Alūksnē iejutās, iesildījās, uzvarēja

Oskars Muižnieks februāra pēdējā piektdienā ar ceturto vietu Latvijas biatlona čempionāta sprintā iejutās dzimtajās Alūksnes trasēs, sestdien ar uzvaru Sportlat 18 km slēpojumā, par 25 sekundēm pārspējot savu sīvāko konkurentu Jāni Paipalu, iesildījās, bet svētdien 15 km distancē ar kopējo startu pārliecinoši kļuva par Latvijas čempionu biatlonā. Šogad šādu titulu Muižnieks jau izcīnījis distanču slēpošanā un cer to iegūt arī MTB XCO riteņbraukšanā. Par Latvijas čempionu 10 km sprintā kļuva Toms Praulītis (1 soda aplis) no Inešiem, kuram blakus uz pjedetāla nostājās madonietis Rolands Pužulis (0) un Aleksandrs Patrijuks (3) no Aizkraukles. Masu startā Muižnieks nopelnīja pa soda aplim katrā no četrām šautuvēm, sudraba medaļas ieguvējs Roberts Slotiņš kļūdījās septiņas reizes, bronzas laureāts Daumnats Lūsa — trīs. Starp citu, piekto vietu ar desmit neprecizitātēm izcīnīja Arvis Liepiņš, kas vēl dažas dienas iepriekš Falunā pasaules čempionātā distanču slēpošanā 15 km izcīnīja Latvijai cienījamo 58. vietu.

Par divkārtēju čempioni dāmām kļuva cēsiniece Baiba Bendika, kas, būdama vienīgā, cīnījās kopā ar jauniešiem, abās disciplīnās gūstot pārliecinošas uzvaras.