Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Caur Usmu uz pasaules čempionātu!

Ar šādu devīzi pēc divām nedēļām pirmo reizi Usmas ezera dienvidu daļā notiks žurnāla Sports un partneru tradicionāli rīkotā Usmas regate vējdēļiem, bet jau dienu vēlāk Liepājas pludmalē sāksies pasaules čempionāts Raceboard klasē.

 

 

Tajā piedalīsies arī dažs labs no tiem, kas cīņām sērfinga frontē cēlies pirms 28 gadiem dibinātajā Usmas regatē. Vispirms jau mūsu dižākais vecmeistars Gunārs Rozenbergs, kam jau ir daža godalga šādos čempionātos veterānu konkurencē. Nopietni pasaules čempionātam gatavojas arī abas mūsu olimpietes Vita Matīse un Ilona Grīnberga-Dzelme, kas redzamas šāgada Usmas plakātā. Pat Jānis Preiss, kas patlaban ir mūsu labākais Formula Windsurfing burātājs, pirms Jāņiem Liepājas viļņus vagos ar šverta vējdēli. Iespējams, šajā klasē uz brīdi atgriezīsies arī divkārtējais olimpietis Ansis Dāle, kas mūslaikos (1990. gadā) pirmais ar neatkarīgās Latvijas krāsām kļuva par pasaules čempionu.

Raceboard klase vieno tipiskos regates vējdēļus ar švertiem, kuru buru laukums nedrīkst pārsniegt 9,5 kvadrātmetrus kungiem un 8,5 – dāmām. Tā iekļauj visas bijušās olimpiskās klases un arī esošo RS:X, kurš gan ar populārākiem Raceboard bururīkiem var konkurēt tikai stiprā vējā.

No jaunākās paaudzes latviešiem cerības varam saistīt ar Rīgas 93. vidusskolas abiturientu Rihardu Akmentiņu, kurš iepriekšējā nedēļā pārliecinoši uzvarēja BuruSports balvas izcīņā, un arhitektūras studentu Kristapu Vītolu, kurš Formula Windsurfing godam konkurēja ar Jāni Preisu, bet pērn Eiropas Raceboard čempionātā izcīnīja ceturto vietu. Tieši ar šo Liepājā organizēto regati vindsērfinga klubs Rietumkrasts ieguva starptautisku atzinību un sīvā konkurencē nopelnīja tiesības šāgada jūnijā rīkot pasaules čempionātu.

Vēlmi cīnīties Liepājā jau izteikuši 15 valstu burātāji. Arī no tālās Argentīnas un Japānas. Iespējams, dažs iesildīties Latvijas vējos iegriezīsies arī Usmā.

Bet šīs nedēļas nogalē reisbordisti svinēs 25. Burtnieku regati. Savukārt Formula Windsurfing braucēji pie Klaipēdas sāks maču par tradicionālo Neilpryde Baltijas
kausu, kura izcīņas Latvijas posms pēc Jāņiem plānots Kuivižu piekrastē.

Dainis CAUNE