Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 287 Olimpiāde

Veiksmei nobrieduši

Aldons Vrubļevskis XXII ziemas olimpiskās spēles apmeklēs ne tikai Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta statusā. Būdams jurists, viņš kopš 1995. gada ir arbitrs Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā, bet pērnā gada nogalē ievēlēts arī Pasaules Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) Juridiskajā komisijā. Savukārt kopš janvāra Aldons Vrubļevskis ir Eiropas Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (EOC) Auditoru komisijas loceklis.

„Visu šo organizāciju pamats ir nacionālās olimpiskās komitejas. Piedalīšanās tās virsbūves veidošanā ir mūsu pienākums un arī iespēja,” norāda LOK prezidents. „Pirms diviem gadiem mani iekļāva komisijā, kas izstrādāja ANOC jaunos statūtus. Acīmredzot šis darbs tika novērtēts pozitīvi.”

Tūlīt pēc spēlēm un Latvijas III ziemas olimpiādes Vrubļevskim nāksies doties uz Briseli, lai vērtētu EOC pāgājušā gada pārskatu un spriestu par šāgada budžeta jautājumiem. „EOC budžetu pamatā veido trīs avoti,” skaidro prezidents. „Simboliskas nacionālo komiteju iemaksas — 500 eiro gadā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) finansējums kontinentālajām programmām un savu sponsoru līdzekļi, kas kopš 1991. gada tiek izmantoti Eiropas ziemas un vasaras olimpiāžu rīkošanai, kā arī mazo valstu spēlēm. 2015. gadā šiem pasākumiem pievienosies arī Eiropas spēles. Šajos forumos gan lielāko daļu izdevumu sedz rīkotāji un dalības maksas.”

Abas organizācijas darbojas pēc Šveices likumiem, to juridiskās adreses reģistrētas Lozannā. Bet EOC darba biroji atrodas Briselē un Romā. Visi šie trīs pienākumi ir sabiedriski. Apmaksāti tiek vienīgi ceļa un uzturēšanās izdevumi.

Mūsu olimpiešiem dodoties uz Sočiem, Aldons Vrubļevskis atgādināja, ka veiksme izvēlas stiprākos un mūsējie šobrīd ir tādi kļuvuši.