Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Piecel draugu no dīvāna!

No 23. līdz 30. septembrim Latvijā un visā Eiropā notiks ikgadēja Eiropas Sporta nedēļa. Tās mērķis — atgādināt par sportošanas un veselības saistību, un tāpēc – mudināt iedzīvotājus  ikdienā būt fiziski aktīvākiem. Šogad īpaši uzmanība būs pievērsta iespējām sportot brīvā dabā, vidē, kas ir pieejama ikvienam un neprasa papildu līdzekļus. 

Tautas sporta popularitāte Latvijā pieaug —dati liecina, ka pēdējā gada laikā nodarboties ar sportu sākuši 13 procenti iedzīvotāju. Vienlaikus katrs trešais joprojām nav fiziski aktīvs — vieniem iemesls bijusi negatīva skolas pieredze, citiem — apņemšanās trūkums. Biežāk fanojam par citiem nekā sportojam paši. Tāpēc šogad Eiropas Sporta nedēļā aicina aktīvos — piecel draugu! 

VIENA TREŠDAĻA LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU NESPORTO

Pagultē sen aizmirstas jaunās kedas, sporta kluba abonements ar pagājušu derīguma termiņu, neīstenots pērnā un aizpērnā gada apņemšanās saraksts, uz dīvāna pavadītais brīvais laiks — situācijas, kuras gandrīz ikviens varam attiecināt arī uz sevi.

Latvijas Sporta federācijas padomes (LSFP) un kompānijas Kantar TNS veiktais pētījums Interneta un mediju ietekme uz sportošanas paradumiem strādājošo Latvijas iedzīvotāju vidū liecina, ka gandrīz katrs trešais jeb 28 procenti Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ikdienā nesporto un/vai nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, turklāt gandrīz puse no šiem cilvēkiem (43 %) nav sportojuši kopš skolas gaitu beigšanas un 37 procenti — nekad to regulāri nav darījuši.

SPORTISKAIS NESPORTISKO

Pētījums liecina, ka sabiedrība ir polarizējusies divos virzienos — sportiski aktīvajos, kuri vairāk vai mazāk, bet sporto arī ikdienā, un tādos, kuri ir fiziski krietni mazāk aktīvi un bieži vien nav sportojuši pat kopš skolas laikiem. Pēdējo ieradumus mainīt ir īpaši grūti, tāpēc šāgada sporta nedēļā īpaši aicināsim, lai katrs aktīvais pieceļ sev līdzi kādu no mazāk kustīgajiem — draugu, mammu, opi, varbūt kolēģi.

LSFP prezidents Einars Fogelis uzsver, ka pētījums uzskatāmi parāda, ka no sportiskā viedokļa Latvijas sabiedrība dalās divās daļās. “Lai risinātu šo problēmu, esam radījuši atraktīvu Sporta nedēļas konceptu, ar #BeActive vēstnešu atbalstu aicinot sportiskos ļaudis iedrošināt tos, kuri nesporto vai kautrējas to darīt,” sacīja Fogelis.

Eiropas Sporta nedēļas atklāšananotiks 22. un 23. septembrī. Tradicionāli Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas svētki notiek ar vērienīgiem pasākumiem — šajā gadā ar #BeActive Spēka dienu un pasaules čempionātu spēka vingrošanā.

Spēka dienasorganizators, Pasaules ielu vingrošanas federācijas dibinātājs un vadītājs Māris Šlēziņšatzīst, ka arī viņa draugu lokā ir mazāk sportiski cilvēki. “Tādēļ es ar savu un savas organizācijas piemēru aicinu visus aktīvos sporta draugus mēģināt aizraut sev līdzi un izvilkt laukā no mājām mazkustīgākos darba kolēģus, draugus, radiniekus vai kaimiņus. Ārkārtīgi daudz cilvēku domā, ka viņiem nav laika fiziskām aktivitātēm, taču viņi neapzinās to, ka arī īsa pasportošana — 15 vai 20 minūtes — dos viņiem enerģijas lādiņu gan ķermenim, gan prātam un viņi spēs pagūt vairāk. Jūs labāk izgulēsities, būsit veselāki un modrāki — veselīga un neilga sportošana krietni palielina cilvēka darba spējas,” Šlēziņš iedrošina, ka sportot šobrīd ir modē ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.

OLIMPIETE PACEĻ BĒRNUDĀRZU

Vasaras sākumā tika izsludināts ikgadējais #BeActive Izcilības balvaskonkurss, kuram organizācijas varēja pieteikties LSFP mājaslapā no 20. jūnija līdz 22. jūlijam. Šogad LSFP saņēma 16 pieteikumus, no kuriem tālākai cīņai par balvu LSFP izraudzījās trīs pretendentus: darbavietu kategorijā — Grindeks un Sadales tīkli, savukārt izglītības iestāžu kategorijā — PII Mazputniņš Vecpiebalgā, kurā par sporta pedagogu strādā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece eksbiatloniste Līga Glāzere Spalviņa.

Konkursa turpinājumā Eiropas Komisija izvēlēsies pavisam septiņus finālistus no visām kampaņas dalībvalstīm, kas turpinās cīņu par prestižām balvām. #BeActive Izcilības balva tiek pasniegta trijās kategorijās — lai īpaši godinātu personības, izglītības iestādes un iestādes vai uzņēmumus visā Eiropā, kas savā darbībā veicina nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm.

NOSLĒGUMSAR FITNESA NAKTI

Arī šogad Eiropas Sporta nedēļā notiks ļoti daudz dažādu veselīgu dzīvesveidu popularizējošu aktivitāšu un pasākumu, kas norisināsies visā Latvijā dienā un naktī, ūdenī un svaigā gaisā, ielās un takās, pilsētās un laukos. Tāpat kampaņas laikā plānots pastiprinātu uzmanību pievērst izglītojoša rakstura aktivitātēm, kur fiziskās aktivitātes nozīmīgumu pamatos jomas speciālisti.

Eiropas Sporta nedēļakulmināciju sasniegs 29. septembrī, kad notiks vēl nebijušas #BeActive Sporta unFitnesa nakts akcijas aktivitātes, kuru laikā iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt sporta un fitnesa klubus vēlu vakarā un naktī. Tāpat notiks arī jau iepriekšējos gados lielu atsaucību guvušais Nakts peldējums 2018.

Ikviens sporta entuziasts, sporta skolotājs vai treneris, ikviena sporta komanda, klubs, federācija un pašvaldība ir aicināta organizēt un pieteikt (atzīmēt kartē) savas sporta aktivitātes, atvērtos koptreniņus un nodarbības www.beactivelatvia.lv.

Eiropas Sporta nedēļair Eiropas Komisijas iniciatīva, ko Latvijā ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti īsteno LSFP. Eiropas Sporta nedēļa risināsies jau ceturto gadu. Pērn Eiropas Sporta nedēļas pasākumos Latvijā piedalījās vairāk nekā 300 000iedzīvotāju.