Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Aktuāli

Par godalgām Latvijā

Renārs Buivids 

Latvijas labākie klubi šonedēļ uzsāka cīņu par valsts čempionāta medaļām. Schenker līgas augstāko divu vietu īpašnieki – Lāse-R un Poliurs/Biolars – izslēgšanas turnīrā iesaistīsies tikai no pusfināla, toties pārējie četri klubi mērosies spēkiem jau ceturtdaļfinālu sērijās līdz diviem panākumiem.

Mūsu valsts komandu ranga noteikšanai tiek izmantoti Latvijas-Igaunijas čempionāta – Schenker līgas – regulārajā turnīrā sasniegtie rezultāti. Tieši tādēļ Lāse-R un Ozolnieku klubs automātiski ieļuva pusfinālā, bet pārējās divas vietas tiks izspēlētas ceturtdaļfināla pāros: Elvi/Kuldīga – SK Cēsu alus un SK Rīga – Ezerzeme/DU. Ceturtdaļfināla sērijas sākās jau 8. martā, bet šīs nedēļas nogalē kļūs zināmi pusfinālisti.

Turklāt komandu sadalījums netiks noteikts pēc klasiskās sistēmas, kad regulārā čempionāta pirmās vietas īpašnieks tiekas ar ceturtās vietas pārstāvi, bet otro pusfinālu veido otrajā un trešajā vietā esošās vienības. Arī Latvijas čempionātā tiek izmantota jau Schenker līgas finālsacensībās izmantotā sistēma, kad pusfinālā iekļuvušais kvartets pāros tiek sadalīts pēc ranga vietām – labākais tiekas ar sliktāko, bet otru pāri veido otrās un trešās pozīcijas īpašnieces. Tieši tādēļ Schenker līgas pusfinālā izpalika Lāses-R un SK Rīga tikšanās.

Ja Daugavpils Ezerzeme/DU nesarūpēs pārsteigumu un sērijā nepārspēs SK Rīga, Latvijas čempionāta pusfinālā ranga līdere Lāse-R tiksies ar Elvi/Kuldīgas un SK Cēsu alus pāra uzvarētāju. Savukārt otrajā pāri Poliuru/Biolaru visdrīzāk gaida cīņa ar SK Rīga. Pusfināla sērijas līdz trijām uzvarām sāksies 15. martā, kad pirmo spēli aizvadīs Poliura/Biolara pāris, un ilgs līdz pat 1. aprīlim. Tā būs vienīgi situācijā, kad Lāses-R pāri finālista noteikšanai būs nepieciešami visi pieci mači. Arī sērijas par zelta un bronzas medaļām ilgs līdz vienas komandas trijiem panākumiem. Cīņa par čempionu titulu sāksies 14. aprīlim. Pats vēlākais 29. aprīlī kļūs zināms jaunais Latvijas čempions.

Renārs BUIVIDS