Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kur braukt, ko skatīties

Latvijas Motosporta federācijas pasākumu kalendārā šogad ierakstīti 110 pasākumi. Jāatgādina, ka pirms 20 gadiem Ķegumā notika pirmais pasaules čempionāta posms blakusvāģiem. Tagad Zelta zirga trasei ir jauns jātnieks un vadītājs — Kristers Serģis, kurš turpinās Baltijas Kausa fonda dibinātāja Salvja Freimaņa aizsākto motokrosa attīstībā Latvijā. Mūszemē šogad risināsies ne mazums starptautisku sacensību gan spīdvejā, gan solo krosā, gan blakusvāģiem un kvadricikliem, kas apliecina — esam starp pasaules motokrosa lielvalstīm.

Pēc pirmajiem trim pasaules čempionāta posmiem MX2 Latvijas jaunais motokrosa talants Pauls Jonass ir pierādījis, ka spēj iekļūt labāko trijniekā. Taču šogad pamatmērķis nav cīnīties par medaļām, bet gan nostiprināt fizisko formu un autoritāti.

Savukārt kvadriciklists Edgars Meņģelis šogad izvirzījis mērķi kļūt par Eiropas čempionu. Un pagaidām izskatās, ka Edgaram ir visas iespējas to izdarīt. Tāpēc kvadru faniem šī sezona būs vēl jo īpašāka, jo Latvijā notiks divi no sešiem čempionāta posmiem.

Šobrīd nav skaidrības, kā turpmākā cīņa varētu izvērsties blakusvāģu pasaules čempionātā, jo Kaspara Stupeļa un Elvija Mucenieka kantētās ekipāžas sīvi cīnās par vietu zem saules. Tomēr jādomā, ka Baksa un Stupeļa ekipāža šosezon liks pasvīst gan frančiem, gan beļģiem.

STARPTAUTISKĀS SACENSĪBAS LATVIJĀ.Šogad Zelta zirga trasē Ķegumā gaidāmi divi lieli notikumi.11.—12. jūlijā tur norisināsies pasaules čempionāta posms MX1, kam paralēli notiks Eiropas čempionāts MX1, kā arī pirmo reizi Latvijā Eiropas čempionāts jauniešiem 65 kubikcentimetru un 85 kubikcentimetru klasēs. Savukārt 8.—9. augustā varēsim vērot pasaules čempionāta posmu blakusvāģiem un Eiropas čempionāta finālu kvadricikliem.

Divi lieli pasākumi gaidāmi Stelpē, kur līdz šim notikuši tikai Eiropas čempionāta posmi jauniešiem. Jau 6.—7. jūnijā Stelpe pirmo reizi uzņems pasaules čempionāta posmu blakusvāģiem un Eiropas čempionāta posmu kvadricikliem. 27.—28. jūnijs rezervēts Eiropas čempionāta posmam jauniešiem 65 kubikcentimetru un 85 kubikcentimetru klasēs, kam paralēli risināsies arī Austrumeiropas čempionāts dāmām. 

Pērnajā gadā Biķernieku spīdveja trase palika slīpo zirgu neiejāta, tas notiks šovasar 27. jūnijā, kad jaunajā trasē risināsies pasaules čempionāta pusfināls komandām. Savukārt pasaules GP posms 18. jūlijā notiks Daugavpilī.

LATVIJAS ČEMPIONĀTS MOTOKROSĀ. Šogad sacensību formāts nedaudz mainīts. Latvijas čempionāta posmu skaits palicis iepriekšējais, proti — četri, taču viens no tiem būs superfināls Cēsīs, kas ir šīs sezonas jaunums. Šīs sacensības norisināsies tikai solo klasēs vienu dienu, un paralēli nenotiks ne Latvijas kausa izcīņa, ne Latvijas junioru čempionāts. Organizatori sola skatītājiem sarūpēt oriģinālu un līdz šim neredzētu sacensību ar spraigu un klasisku motokrosu. Savukārt Latvijas kausa izcīņā un Latvijas junioru čempionātā šogad tiks aizvadīti seši posmi.

