Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

RIO 2016: RIO pinums

Akciju sabiedrības Latvijas­­ Gāze sporta kompleksā demonstrēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija, ko Latvijas sportisti valkās Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā. Katra sportista apģērbu komplektā iekļauti tērpi svinīgajai olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem un ikdienas gaitām, kā arī plašs aksesuāru klāsts — kopumā katrā komplektā ir 53 priekšmeti.

„Šajā kolekcijā mēs centāmies apvienot modernās tehnoloģijas, piemēram, augstas kvalitātes gaisu caurlaidīgu audumu bez vīlēm, ūdeni atgrūdošus materiālus un tradicionālos elementus, piemēram, Latvijai raksturīgo balto, Latvijas sarkano un pelēko krāsu, kā arī īpašo spēka zīmi un vienojošo Latvijas Olimpiskās komandas identitātes elementu — pinumu,” saka Polijas uzņēmuma OTCF, kam pieder zīmols 4F, vadītājs Igors Klaja.

„Mēs ar prieku sadarbojamies ar tik pieredzējušu partneri, kāds ir 4F, kas izgatavojis apģērbu Polijas sportistiem olimpiskajām spēlēm Vankūverā, Londonā un Sočos. Esam pārliecināti, ka 4F veidotais apģērbs palīdzēs mūsu sportistiem sasniegt viņu mērķus vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro (2016. gadā), ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā (2018. gadā) un citos svarīgos sporta pasākumos, kas norisināsies no 2017. līdz 2020. gadam, piemēram, Eiropas Jaunatnes olimpiskajos festivālos un Jaunatnes olimpiskajās spēlēs,” atzina Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijas Olimpiskās komandas sportistu un viņus pavadošā personāla tērpu kolekciju veidojusi 15 augstākās klases modes mākslinieku komanda. Kolekcija izgatavota no ultramoderniem materiāliem — ūdeni atgrūdoša, bet gaisu caurlaidīga auduma, sporta krekli var lepoties ne vien ar hipoalerģiskumu un vīļu trūkumu, bet arī ar spēju saglabāt ādas dabisko bakteriālo līdzsvaru. Lietainam laikam paredzētā apģērba apdarē un somās ir izmantoti kvalitatīvie YKK rāvējslēdzēji, kas nepieļauj mitruma iekļūšanu. „Vēl viens lepnuma objekts ir kompresijas raksts, kas ļauj audumam vēl ciešāk piegulēt ķermenim un tādā veidā atbalstīt muskuļus to aktivitātes laikā. Arī bezvīļu audums ļauj sportistiem justies īpaši komfortabli. Daudzi dekoratīvie un visi ventilācijas elementi, no kuriem daļa atkārto pinuma rakstu, veidoti ar lāzergriešanu,” norādīja Klaja.

Olimpiskajā kolekcijā ietilpst arī dažādi aksesuāri: saulesbrilles, cepures, somas, mugursomas un apavi. Kopumā katrā komplektā ir iekļauti 30 apģērba gabali, pieci apavu pāri un 18 aksesuāri.

Latvijas Olimpiskās komandas vizuālās identitātes tēla izstrāde ilga vairāk kā gadu, pie tās strādāja tādi Latvijā atzīti mākslinieki un nozares profesionāļi kā Gatis Mūrnieks (XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku un Latvijas Nacionālās bibliotēkas radošais direktors), Bruno Birmanis (modes mākslinieks un konsultants sadarbībā ar sporta apģērbu zīmolu 4F), Asketic un tā mākslinieciskais direktors Miķelis Baštiks. Tika izveidota jauna Latvijas Olimpiskās komandas vizuālā identitāte, kas sastāv no komandas logotipa un pinuma.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters