Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

1. maijs Smeceres silā, 4. maijs Ķīšezerā

 

Laikapstākļi un tehnoloģijas Latviju dara arvien unikālāku. 1. maijā Smeceres sila bāzē pie Madonas teicami sagatavotā 600 m sprinta aplī notika šīsziemas pēdējās sacensības distanču slēpošanā. Savukārt četras dienas vēlāk itin tīkami siltā vējā Ķīšezerā sākās Jaunciema balvas izcīņa vindsērfingā. Dažiem entuziastiem bija iespēja piedalīties abās sacensībās.

 

Sērfotāji nereti savus rēķinus uz Latvijas ūdeņiem sākuši kārtot jau aprīlī, bet distanču sacensības maijā gan ir absolūts rekords, uz kuru madoniešus pamudināja Andris Gailītis no Siguldas kluba A2. Arī Smeceres sila ļaudis iedegās entuziasmā. Aprīļa vidū sniegs no trases tika sašķūrēts lielās kaudzēs mežā, tādā veidā to krietni vairāk pasargājot no saules. Ar balto dārgumu 600 m asfalta aplis tika noklāts tikai iepriekšējā vakarā pirms sacensībām un perfekti izlīdzināts ar retraku. Sniegs bija tīrs, stingrs un vismaz 30 cm biezs, bez bažām ļaujot kāpt uz vislabākajām sacīkšu slēpēm.

Kļūdījās tie, kuri domāja, ka sanāks vien simbolisks slēpošanas plezīrs pa kūstoša sniega peļķēm. Sanāca itin nopietns mačs, kuru ar uzvarām izdaiļoja gan Lietuvas biatlona līdere Diāna Rasimovičūte, gan viņas pašreizējais treneris, seškārtējais olimpietis Ilmārs Bricis, kurš 2400 m distancē par astoņām sekundēm pārspēja Latvijas slēpotāju izlases dalībnieku Pāvelu Ribakovu.

Vairāk nekā 150 slēpotāju pulkā bez madoniešiem bija arī talsinieki, krāslavieši, rīdzinieki, viļakieši, pļaviņieši, siguldieši, meņģelieši un vecpiebaldzēni. Viskuplākā skaitā bērni un jaunieši. Un arī plezīrs pēc tam bija — ar izdomu un masveidību bagāts masku slēpojums (sk. 78.—79. lpp.).

Vindsērfinga sezona Latvijā jau tradicionāli sākas ar Jaunciema balvas izcīņu Ķīšezerā, kuru organizē Port Manana un Jaunciema osta. Verot sezonas durvis, visi Raceboard sērfotāji bija džentlmeņi, palaižot pa priekšu dāmas. Ar četru punktu starpību piecos braucienos prasmīgākās bija olimpietes Vita Matīse un Ilona Grīnberga-Dzelme. Gunāram Rozenbergam šoreiz neveicās lēnākā vējā — trešā vieta.

Formula Windsurfingklasē citiem nenoķerams bija viens no šīs regates organizatoriem — Jānis Preiss. Sezonas jaunums — slaloma sacensības Tautas klasē, kurā uzvarēja Ilmārs Krūmiņš. Starp citu, biežs dalībnieks distanču slēpošanas sacensībās.