Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kas stums, kas pilotēs?

Rezultāti izsaka visu. Ja gribi palikt korekts, tā jārunā par mūsējo sniegumu biatlonā un distanču slēpošanā olimpiskajās Zēfeldes trasēs. Protams, var taisnoties par bezsniega decembri Latvijā, par to, ka jauniešiem šie būtībā bija pirmie mači sezonā, turklāt uzreiz augstkalnē. Izņēmums ir Arnis Pētersons, kurš par savu rūdījumu lielāko paldies saka olimpiskajam čempionam… bobslejā Jānim Ķipuram.

Vienpadsmit gadus Arnis Cēsīs trenējies BMX, galvenokārt Jāņa Ķipura vadībā, kurš viņam galvā ielicis sporta pamatprincipus, no kuriem viens ir — neatlaidība. Zēfeldes slēpošanas stadionā 10 km distancē klasiskajā stilā Arnis Pētersons finišēja dalībnieku pirmajā pusē, izcīnot 24. vietu. „Palīdzēja tas, ka Arnis janvāra sākumā startēja Norvēģijas junioru kausa izcīņā un mazliet jau norūdījās šīm sacensībām,” norādīja trenere Ilze Cekule. Jāpiebilst, ka pērn Arnis rūdīšanos sekmīgi sāka Eiropas Jaunatnes olimpiādē Liberecā.

Vēl veiksmīgs Arnis bija 1,042 km sprinta sacensībās slidsolī. Savā ceturtdaļfinālā viņš finišēja ceturtais, zaudējot tikai 1,5 sekundes vācietim Mariusam Cebullam, kas kļuva par šo spēļu vicečempionu. Kopvērtējumā latvietis 50 slēpotāju konkurencē ieguva 20. vietu.

Vasarās Pētersons galvenokārt trenējas riteņbraukšanā. Šosezon savā vecuma grupā viņš uzvarēja SEB MTB maratonu kopvērtējumā, un Cēsu profesionālās vidusskolas 2. kursa audzēknis vēl nepavisam nav izšķīries, kuram sporta veidam dot priekšroku.

Jauktajā biatlona un distanču slēpošanas stafetē (6 km biatloniste + 4 km distanču slēpotāja + 7,5 km biatlonists + 5 km distanču slēpotājs) nepiepildījās mūsu pēdējās cerības kaut cik atjaunot labo slavu, apsteidzot lietuviešus. Pirmajā posmā Gunita Gaile, šaujot nekļūdīgi šādu iespēju vēl saglabāja, bet Zane Eglīte 24 komandu konkurencē atslēpoja pēdējā. Biatlonā arī Linards Zēmelis bija precīzs un ar 19. rezultātu posmā Latviju aizvilka līdz 23. pozīcijai, bet arī Arnis Pētersons nespēja panākt lietuviešus, kas izcīnīja 22. vietu, astotie — igauņi.

Savu nākotni plānveidīgi veido lietuvieši, vēl apņēmīgāk — igauņi. Olimpiskā čempiona Andrusa Vērpalu dēls Andreass 10 km distancē finišēja astotais, bet biatlonists Renē Zahkna Igaunijai izcīnīja divas sudraba medaļas (sprintā un iedzīšanā).