Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cits ledus, citi čempioni

Latvijas kērlinga čempioni tika kronēti marta vidū Rīgā, Kērlinga hallē, bet Latvijas III ziemas olimpiādes zelta medaļu komplektus izcīnīja citi kērlinga meistari. Tukuma Ledus hallē notikušajā turnīrā triumfēja Kārļa Smilgas vadītie Jelgavas pārstāvji, kļūstot par divkārtējiem pašmāju olimpiādes čempioniem, un Latvijas kērlingā eksotiskā Carnikavas novada dāmas ar kapteini Ilutu Lindi avangardā.

Valsts čempionātā sacensības notiek starp klubiem, pēcāk čempioniem uzticot Latvijas pārstāvēšanu Eiropas meistarsacīkstēs. Šāgada novembrī Latvijas izlases formastērpus uzvilks Ritvara Gulbja un Evitas Regžas vadītās komandas, taču Tukumā 2015. gada valsts čempioniem neizdevās izcīnīt zelta medaļas. Gulbis ar Rīgas vienību tika līdz finālam, taču tajā ar 3:8 zaudēja Jelgavas pārstāvjiem. Savukārt Regžas vadītās Rīgas dāmas Tukumā palika bez medaļām, jo vispirms pusfinālā ar 3:9 piekāpās nākamajām čempionēm no Carnikavas novada, bet bronzas finālā tika piedzīvots zaudējuma mačā ar ventspilniecēm — 1:8.

VĒLREIZ PĒC DEVIŅIEM GADIEM

Tukumā cīnījās desmit vīriešu komandas, vispirms aizvadot spēles divās apakšgrupās un šādi nosakot pusfināla pārus. Kaut arī Jelgavas vienība četros mačos piedzīvoja divus zaudējumus, turpmāk viss bija perfekti. Jelgavnieki pusfinālā ar 5:4 uzveica Babītes novada komandu, bet finālā ar 8:3 pārspēja valsts čempionus. Līdz ar to vienība Junkers/Smilga, kas Latvijas čempionātā ieguva tikai piekto vietu, kļuva par olimpiādes uzvarētājiem. Četri no pieciem jelgavniekiem izcīnīja otro zelta medaļu, jo viņi triumfēja arī pirmajā olimpiādē 2006. gadā Jelgavā.

„Jau tradicionāli mūsu kērlinga komanda Junkers pārstāv Jelgavas pilsētu. Četri no mums ir jelgavnieki, kuri kopā spēlē jau 12 gadus. Vienīgi mūsu vienības jaunākais spēlētājs Jānis Bremanis ir no Talsiem. Salīdzinot ar Latvijas pirmo olimpiādi 2006. gadā, kad arī kļuvām par čempioniem, notikusi tikai viena pārmaiņa sastāvā. Bremanis ieņēmis Roberta Krusta vietu,” pastāstīja Jelgavas komandas kapteinis Kārlis Smilga. „Šāgada Latvijas čempionātā nespējām parādīt labāko sniegumu, jo vēl pietrūka saspēlētības. Šis panākums noteikti atsver iepriekšējās neveiksmes.”

Rīgas kērlinga meistari šajā turnīrā piedzīvoja tikai vienu neveiksmi, taču tieši svarīgākajā spēlē — cīnoties par zelta medaļām. Arī jelgavniekiem olimpiādes otrā diena nebija veiksmīga, jo Ozolnieku novada pārstāvjus viņi pārspēja tikai papildu endā, bet pēc tam zaudēja neko neizšķirošā spēlē Tukuma novadam. „Finālspēlē ar Rīgas roņiem nedrīkstēja atslābt nevienā brīdī, jo šie spēlētāji ir meistarīgi un gatavi sekmīgi izpildīt arī sarežģītus metienus,” atzina Kaspars Smilga. „Paši nepieļāvām nevienu būtisku kļūdu, tādēļ bija iespēja nosargāt spēles sākumā iegūto pārsvaru.”

Jelgavas komanda ir spilgts paraugs pieredzes un jaunības sakausējumam, jo pagājušā gada decembrī Junkera rindas papildinājušais Latvijas junioru izlases dalībnieks 1997. gadā dzimušais Jānis Bremanis ir vēl skolnieks. Viņš varētu būt dēls jebkuram no pārējiem komandas biedriem. Ikdienā Artis Zentelis ir Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs, Jānis Klīve strādā Rīgas domē un ir arī Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs, bet Jānis Laizāns un Kārlis Smilga darbojas finanšu jomā.

