Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kross un folkreiss gatavojas ziemai

Noslēdzies darbs pie autokrosa un folkreisa Ziemas kausa kalendāra izveides. 15. janvārī startējošā ziemas sezona plānota sešos posmos dažādos Latvijas reģionos. Sacīkstes plānotas Raunā, Bauskā, Brenguļos, Vecpilī, Rīgā un Ropažos. Šo posmu kopvērtējumi noteiks autokrosa Ziemas kausa ieguvēju un folkreisa Ziemas kausa ieguvēju.

Kalendārs pašlaik vēl ir neoficiāls, taču nav pamata uzskatīt, ka kaut kas no plānotā varētu mainīties. Protams, kalendārs tiks koriģēts, ja būs nepieciešamība, sezonas laikā — atkarībā no laika apstākļiem.
Gan folkreisā, gan autokrosā paredzēta vienas klases ieskaite. Folkreisā nav paredzētas lielas atšķirības noteikumos kā šā gada ziemas sezonā, vienīgi var tikt atcelts aizliegums izmantot Matador, NIIŠP un Barrum ceļu satiksmei paredzētos riepu modeļus.
Autokrosam Ziemas kausu paredzēts izspēlēt vienā klašu apvienībā — priekšpiedziņas un aizmugures piedziņas kopējā ieskaitē. Paredzēts, ka autokrosa klases dalībnieki izmantos brīvas izvēles bezradžu riepas. Latvijas autokrosā Ziemas kausa ieskaite atjaunota pēc 11 gadu pārtraukuma — pēdējais Latvijas Ziemas kauss norisinājās 2000. gadā. Vēlāk atsevišķus seriālus veidoja Brenguļu autotrase, taču ar minimāliem panākumiem, jo sportistu skaits un ziemu kvalitāte nebija pārāk spīdoša.
Abās kausa izcīņās sacensību norise paredzēta pēc folkreisā līdz šim izmantotajiem noteikumiem, kas nosaka trīs kvalifikācijas braucienus, B un A finālu. Sacensību braucienu formula gan var tikt koriģēta attiecīgajā sacensību dienā, atkarībā no dalībnieku skaita.
Viesturs SAUKĀNS

2011. gada autokrosa Ziemas kauss, folkreisa Ziemas kauss
15. janvāris, Rauna, Raunas Bruģakmens trase
22. janvāris, Bauska, s/k Mūsa
6. februāris, Valmiera, Brenguļu autotrase
19. februāris, Vecpils autotrase
26. februāris, Rīga, Biķernieku rallijkrosa trase
12. marts, Ropaži, s/k 333 rallijkrosa trase