SUPERKAUSS. Šī seriāla vīzija ir izveidot spēcīgāko motokrosa līgu Austrumeiropā. Par šā pasākuma dzimšanu un attīstību paldies jāsaka Latvijas motokrosa leģendai — Laurim Freibergam un viņa kompanjonam Kasparam Cveiģelim. Superkauss apmeklētājiem garantē labu trases pārredzamību, sportisko intrigu un azartu, ieskaitot iespēju laimēt balvas, aizraujošas fanu aktivitātes ar šova elementiem. Superkausa izcīņa ir sprinta sacensība, tā ir spraiga, ātra un izklaidējoša. Ne velti šā seriāla mērķis ir 5000 apmeklētāju katrā posmā.

MINI MOTOKROSS. Sacensību formāts paliek nemainīgs — piesaistīt Latvijā jaunus motosportistus bērnu un pusaudžu vecuma grupās. Mini motokrosa vienkāršais sacensību formāts ļauj apgūt pirmās iemaņas motokrosā jebkuram mazajam interesentam. Sacensības rīko tā, lai bērni startētu atbilstoši savam meistarības līmenim un vēlāk sāktu piedalīties Latvijas kausa izcīņas un čempionāta posmos. Sacensības notiek Rīgas pievārtē — Jaunmārupē, kas ir ģeogrāfiski izdevīga sportistiem no visas Latvijas. Šīs sacensības notiks skolēnu vasaras brīvlaikā — trešdienās.

VIDZEMES KAUSA IZCĪŅA MOTOKROSĀ. Kristers Serģis šīs sacensības rīko ar mērķi pulcēt dažādus motobraucējus — izkustināt un iesaistīt tos sportistus, kuri vēl nepiedalās citos sacīkšu seriālos, bet izmet līkumu ar mocīti mājās, kā arī pulcēt jau profesionālus un augsta līmeņa braucējus.

DIMANTU KAUSA IZCĪŅA. Jauna spēku samērošanās Stāmerienā. Šīs sacensības šogad notiks otro gadu. Tajās tiks pārstāvētas kā jauniešu, tā profesionāļu klases — 85 CM3, MINI MX, Amatieru, Senioru, MX1, MX2. Uzvarētāji, kā ierasts, tiks noskaidroti divu braucienu summā. Sacensību kulminācijā gaidāms superfināls — viens 15 minūšu brauciens, kurā sacentīsies 15 labākie no lielajām klasēm.

VENTBUNKERSSUPERKROSS. Šīs Lemberga hūtē rīkotāssacīkstes ik gadu gūst arvien lielāku popularitāti gan šova, gan pieejamības dēļ. Uz tām tiek aicināti labākie motokrosa un supermoto meistari no Latvijas un kaimiņvalstīm. Atšķirībā no citam sacīkstēm šeit norisinās kas vairāk par cīņām — patiesi šova cienīgs priekšnesums, kas ik reizi izraisa sajūsmu skatītājos.

MAZMOTOŠOSEJA. Pirms vairākiem gadiem aizsāktais skūteru moto daudzcīņas projekts kļuvis par nobriedušu motošosejas sacensību seriālu, kuram nav analoga Baltijā. Par unikālu to padara Zelta Mopēda motošosejas sacensību atjaunošana, kas organiski papildināta ar mopēdu ideju pārmantotāju — skūteru sacensībām. Savu renesansi piedzīvo kādreiz populārie ceļa un veco sacīkšu motociklu braucieni, kuri startē tajās pašās trasēs. Gluži kā pērn, sacensības aptver praktiski visus Latvijā lietojamos kartodromus. Mazmotošosejas kompaktais formāts, klašu daudzveidība un vēsturiskās auras apvienojums ar moderno, ir kļuvusi arī par paaudžu tikšanās vietu — brauc un satiekas visi, kas agrāk braukuši, savukārt jauniešiem tā ir vienreizēja iespēja ne tikai uzlabot savas braukšanas prasmes, bet arī izjust īstu sacensību gaisotni.

Autori: Ralfs Dravnieks