis, ātrais Artūrs Dārznieks, jau olimpisko gaisotni izjutušais Kristaps Mauriņš un juniors Kristers Aparjods. Viņam šosezon galvenais starts paredzēts pasaules junioru čempionātā, kas februāra sākumā notiks Siguldā.

Junioru izlases galvenais treneris Aivars Kalniņš uzskata, ka savu vienaudžu konkurencē Kristers ir viens no medaļu pretendentiem. Tāpat viņam un komandas biedriem ir laba iespēja pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla arī stafetē. Panākums Siguldā būtu labs sabiedrotais ceļā pēc vietas Latvijas olimpiskajā sastāvā.

Izteikta līdere sieviešu konkurencē ir Elīza Cauce, kuras apņēmība un darbaspējas savienojumā ar ātrajām kamanām ļauj cerēt uz stabilitāti visas sezonas garumā. Pati sportiste par pirmsolimpiskās sezonas galveno mērķi uzskata izcīnīt vismaz sesto vietu Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā (pērn 7. vieta). Protams, arī pērn izcīnītais Eiropas vicečempiones tituls individuālajās sacensības prasās pēc līdzvērtīga sasnieguma arī šosezon.

Izlasē ir arī Ulla Zirne un Kendija Aparjode, kura, lai arī jaunākā, nepavisam negrib palikt par trešo numuru vienībā.

Divnieku ekipāžām līderi neapšaubāmi ir brāļi Juris un Andris Šici, olimpiskā sudraba un bronzas īpašnieki. Kaut arī sagatavošanās posma izskaņā Juris iedzīvojās nelielā kājas savainojumā, trenera Jāņa Liepas audzēkņi, balstoties uz savu pieredzi, nemitīgo kamaniņu pilnveidošanas māku, prasmi ātri nostāsies uz sliecēm, turpinās cīņu par visaugstākajām vietām.

Gana pieredzējuši ir Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri cer, ka beidzot izdosies visu sakopot vienā dūrē un īslaicīgos pacēluma uzplaiksnījumus nomainīs augstvērtīga stabilitāte visas sezonas garumā.

Ne mazāk kareivīgi noskaņots ir Kristens Putins, kuram šosezon ir jauns pārinieks — Imants Marcinkevičs. Olimpiskajās divnieku sacensībās — atšķirībā no vieniniekiem, kur vienu valsti var pārstāvēt trīs sportisti,— izlasē tiek tikai divas ekipāžas. Konkurence veicina izaugsmi.

PK izcīņu Vinterbergā Latvija sāks ar pilnu komandu, bet uz trim Ziemeļamerikas posmiem dosies samazinātā sastāvā. Pēc pagājušās sezonas rezultātiem garantētas vietas izlasē aizokeāna tūrei bija nodrošinājusi Elīza Cauce, Riks Kristens Rozītis, Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. Atlases sacensībās tiesības viņiem pievienoties izcīnīja Ulla Zirne un Inārs Kivlenieks.

Izlases treneris Kaspars Dumpis cer, ka pirmās treniņnometnes un pirmie starti Eiropā un Ziemeļamerikā ļaus izveidot visspējīgāko izlasi, lai iepriecinātu mūsu līdzjutējus 14. un 15. janvāri Siguldā, kur notiks PK izcīņas 5. posms.

Sezonu sākot, Starptautiskā kamaniņu federācija (FIL) augstu novērtējusi mūsējo ilggadīgo ieguldījumu šā sporta veida attīstībā, piešķirot FIL sudraba medaļas sporta ārstei Zanei Krūzei, LKSF ģenerālsekretārei Dacei Godai-Romanovskai, treneriem Jānim Liepam, Pēterim Cīmanim, Aivaram Kalniņam un Jānim Ozoliņam. Bronzas medaļa kamaniņu sporta skolas direktorei Dacei Ābeltiņai.

Pasaules kausa izcīņa

26.—27.11. Vinterbergā (Vācija)

02.03.12. Leikplesidā (ASV)

09.—10.12. Vistlerā (Kanāda)

16.—17.12. Pārksitijā (ASV)

05.—06. 01. PK posms un Eiropas čempionāts Kēnigzē (Vācija)

14.—15.01. Siguldā (Latvija)

04.—05.02. Oberhofā (Vācija)

18.—19.02. Pjončhanā (Koreja)

25.—26.02. Altenbergā (Vācija)

27.—29.01. pasaules čempionāts Īglsā (Austrija)

04.—05.02. pasaules junioru čempionāts Siguldā

04.—05. 03. Latvijas čempionāts pieaugušajiem, junioriem un jauniešiem Siguldā