Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vēstures rakstīšana

Gandrīz pusmiljons rakstu zīmju un 300 fotoattēlu — tik apjomīgu Latvijas Olimpiskā komiteja izdevusi kārtējo grāmatu par spēlēm — Latvija Phjončhanā, kas nu pieejama jūsu vērtēšanai.

Lai arī šī ir sestā sērijas grāmata, kuras redaktors un sastādītājs ir Dainis Caune, fotoredaktors Ilmārs Znotiņš, mākslinieciskā redaktore Inta Bērente-Strenga, angļu valodas redaktors Valdis Jānis Kursietis, būtībā tiek veidota viena liela grāmata, kas stāsta gan par notikumiem visās šajās spēlēs, gan iezīmē atlētu un sabiedrības ceļu uz tām, pat raksturo politisko situāciju un olimpiskās kustības attīstības problēmas.

Kad notikums beidzas, sākas atmiņas, kas ar laiku mainās. Bālē vai arī kļūst košāks kāds fragments, nereti pat deformējot kopējo ainu. Grāmata notikumus XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs un ceļu uz tām iekonservējusi tā, kā tos redzējuši autori — Dainis Caune, Māris Zembergs, Uldis Strautmanis, Jānis Freimanis un Iļja Poļakovs, kā arī fotogrāfi Ilmārs Znotiņš, Romāns Kokšarovs un Dainis Caune.

Iespējams, paši sportisti par kādu niansi teiks: “Bija citādāk.” Bet… vēsture ir jau uzrakstīta.

Attēlā: Izskatās labi!Par paveikto priecājas mākslinieciskā redaktore Inta Bērente-Strenga kopā ar grāmatas sastādītāju un redaktoru Daini Cauni.