Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Talsos pulcējas čempioni

Trešo gadu pēc kārtas BTA Rally Talsi tiek saukts par Čempionu ralliju, jo Talsos sacensties tiek aicināti aktuālie N4 grupas čempioni no dažādām valstīm. Šonedēļ spēkiem mērosies seši N4 grupas rallija čempioni, pārstāvot Latviju, Lietuvu, Zviedriju, Norvēģiju, Ukrainu, kā arī Baltijas reģionu, tāpēc jautājums joprojām ir tas, vai latviešu sportisti pārspēs ārvalstu viesus.

Pērn par Latvijas čempionu autorallijā pirmo reizi kļuva Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu, turklāt 2010. gadā šī ekipāža izrādījās ātrākā arī BTA Rally Talsi N4 grupas konkurencē. Šogad viņiem būs jāsacenšas ne vien ar vietējiem sportistiem, bet arī ar piecām čempionu ekipāžām no ārvalstīm.
Zviedriju pārstāvēs vairākkārtējs Zviedrijas rallija čempions Jimijs Jūge, turklāt Talsos šogad redzēsim arī 2009. gada Zviedrijas čempionu Joki Nīmanu. Sacensībām savu dalību pieteikusi arī Vladimira Petrenko/Dmitrija Jarovenko ekipāža no Ukrainas, kas 2010. gadā izcīnīja Baltkrievijas rallija čempiona titulu. Vladimirs Petrenko ir autosportists ar lielu pieredzi, kas startējis Ukrainas, Polijas, Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas rallijos.
Čempionu cīņās piedalīsies arī divas ekipāžas no Lietuvas — Martins Samuitis ar stūrmani Ramūnu Šaučikovu aizstāvēs Lietuvas čempionu godu, bet Baltijas čempiona statusā Talsos piedalīsies latviešu līdzjutējiem labi pazīstamā Vītauta Šveda un Žilvina Sakalauska ekipāža.
Sekojot Andreasa Mikelsena pagājušā gada pēdām, arī šogad Talsu rallijā redzēsim Norvēģijas čempionu ekipāžu — šoreiz Sveningu Biltvedu/Rodžeru Eilertsenu. Arī šogad norvēģi ir vienīgie starp čempioniem, kas sacensībās piedalīsies ar Subaru Impreza, nevis Mitsubishi Evolution automašīnu.
Šogad čempionu skaits ir lielāks nekā iepriekšējos gados, turklāt dalībai pieteikušies arī citi spēcīgi ārvalstu sportisti, piemēram, Jari Ketomā no Somijas. Uz starta sagaidāma arī lielākā daļa Baltijas vadošo braucēju.

FONĀ ARĪ LATVIJAS ČEMPIONĀTS

Lai gan daudzie ārvalstu sportisti, kuru uz starta būs vairāk nekā Latvijas ekipāžu, pievērš pastiprinātu līdzjutēju uzmanību, šis posms būs ļoti svarīgs arī Latvijas nacionālā čempionāta ieskaitē. Šis būs seriāla trešais posms un čempionāta pirmā sacīkste vasaras apstākļos. Ziemas posmi notika Lietuvā un Gulbenes pusē. Teorētiski apstākļu maiņa varētu izmainīt spēku samēru un čempionāta kopvērtējuma situāciju. Tomēr ne pārāk dramatiski. Tikko aizvadītais pirmais vasaras rallijsprints Kalnamuiža 2011 pierādīja, ka rallija sporta veidos ziemas līderi no troņa nemaz tik viegli nekrīt.
Latvijas autorallija čempionāta N4 klasē pašlaik vadībā pēc divām uzvarām atrodas čempioni Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Viņu sniegums ziemā bija visai pārliecinošs. Par spīti lielajam čempiontitula pretendentu pulkam pašlaik otrajā vietā atrodas vismazāk titulētā Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses vienība. Tikai tad seko pēdējo gadu ierastie stiprinieki Aivis Egle, Māris Neikšāns un Jānis Vorobjovs.
Pēc neveiksmīgā sezonas sākuma, šķiet, karjera pārtrūkusi Ivara Vasaraudža un Pētera Spredža ekipāžai — Skandi Auto komanda nolēmusi čempionātu turpināt ar somu Jari Ketomā sastāvā.
A+ grupā kā salipuši jau vairākas sezonas rezultātu tabulās blakus atrodas Mārtiņš Svilis un lietuvietis Roks Lipeiķis. Abu ekipāžas gadu no gada līdzvērtīgi cīnās par vietām kopvērtējumā — gan pretendējot uz medaļām, gan ārpus vadošo trijnieka. Šis gads sācies ar Sviļa un stūrmaņa Aivja Aizsilnieka pārsvaru — pirmajos posmos viena uzvara un viena otrā vieta. Lipeiķis ir otrais, bet par trešo vietu būs interesanta un īpatnēja cīņa starp latviešu ekipāžām, kā arī vairākiem ārvalstu braucējiem, kuri it kā pieteikušies dalībai mūsu čempionātā, taču nav lielas pārliecības, ka tie apmeklēs visus seriāla atlikušos posmos.
2WD grupā pēc ziemas posmiem vadībā atrodas junioru paaudzes braucēji. Viens no retajiem, kam izdevies gūt punktus abās sacīkstēs, ir Ralfs Sirmacis, kurš negaidīti, bet pelnīti kļuvis par čempionāta līderi. Viņa kontā viena otrā un viena ceturtā vieta. Pa uzvarai guvis lietuvietis Vītauts Baranausks, kā arī Jānis Kārkliņš, kuri šobrīd dala otro vietu. Tomēr šī grupa sezonas gaitā, šķiet, piedzīvos vislielāko mozaīku rezultātu tabulās, tāpēc šobrīd grūti prognozēt pat Talsu rallija iznākumu, kur nu vēl ekipāžu, kas gada beigās kļūs par čempioni.
Junioru vērtējumā pašlaik vadībā ir Kārkliņš, bet Sirmacis ir otrais. Savukārt komandu kausā pārējās divas pieteiktās komandas šobrīd grauj brāļu Neikšānu pārstāvētā LMT Rallija komanda.
Pēc Talsu posma sekos vēl sacīkstes: Jēkabpils/Madonas rallijs, Latgales, Kurzemes, un Latvijas vārdā nosauktās sacensības.
Viesturs SAUKĀNS