Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

IELŪGUMS PIEDALĪTIES PHJONČHANAS ZIEMAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS

Pirmdien, 13. februārī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers no DHL Express kurjera rokām saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sūtīto ielūgumu Latvijas komandas dalībai XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā (Korejā), kas notiks 2018. gadā — no 9. līdz 25. februārim.

SOK, atzīmējot gadu līdz Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu atklāšanai, Nacionālajām olimpiskajām komitejām izsūtīja ielūgumus ar aicinājumu piedalīties tajās. SOK prezidents Tomass Bahs uzsvēra, ka “pirmo reizi olimpiskā sporta maģija uz sniega un ledus būs Korejā”. Novēlot visiem atlētiem veiksmi, prezidents SOK vārdā ielūdza viņus tieši pēc gada piedalīties XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, saņemot oficiālo ielūgumu, atzina, ka turpinās Latvijas sportistu gatavošanās četrgades nozīmīgākajam ziemas sporta notikumam pasaulē, kas notiek asas konkurences apstākļos — ar mērķi atnest uzvaru Latvijai. “Olimpiskās spēles aizrauj cilvēku sirdis visā plašajā pasaulē. Daudziem sportistiem tā būs iespēja ne tikai piedalīties olimpiskajās spēlēs, realizējot vienu no saviem lielākajiem dzīves mērķiem, bet arī iespēja apliecināt savu sportisko meistarību cīņā ar pasaules labākajiem atlētiem.”

Latvijas olimpiskajā komandā Phjončhanā provizoriski varētu būt 43 sportisti, kas startētu 10 sporta veidos.

Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk kā 3000 pasaules izcilāko ziemas sporta veidu pārstāvju no aptuveni 100 valstīm. Tiks sadalīti vairāk kā 100 medaļu komplekti 15 sporta veidos — kalnu un distanču slēpošanā, biatlonā, frīstaila slēpošanā, ziemeļu divcīņā, tramplīnlēkšanā, snovbordā, šorttrekā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, hokejā, kērlingā, bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā.

Varam lepoties, ka Latvija 1924. gadā Šamonī bija to 16 valstu skaitā, kas piedalījās pirmajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Līdz Otrajam pasaules karam startējām arī 1928. gadā Sanktmoricā un 1936. gadā Garmišā-Partenkirhenē. Augstākās vietas izcīnītas ātrslidošanā, 1924. gadā labāko desmitniekā spējot iekļūt Albertam Rumbam. Pirmskara spēlēs piedalījāmies arī distanču un kalnu slēpošanā, kā arī hokeja turnīrā.

Pēc neatkarības atjaunošanas šīs Latvijai būs jau astotās ziemas olimpiskās spēles. Ar sarkanbaltsarkanajām krāsām līdz šim esam izcīnījuši četras sudraba medaļas (Martins Dukurs Vankūverā un Sočos, brāļi Šici kamaniņu sportā Vankūverā, Oskara Melbārža bobsleja četrinieks Sočos) un trīs bronzas godalgas (visas kamaniņu sportā — Mārtiņš Rubenis Turīnā, brāļi Šici Sočos un Latvijas stafetes komanda Sočos).

Autori: Mārtiņš Mālmeisters