Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kā ikrīta saules lēkts

Bobsleju uzskata par pirmo formulu uz ledus, bet F-1 nekad nevar zināt, kā sezona beigsies. Latvijai šī ziema sākusies vairāk nekā veiksmīgi. Pasaules kausa izcīņas 1. posmā Leikplesidā mūsējie kļuva par līderiem kombinācijā, kur skaita divnieku un četrinieku rezultātus kopā. Uzvarot nākamajā sacensībā Kalgari, Oskara Melbārža ekipāžas Pasaules kausa izcīņā pārņēma vadību gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā. Nekas tāds Latvijas bobsleja vēsturē vēl nebija pieredzēts! Altenbergā sākot Eiropas tūri, latvieši turpināja uguņot — vēl divas otrās vietas uz pjedestāla. Savukārt Martina un Tomasa Dukuru dubultvadība Pasaules kausa izcīņā skeletonā jau šķiet tikpat pierasta lieta kā ikrīta saules lēkts. Lai tā notiktu, brāļiem gan atšķirībā no saules smagi jāstrādā.

Bet sacensības ir svētki, kuros viss padarītais eksplodē visplašākajā emociju gammā, atstājot rezultātu — vietu finiša protokolu ailē. Ieskatam Jura Bērziņa-Soma fotoreportāža no Pasaules kausa izcīņas trešā posma Altenbergā, kur Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens vispirms divniekā, bet pēc tam kopā ar Jāni Strengu un Arvi Vilkasti arī četriniekā finišēja otrajā pozīcijā, abās disciplīnās nostiprinot līderu godu PK kopvērtējumā. Savukārt Oskars Ķibermanis kopā ar Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu sasniedza karjeras rekordu, finišējot ar ceturto vietu, vien deviņas sekundes simtdaļas aiz pjedestāla.

Altenbergā šoziem pirmo reizi pasaules priekšā iznāca Krievijas skeletona līderi, tomēr olimpiskajam čempionam Aleksandram Tretjakovam atkal nācās samierināties ar brāļu Dukuru pārākumu.

Pasaules kausa izcīņa turpinās, janvāra beigās Laplaņā sāksies Eiropas čempionāts, bet vēl pēc mēneša — pasaules čempionāts Vinterbergā.