Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Burāšanas ābece miljoniem

Par visprestižāko balvu zēģelēšanā uzskata uzvaru nonstopa soloburājumos apkārt pasaulei. Otrajā vietā tiek liktas sacensības maksijahtām šajā pašā distancē. Trešajā — pasaules čempiona tituls bērnu un jauniešu jahtiņām Optimist, jo tā ir pasaulē visizplatītākā klase. Tajā vispirms burāšanas pamatus apgūst un pēc tam neskaitāmās regatēs piedalās miljoniem bērnu visā Eiropā, abās Amerikās, Austrālijā, Āzijā un Āfrikā.

Latvijā no sešu septiņu gadu vecuma burāšanas ābeci Optimist klasē apgūst Engurē, Rojā, Usmā, Jūrmalā, Rīgā, Kuivižos un vēl citās vietās. Sacensībās, kurās ar šīm jahtiņām var startēt līdz 15 gadu vecumam, piedalās gandrīz simts dalībnieku. Starp citu, starptautiskās sacensībās jau bieži uzvaram agrāk tik spēcīgos igauņus un lietuviešus. Tā ir cerība nākotnei, jo ar Optimist sākas ceļš lielajā burāšanā, kas ir plaša un mūžīga kā okeāns.

Ieskatam reportāža no Rīgas jahtkluba organizētās tradicionālās Ķīšezera balvas izcīņas. Starp citu, augusta beigās pasaules čempionātā Kiprā mūs pārstāvēs Latvijas čempions Mārtiņš Atila, kas sezonas sākumā ap 500 burātāju konkurencē uzvarēja prestižajā Palamosas regatē Spānijā.

Tie, kas vēlas sākt savu ceļu burāšanā, var rakstīt rigas.jahtklubs@inbox.lv, kā arī meklēt citu klubu mājaslapas.