INTRIGU RADĪJA PAŠAS

Latvijas sieviešu kērlingā pēdējos gados nav bijis tik izteiktu favorītu kā vīriešu konkurencē, kur Rīgas roņi izcīnījuši desmit čempionu titulus. Iepriekš grūti prognozējami notikumi risinājās arī Tukuma Ledus hallē, jo deviņu vienību konkurencē nepārspējamas bija šāgada valsts čempionāta bronzas medaļu ieguvējas LKK/Lindes kērlingistes, kuras pārstāvēja Carnikavas novadu. Pusfinālā viņas ar 9:3 uzveica Rīgu, bet izšķirošajā spēlē ar 6:5 pārspēja Jelgavu, kuras vienība arī startēja neierastā sastāvā.

„Latvijas sieviešu kērlingā pirms šīs sezonas notika pārmaiņas vairāku komandu sastāvos. No trīs vienību pārstāvēm izveidojām LKK/Lindi,” atklāja Carnikavas novada vienības kapteine Iluta Linde. „Mūsu nonākšana Carnikavas novada paspārnē nav nejauša, jo mūsu spēlētāja Una Grava-Ģērmane kopā ar vīru slēpotāju Juri Ģērmani jau iepriekš kaldinājusi Carnikavas sporta godu. Liels gandarījums ir par novada sporta vadības gādīgo attieksmi pret mūsu komandu.”

Zelta spēles izskaņā uz mirkli radās saspringta situācija, dodot teorētisku iespēju Jelgavai panākt neizšķirtu, taču Carnikavas novada skipa Lindes pēdējais metiens bija pietiekami precīzs, lai nosargātu uzvaru — 6:5.

„Vietu sadalījumu izšķīra dažas nianses. Fināla sākumu aizvadījām ļoti pārliecinoši, bet neliela mūsu atslābuma dēļ atjaunojās intriga. Par laimi, par to netikām sodītas un nosargājām uzvaru,” komentēja Linde.

Carnikavas novada komandas kērlingiste Žaklīna Litauniece noteikti ir šīs vienības profesionālākā sportiste, jo 2000. gadā startēja Sidnejas olimpisko spēļu burāšanas sacensībās. Litauniece ar kērlingu nodarbojas jau vairāk nekā sešus gadus. Unas Gravas-Ģērmanes pieredze kērlingā pārsniedz jau desmit gadus, bet ikdienā viņa darbojas savā frizieru salonā. Arī Ieva Bērziņa un Iluta Linde jau ilgus gadus spēlē kērlingā, bet ikdienā viņu nodarbošanās ir ļoti atšķirīgas, jo Bērziņa ir profesionāla speciāliste piensaimniecības jomā, bet Linde nodarbojas ar finanšu jautājumiem visiem tik labi pazīstamajā sporta preču firmā Adidas.

 

KĒRLINGS

Dāmas

1. Carnikavas novads (Ieva Bērziņa, Una Grava-Ģērmane, Iluta Linde, Žaklīna Litauniece)

2. Jelgava (Zanda Bikše, Ieva Krusta, Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Štauere)

3. Ventspils (Santa Blumberga, Gunta Millere, Rita Ozoliņa, Agita Puriņa, Aija Rudzīte, Indra Veckāgane)

4. Rīga, 5. Babītes novads, 6. Viesītes novads

Kungi

1. Jelgava (Jānis Bremanis, Jānis Klīve, Jānis Laizāns, Kārlis Smilga, Artis Zentelis)

2. Rīga (Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Ritvars Gulbis, Roberts Krusts, Normunds Šaršūns)

3. Babītes novads (Ivars Černajs, Aivars Gulbis, Aivars Purmalis, AnsisRegža, Andis Šalkovskis, Pēteris Šveibergs)

4. Saulkrastu novads, 5. Ogres novads, 6. Talsu novads.

 

Latvijas ziemas olimpiāžu laureāti

Dāmas

Gads, vieta, zelts, sudrabs, bronza

2006. Jelgava, , Valmieras raj., Rīgas raj., Jūrmala

2010. Rīga, Rīga, Jelgava, Mālpils nov.

2015. Tukums, Carnikavas nov., Jelgava, Ventspils

Kungi

Gads, vieta, zelts, sudrabs, bronza

2006. Jelgava, Jelgava, Rīgas raj., Rīga

2010. Rīga, Liepāja, Burtnieku nov., Madonas nov.

2015. Tukums, Jelgava, Rīga, Babītes nov.