Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pa iemītām takām

LAF Rallija komisijas publicējusi 2011. gada Latvijas rallija čempionāta un citu pasākumu kalendāru. Latvijas čempionātā paredzēti septiņi posmi, kuri notiks kopā ar dažādām citām ieskaitēm — Baltijas Ziemas kausu, Baltijas čempionātu, Lietuvas čempionātu un Latvijas rallijsprinta čempionātu. Latvijas rallija čempionāts startēs janvāra beigās ar sacīkstēm Lietuvā, bet noslēgsies ar ralliju Latvija 2011 septembra nogalē. Papildu sacensība rallija un rallijsprinta braucējiem — marta vidū Cēsīs un pilsētas apkārtnē. Kopumā čempionāta kalendārs ir šīs sezonas seriāla evolūcija — bez dramatiskām pārmaiņām.

Gara sezona
Nākamgad rallija braucējus un līdzjutējus gaida visai gara sezona, jo čempionātā iekļauti septiņi posmi, kas tiek uzskatīti par saprātīgo maksimumu mazas valsts seriālam. Turklāt daļa sportistu izmantos iespēju izmēģināt Cēsu ralliju — vidzemnieki cenšas pilsētu atgriezt atpakaļ rallija apritē, turpinot savulaik veiksmīgo Cēsu ralliju tradīciju. Tiesa, rīkotāju brigāde gan ir pilnīgi cita nekā pirms dažiem gadiem, un nojaušams, ka iepriekšējo rīkotāju pēdējie soļi atstājuši zināmu rūgtumu LAF un arī pilsētas sirdī.
Taču arī bez Cēsu rallija sportistiem būs kārdinošas ārpusčempionāta sacīkstes. Par tradīciju kļuvušais sezonas noslēguma rallijs Sāremā arī 2011. gadā pildīs savu fināla festivāla funkciju. Sezonas gaitā Lietuvā un Igaunijā notiks Baltijas čempionāta posmi, arī NEZ ieskaites cīņas. Turklāt šogad īpaši pievilcīgs ar lielisku dalībnieku sastāvu bija Mad Crock rallijs, kas nozīmē, ka nākamgad latviešu sportistu delegācija ieradīsies arī uz šīm cīņām. Visu kopā saliekot, rallistiem būs iespēja izvērsties, lai tikai visam pietiek naudas!
Latvijas čempionāta formāts ir līdzšinējais — dažas sacīkstes ziemā, karstie ralliji vasarā un rudenīgs noslēgums ar ralliju Latvija.

Klasisks čempionāts
Ziemas posmi notiks Lietuvā un Gulbenē. Ar lietuviešiem arī nākamgad apmaiņas programma — viens mūsu posms pie viņiem (Winter Rally Utenā), vienas Lietuvas čempionāta sacīkstes robežas mūsu pusē (rallijs Latgale). Gulbenes rallijs Sarma ir klasiska Latvijas čempionāta vērtība, kas gadu desmitiem sarūpējusi iespēju aizvadīt skaistus ziemas posmus (ja daba sagādā attiecīgos ziemas elementus).
Čempionāta vasaras sezona sāksies, tradicionāli, ar BTA Talsu ralliju, taču šoreiz abus gadalaikus savienos jau minētais Cēsu rallijs, kas nebūs čempionāta posms, taču noteikti daļai sportistu būs kārdinošs.
Pēc Talsu sacīkstes sekos šogad veiksmīgi debitējušais Madonas rallijs, kurš tagad guvis nosaukuma paplašinājumu — rallijs Madona-Jēkabpils. Šogad veiksmīgi noritēja arī debijas sacīkstes rallijs Latgale, un rīkotāji ir apņēmības pilni arī nākamgad sarūpēt skaistu cīņu skaistos ceļos Rēzeknes un Daugavpils pusē.
Par pašsaprotamām vērtībām uzskatāmi Kurzemes un Latvijas ralliji. Pirmajam, kā ierasts, bāzes vieta būs Liepājas pusē. Par to, kur notiks Latvijas rallija pasākumi, precīzas skaidrības vēl nav, taču zināms, ka līdzjutējus turpinās priecēt Kuldīgas ceļi. Iespējams, ka šogad, aktivitātes gaidāmas arī Jūrmalas pusē, taču šajā ziņā iespējami pārsteigumi.

Jaunumi jau drīz
Pašlaik netiek runāts, ka Latvijas čempionāts varētu piedzīvot pamatīgas sportiskas vai tehniskas pārmaiņas. Taču, ja tādas būs, jaunumiem jāparādās ar steigu, jo rallija sezonas sākums vairs tikai pāris mēnešu attālumā. Tomēr, ņemot vērā, ka visai ievērojamas pārmaiņas automašīnu klašu sadalījumā un to statusā tika veiktas pērn, diez vai nākamajā sezonā gaidāma revolūcija.
Viesturs SAUKĀNS

2011. gada sacensību kalendārs
LRČ 1. posms rallijs Winter Rally 2011, Lietuva, Utena, 29.—30. janvāris (Baltijas Ziemas kauss)
LRČ 2. posms rallijs Sarma 2011, Gulbene, 12.—13. februāris (Baltijas Ziemas kauss, rallijsprints)
Rallijs rallijsprints Cēsis 12.—13. marts
LRČ 3. posms rallijs BTA Talsi 2011, Talsi, 14.—15. maijs (Baltijas čempionāts)
LRČ 4. posms rallijs Madona-Jēkabpils 2011, Madona, 04.—05. jūnijs (rallijsprints)
LRČ 5. posms rallijs Latgale 2011, Rēzekne, Daugavpils, 02.—03. jūlijs (Lietuvas čempionāts)
LRČ 6. posms rallijs Kurzeme 2011, Liepāja, 26.—28. augusts (rallijsprints)
LRČ 7. posms rallijs Latvija 2011 24.—25., septembris (Baltijas čempionāts, rallijsprints)