Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Štāla uz pjedestāla

Viesturs Saukāns

Beļģijas Formula Renault 1.6 čempionāts startējis ar labiem latvietes Karlīnes Štālas panākumiem – pēc starta no pirmās rindas 12 automobiļu konkurencē izcīnītas trešās vietas abos braucienos.

Pirmajā kvalifikācijā Karlīne Štāla uzrādīja labāko rezultātu, bet otrajā sesijā viņu par 0,024 sekundēm apsteidza Nilss Kokss. Pirmajā braucienā interesantā cīņā Štāla sasniedza trešo vietu, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla formulu sacīkstēs. Otrajā braucienā Karlīne sacensību sāka veiksmīgi un bija pat otrajā vietā, taču pēc kļūdas turpmākā sacensība bija konkurentu ķeršana. Latvietei izdevās uzrāpties līdz ceturtajai vietai. Pēc sacīkstes tika diskvalificēts tas pats Kokss, kā rezultātā Štāla arī otrajā braucienā guva laimīgu trešo vietu.

Pirmajā braucienā latvietei priekšā finišēja Kokss un Kevins Demeršalks, bet otrajā – Doru Sirjuss Zehelarī un Edijs Rosenss. Kopvērtējumā pēc pirmā posma līderis ir Zehelarī ar 33 punktiem. Seko Demeršalks un Štāla ar 30 un Rosenss ar 28. Šie un neveiksminieks Kokss, liekas, arī būs galvenie kopvērtējuma uzvaras pretendenti. Karlīne pēc sacīkstes secināja, ka no pirmā piecinieka uzvarēt sacīkstēs var jebkurš. Katrs var arī zaudēt…

Kartingistiem sākums piezemēts

Sezonu starptautiskajā apritē sākušu Latvijas kartinga braucēji. Selbrī, Francijā notika Rotax Mojo Max Euro Challange pirmā posma sacīkstes. Tajās piedalījās četri Latvijas jaunie kartingisti, kuri gan šoreiz ar labiem rezultātiem neizcēlās. Labākais no mūsējiem bija junioru klasē startējošais Mārtiņš Lapiņš, kurš vienīgais kvalificējās finālbraucieniem. Finālā viņš finišēja 22. Igaunis Karls Oskars Līvs palika aiz viņa — 24. vietā, bet cits igaunis — Kevins Korjus — šoreiz bija ātrāks, viņam 11. vieta. Otrs mūsu junioru braucējs Haralds Garkaklis finālam nekvalificējās. Arī senioru klasē startējošie Kristaps Gasparovičs un Raivo Luhse šoreiz finālbraucieniem nekvalificējās, 65 braucēju konkurencē paliek attiecīgi 40. un 49. vietās.

Savukārt pirms Francijas cīņas trīs Latvijas kartingisti startēja Holandes Chrono Rotax Max Challange pirmajā posmā Bergemā. Kristaps Gasparovičs un Raivo Luhse startēja Rotax Max senioru klasē un abiem mūsu jaunajiem braucējiem šīs bija pirmās nopietnās sacensības pieaugušo līmenī. Triju braucienu kopvērtējumā Kristaps izcīnīja 17., bet Raivo 21. vietu 30 braucēju konkurencē. ICC klasē Tomam Bobrovskim trešajā braucienā radās tehniskas problēmas, viņš no cīņas izstājās un kopvērtējumā palika 31. vietā 34. braucēju konkurencē. Reāli mūsu braucēji varēja cīnīties par vietām pirmajā piecpadsmitniekā, taču šīs sacensības tika izmantotas kā treniņi pirms sezonas galvenajiem startiem, tādēļ šoreiz īpaša nozīme rezultātiem netika pievērsta. Vēl šajās sacensībās startēja arī viens igaunis un lietuviete, taču viņu rezultāti bija vājāki kā mūsu sportistiem.

Mūsu braucējus aizstāvot gan jāatzīst, ka nav pamata domāt par Latvijas braucēju konkurētspējas trūkumu – iepriekšējo gadu rezultāti un ziemas cītīgais darbs liek domāt par panākumiem nākamajās sacīkstēs. Turklāt grūti ko prasīt no tiem braucējiem, kuri tikko mainījuši klases – uzvaras šādā situācijā būs sarežģīti iegūstamas arī Latvijas čempionātā.