Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vēlreiz Rio…

Pieliekot simbolisku punktu Riodežaneiro olimpiskajam ciklam, klajā nākusi Latvijas Olimpiskās komitejas izdotā grāmata Latvija Rio.

Grāmatas redaktors un sastādītājs Dainis Caune (attēlā kopā ar LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski) uzsver, ka šī ir jau divpadsmitā grāmata par Latvijas sportistu startiem olimpiskajās spēlēs un piektā, kas veidota pēc vienotas struktūras, ļaujot lasītājiem iepazīties ar mūsu atlētu paveikto latviešu un angļu valodā. Statistikas sadaļā iespējams iepazīties ne tikai ar Rio rezultātiem, bet arī ar mūsu olimpiešu sasniegumiem vairāk nekā 100 gadu garumā visās olimpiskajās spēlēs.

Cietos vākos iesieto, 264 lapaspuses biezo grāmatu ar vairāk nekā 300 fotoattēliem veido 25 sadaļas. Arīpar Latvijas sportistu veikumu, startējot citu valstu komandās, par kaimiņvalstu — Lietuvas un Igaunijas — sasniegumiem Riodežaneiro.

Grāmatas sastādītājs un redaktors Dainis Caune veidoja arī pirmos divus izdevumus par mūsu sportistu startiem olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija atgriežas un Latvija XVII ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehammerē, kā arī grāmatas Latvija Pekinā, Latvija Vankūverā, Latvija Londonā un Latvija Sočos. Tekstus kopā ar Daini Cauni (Sports) veidoja Māris Zembergs (Diena), Ingmārs Jurisons (Sporta Avīze), Ints Megnis (LETA), Uldis Strautmanis (Delfi.lv), Māris Rīmenis (LTV) un Laura Slišāne.

Fotoredaktors Ilmārs Znotiņš grāmatā apvienoja visu spēlēs akreditēto fotogrāfu — Romāna Kokšarova (f64), Viestura Serdāna (Latvijas Avīze) un Daiņa Caunes (Sports) labākos darbus, kā arī atsevišķu spēļu dalībnieku privāto arhīvu labākās fotogrāfijas.

Grāmatas maketu veidoja aģentūras DUE mākslinieciskā redaktore Inta Bērente-Strenga, mākslinieks Rihards Delvers un tehniskais redaktors Kārlis Jakadels, bet tekstus angļu valodā tulkoja redaktors Valdis Jānis Kursietis.

Grāmata Latvija Rio būs nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās un olimpiskajos centros, savukārt LOK birojā (Rīgā, Elizabetes ielā 49) ar pārskaitījumu, to būs iespējams iegādāties par pašizmaksu.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters